[ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: OloB » 10 wrz 2015, 14:56

Mam nieodparte wrażenie, że patrzę na nowe ale jednak dość brzydkie "blokowisko". :|
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: PzD91 » 10 wrz 2015, 15:14

Co tam widzisz brzydkiego? Może Cie zaskocze, ale w mieście mieszka się w zabudowie wielorodzinnej w przeważającej większości, a to osiedle to raptem póki co kilka bloczków.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: OloB » 10 wrz 2015, 19:33

Rzecz w tym, że nie widzę tam nic ładnego. Zabudowa wielorodzinna to oczywistość w mieście ale aby miło się tam mieszkało to wg mnie powinna istnieć jakaś przestrzeń upiększająco-umilająca (skwer, plac z zielenią itp). Tymczasem na zdjęciach (bo przyznam że na żywo nie widziałem) wielkie kloce bloków przytłaczają wszystko, a przedziela je strefa uliczno parkingowa.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: SzymeqK » 10 wrz 2015, 20:10

Samo osiedle jest dobre, tylko elewacje...no...elewacje zostawiają wiele do życzenie :D
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: rafik » 10 wrz 2015, 20:32

Elewacje dla mnie są ok.Bloki może nie jakieś nie wiadomo jakie ale są w porządku,schludne.Dobry układ budynków jak i lokalizacja.Jedna z kilku inwestycji mieszkaniowych powstałych w ostatnich latach którą można nazwać osiedlem w porównaniu do 1-2 bloków nazywanych osiedlami :x
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: PzD91 » 10 wrz 2015, 20:36

Spokojnie, jak skończą budowę bloków to jakiś plac zabaw czy co tam chcesz powstanie. Jak dla mnie to jedyne albo jedno z kilku ostatnio powstałych nie osiedlix które można nazwać osiedlem.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: OloB » 10 wrz 2015, 22:10

Nie chcę wyjść na radykalnego krytykanta owej inwestycji, ale gdy mowa o lokalizacji to i ona jest co najwyżej średnia. Jedyna jej zaleta to stosunkowo niewielka odległość od centrum a i to tylko w linii prostej. Otoczeniem osiedla jest strefa przemysłowa i linia kolejowa, czyli znów brak miejsca na przestrzeń wspólną.
Szybki dojazd tylko od ul. Przemysłowej, więc z tym też słabo. Czy są w tamtej okolicy jakieś szkoły, przedszkola?

Wg mojej subiektywnej oceny nie jest to atrakcyjne miejsce do zamieszkania.

Odnośnie inwestycji na miano "osiedla" to Projektant jest chyba dostojnym przykładem? ;)
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: rafik » 10 wrz 2015, 23:05

Dojazd nie jest zły,są 2 alternatywy Przemysłowa i Podkarpacka,z tym że w godzinach szczytu ta druga zawsze zatkana.Ale tego praktycznie nigdzie nie da się uniknąć.Linia kolejowa to raptem kilka pociągów na dzień a przemysł obok chyba też tak uciążliwy nie jest bo to głównie hurtownie,baza Marcela itp.Co do szkoły to w pobliżu są IV LO,ZSM,ZSE na Piastów jakieś podstawówki przedszkola(numerów nie pamiętam) no i Politechnika.Nawet troche studentów chyba tam już wynajmuje mieszkania.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: looky » 10 wrz 2015, 23:39

Szczerze mówiąc tam mieszka teraz tyle studentów, że są to tak na prawdę nowe akademiki. Mimo tego, że jest to całkiem całkiem osiedle, to bałbym się tam kupować mieszkanie z obawy o sąsiedztwo. Raz się trafią normalni studenci, a raz nazbyt zabawowi.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 106
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: [ul. Architektów] Osiedle Zawiszy (Developres)

Postautor: sigmaa » 11 wrz 2015, 0:05

Wczoraj byłem na tym osiedlu obejrzeć jak budują w okolicach godziny 14-15 i wygląda to całkiem okazale, rzut beretem jest przystanek Rzeszów Osiedle. Jeździ tamtędy szynobus do Boguchwały (około 6 kursów dziennie), jeden przyjechał jakoś 14 z hakiem i w stronę osiedla, ku mojemu zdziwieniu, przyszło z niego (jeśli się stoi na krańcu zabudowy, to praktycznie widać przejazd kolejowy przy przystanku) jakieś 25 osób, a z kolei kiedy ja poszedłem na ten przystanek na szynobus do Jasła odjeżdżający o 15.26, to wysiadło z niego kolejne 30 osób, na przystanku było paru uczniów, którzy wsiadali, pewnie z IV, a do Boguchwały jechałem w takim ścisku, że nie dało się oddychać, dalej już znacznie mniej osób jechało. Ale wracając do lokalizacji, idąc na tę "stacyjkę" smiałem się do siebie czy tam się wgl jeszcze pociągi zatrzymują, a o dziwo, ku mojemu zdumieniu, "parę" osób z tych szynobusów korzysta w dojechaniu do bloków Zawiszy.
sigmaa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 15 lip 2014, 14:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości