Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianach.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: gragar » 02 sty 2021, 19:41

Losien,jeżeli już wyciszysz w/opisanego planu sufit to proszę podziel się na forum czy to coś dało i jaki koszt.Mam też wątpliwości o ile obniży taka izolacja pomieszczenie .Jeżeli z winy dewelopera ponosisz skutki wyciszenia to bierz faktury bo przy wygranych pozwach mogà się przydać.Wczesniej jednak opinia na piśmie rzeczoznawcy akustyka i budowlańca
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: jasiop » 07 sty 2021, 8:59

W pierwszym rzędzie postarałbym się /od dewelopera/ o projekt budowlany wraz z opinią fachowca czy zastosowana technologia budowy scian oraz stropów spełnia odpowiednie normy

PS
zawsze najtrudniej jest z izolacją hałasów tzw stukowych ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: Doniek » 08 sty 2021, 7:43

gragar pisze:Losien,jeżeli już wyciszysz w/opisanego planu sufit to proszę podziel się na forum czy to coś dało i jaki koszt.Mam też wątpliwości o ile obniży taka izolacja pomieszczenie .Jeżeli z winy dewelopera ponosisz skutki wyciszenia to bierz faktury bo przy wygranych pozwach mogà się przydać.Wczesniej jednak opinia na piśmie rzeczoznawcy akustyka i budowlańca

A nie lepiej zafundować sąsiadowi panele z odpowiednim wyciszeniem. Taniej wyjdzie ;) ja już o tym myślałem.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: pogodynka » 12 sty 2021, 23:01

Doniek, to żart? Mamy sąsiadom sponsorować wykończenie mieszkania bo deweloper zaoszczędził wybierając technologie,która pozwala na szybka budowę ale nie nadaje się do życia? Trzeba też będzie zasponsorować wygłuszenie ścian po bokach i wymianę drzwi wejściowych, które przepuszczają każdy dźwięk. Może wogole trzeba zasponsorować przebudowę bloku? Takie myślenie powoduje, że będą dalej budowac tak jak teraz a ludzie będą placic za buble i męczyć się w swoich mieszkaniach. Można sponsorować wówczas jak się otrzyma odszkodowanie i z tych pieniędzy robić takie inwestycje. Samo pisanie na forum jednak nie wystarczy
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: losien » 12 sty 2021, 23:24

Nawet jak sie ma kase czy to z odszkodowania czy z wlasnej nerwicy myslisz ze ktos pozwoli zdemontowac sobie kuchnie, wszystkie meble, listwy itp po to zebys ty mu podloge zmienil nawet za swoja kase???
losien
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 17 gru 2020, 11:28

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: Doniek » 13 sty 2021, 7:54

Ale się spinacie :) Mam ten sam problem i w pewnym momencie już miałem tego dość i nadal mam dość bo codziennie czuje się jakbym uczestniczył w życiu rodzinnym sąsiadów, a mnie to nie interesuje. Z tego co widzę to jest to powszechny problem. Ja osobiście widzę tylko jedno rozwiązanie, sprzedać mieszkanie i wybudować swój mały domek gdzieś daleko od tego miasta :)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: pogodynka » 13 sty 2021, 23:35

@Doniek musisz być jeszcze młodym człowiekiem skoro tak lajotowo podchodzisz do tematu. W "pewnym wieku" takie kolejne przeprowadzki gdzie się zainwestowalo kupe kasy w mieszkanie nie pod wynajem oraz pareset tysięcy złotych zapłaciło deweloperowi z ufnością, że wybuduje tak, że da się mieszakac, już nie są zabawne. Znam wszelkie plusy i minusy mieszkania zarówno w bloku jak i w domu. Godze się na niedogodności, które są z blokiem związane ale nie przejdę do porządku dziennego nad problemem, który jak sam mówiłeś jest powszechny i przy takim podejściu będzie dalej się pogłębiał. Dlatego, tak jak wcześniej pisałam, takie utyskiwania na forum, za wiele nie wnoszą tylko trzeba działać. Akustyk i jak normy są przekroczone to dalsze kroki. Sprzedaż mieszkania nawet jeśli dla Ciebie nie jest problemem to będzie dla osoby, która go odkupi
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: ETernit » 14 sty 2021, 9:01

Powiem tak,
nie jest źle.
Mieszkałem na Rejtana w wielkiej płycie. Jak sobie kiedyś kichnąłem, to sąsiadka z góry życzyła mi "na zdrowie".

A tak poważnie, to są normy akustyczne dla komponentów budowlanych. Można zlecić ekspertyzę i wyjdzie, czy mieszkanie spełnia wymagania izolacyjności akustycznej.

Obecnie mieszkam w bloku o podobnej technologii i również obserwuję dudnienie i kroki sąsiadów ale problem dotyczy tylko sąsiadów góra-dół -czyli stropy. Ściany oddzielające mieszkania w poziomie są ok. Również słychać jak sąsiedzi skaczą na skakance, bierze prysznic lub gra w grę z mocnymi basami w głośnikach. Osobiście nie robię z tym problemu ponieważ zawsze byłem wrażliwy na buźce i mam płytki sen wiec traktuję to u siebie jak normę.
Blok to blok.

Sąsiedzi mili problem że słyszeli odgłosy sąsiada mieszkającego 2piętra niżej. To już w mojej ocenie odbiega od normy.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: leirion » 16 sty 2021, 18:14

Inwestycja: Urocza 10A
Deweloper: NG Development/Dzielnica Parkowa
Generalny Wykonawca: Profbud

No niestety, ja też bardzo długo byłam przekonana, że dudnienie pochodzi z mieszkania z góry. Praktycznie znienawidziłam sąsiadki z mieszkania nade mną.
U mnie często najbardziej uciążliwe było dudnienie odbywające się w nocy tj. w godzinach 12-2 w nocy. Od kilku miesięcy wychodzę systematycznie na ogródek w środku nocy, gdy już nie mogę wytrzymać i patrzę w których mieszkaniach nade mną się świeci o tej porze. I co się okazuje ? Jakież było moje zdziwienie, jak w mieszkaniu nade mną było ciemno, podczas gdy córka w pokoju dziennym słyszała chodzenie po całym pokoju. Przecież nikt się nie rozbija po ciemku…. Może to z mieszkania jeszcze wyżej ?...Ale już w kilku takich sytuacjach o tak późnej porze ciemno było w mieszkaniach nade mną do samej góry, świeci się natomiast w mieszkaniu obok na parterze. Nawet wczoraj, dudnienie i przesuwanie mebli odbywało się pomiędzy 12 a 1 w nocy, aż trudno było się skupić na oglądaniu filmu - gumiaki i kurtka i w śnieg na ogródek – i co ? wszędzie ciemno, we wszystkich mieszkaniach na około z wyjątkiem jednego. Świeci się w mieszkaniu obok na parterze w sąsiedniej klatce, które od naszego jest oddzielone wzdłuż całego mieszkania ścianą z żelbetu (oddziela mieszkania dwóch sąsiadujących klatek). W mieszkaniu tym odbywają się często imprezy, ostatnio nawet co tydzień (nie jest wynajmowane), raz była nawet tańcząca. Wtedy nawet mój mąż nie wytrzymał, zrezygnował z oglądania ulubionego kanału sportowego i poszedł w środku nocy z psem na spacer, a my się zaszyłyśmy na laptopach po sypialniach, bo o spaniu nie było mowy. Jestem tolerancyjna i rozumiem, że każdy od czasu do czasu potrzebuje zrobić imprezę, ale kolejnej z tańcami w tym bloku nie wytrzymam i zadzwonię na policję (pierwszy raz od 2004 roku - od kiedy mieszkam w blokach). Kolejnego takiego dudnienia nie wytrzymam (szczególnie o 1-2 w nocy).
Myślę, że są ludzie mniej wrażliwi na taki dźwięk (np. mój mąż) oraz że zastosowanie dobrej jakości wygłuszenia (maty izolacji akustycznej) pod panele lub podłogi pływające w pewnym stopniu może zniwelować to dudnienie, ale nie mamy wpływu na to, jak sąsiedzi w nowym budynku wykańczają swoje mieszkanie. Trudno też sponsorować wszystkim wokół wykończenia podłogi w mieszkaniu, bo mija się z sensem kupowanie lokum w bloku, lepiej budować samemu. Jedni mają szczęście i trafiają na sąsiadów z wyobraźnią, inni niestety nie…

Z tego, co czytałam na tym forum problemy z dźwiękami uderzeniowymi (dudnieniem) sygnalizowali też mieszkańcy Korona Załęże
A na forum grupy fb: Dzielnica Parkowa (NG Development/Dzielnica Parkowa) i Naszego Gaju (NG Development).

Nikt więcej się w tym temacie nie wypowiada, choć problem tak jak wspominał Doniek jest powszechny w blokach w całości lub częściowo wykonanych z żelbetu, bo prawdopodobnie wiele osób zostało na tym forum zablokowanych (cały blok Urocza 10A, tj. wszyscy co mają wewnętrzne IP z Citynetu nie mogą tu wejść inaczej, jak z telefonu – oficjalny powód ? spamowanie). Nie wiem, czy to standardowa praktyka adminów forum i praktykują to też w stosunku do inwestycji innych deweloperów, czy tylko dla NG DEVELOPMENT/DZIELNICA PARKOWA są tacy dobrzy, aby nabywcy nie mogli pisać krytycznych postów dot. ich oddanych inwestycji.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: Zaciszna 5 - odgłosy dudnienia/chodzenia, szum w scianac

Postautor: gragar » 16 sty 2021, 18:44

Ciekawe czy sąsiedzi z drugiego boku mieszkania tego uciążliwego sąsiada też słyszą tak dnośnie te imprezy.Bo może siè okazać że to właśnie te ściany z żelbetonu tak niosą a inne przegrody z pustaków juź mniej.Byłby to hak na dewelopera że źle przeliczył transmisję obciążeń akustycznych i powinien to w ramach rękojmi i naprawić
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości