[ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: Temi » 25 maja 2020, 23:30

Witam
Ponieważ Wikana zakończyła realizację budynków na osiedlu Zielone Tarasy w I kwartale 2019r.- proponuję przenieść temat do inwestycji zakończonych. Co prawda, gdyby zapytać mieszkańców nt. zakończenia zadania przez dewelopera, to opinie byłyby raczej negatywne, głownie ze względu na nie wykonanie małej architektury przy ostatnim zadaniu, w tym głównie nie urządzenie drogi dojazdowej od ul.Św.Rocha wzdłuż szeregówek.
Ale nie sądzę,żeby Wikana kiedykolwiek to zrealizowała, zrzucając temat na miasto. Tak samo, jak nie wykonanie monitoringu i ogrodzenia. Kolejne zarządy lubelskich spółek Wikany robią wszystko - dokładnie nie robiąc nic - aby spokojnie upłynęły terminy gwarancji i rękojmi.Jako swoiste kuriozum chyba nie tylko na skalę Rzeszowa należy przytoczyć fakt, że w małym zespole budowlanym (ok.300 mieszkań) jakim jest to osiedle, poprzez działania dewelopera funkcjonuje "tylko" 6 odrębnych wspólnot mieszkaniowych obsługiwanych obecnie przez 3 różnych zarządców. Czyli stare - dziel i rządź
pozdrawiam
temi
Temi
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 02 gru 2014, 14:38

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: porteño » 06 cze 2020, 12:28

Akurat brak ogrodzenia to plus. Żadne bloki nie powinny być ogrodzone.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: Temi » 09 cze 2020, 18:31

Witam
Też jestem przeciwny wykonywaniu ogrodzenia - chociaż za nie w jakiejś części zapłaciłem w ramach II etapu budowy os. w latach 2013-2015. Niestety do dnia dzisiejszego deweloper z tego tytułu nie zwrócił nam nawet symbolicznej " 1 złoty polski ".
To był tylko jeden z wielu przykładów traktowania klienta przez Wikana - po sprzedaniu lokalu.
pozdrawiam
Temi
Temi
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 02 gru 2014, 14:38

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: swiety » 07 lip 2020, 12:41

Mam pytanie do mieszkańców - kto jest zarządcą bloków? Jakiej wysokości macie opłaty na koszty zarządu nieruchomością wspólną (zł za m2)? Jakie opłaty za garaż podziemny?

Ostatnia najważniejsza - budowa osiedla została zakończona? Chce przenieść temat do zrealizowanych.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: Temi » 05 lis 2020, 21:01

Witam
Chwilę nie zaglądałem na forum i dlatego dopiero dzisiaj odpowiadam na pytania swiety z 07 lipca br. Na większość z nich odpowiedziałem już w post z 25 maja 2020r. Realizacja osiedla zakończyła się w I kwartale 2019r. Na osiedlu jest 6 wspólnot i na dzisiaj 3 różnych zarządców, w tym 1 to aż z Lublina. Dlatego jest różna kalkulacja kosztów. W wymiarze opłat miesięcznych nie ma podanych kosztów zarządu. Jest tylko zaliczka (oplata eksploatacyjna), w której jest koszt zarządu. Podobnie jest z miejscami postojowymi w hali garażowej. Najwyższą pozycją w opłatach jest winda - w niektórych klatkach (5-6 mieszkań) wynosi ok.45zł/m-c. Wygoda i komfort kosztuje. Z tego co mieszkańcy piszą na FB to w 2 budynkach już wyłączono to dobrodziejstwo ze względu na opłaty i koszty eksploatacji.
pozdrawiam
temi
Temi
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 02 gru 2014, 14:38

Poprzednia

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości