[ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: pisul » 21 cze 2022, 21:02

dStan pisze:Może ma to coś wspólnego z projektem MPZP, w którym teren całego osiedla jest oznaczony jako strefa usługowa? Może ktoś ma jakieś info co Developres dalej planuje z tym terenem?
ObrazekPo niedzielnym spotkaniu wnerwionych mieszkańców Budziwoja prezydent ogłosił - https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... udium.html


Dwa lata pracy przy MPZP trafiły do kosza. Kiedyś kiedyś się pojawi w poprawionej wersji. Razem dla Rzeszowa piszą że do niedawna "nie więcej niż 120 [ha] (mniej jak 1% powierzchni miasta) przewidziane planistycznie pod budownictwo wielorodzinne..." , ja w temacie o nowym prezydencie pokazałem na przykładach mapek że to zabezpieczenie miejsca pod zabudowę wysoką w miejscu Tesco/Castoramy/Leclerka to pic na wodę więc nowy poprawiony MPZP może się znacząco różnić od tego który trafił na przemiał.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7070
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: Patryk M » 21 cze 2022, 21:39

Może właśnie chodzić o to, aby to Studium trafiło do kosza?!
Chcieliśmy nie udało się…niech następny samorząd…
Co w sumie - jego brak, na dłuższy czas - może komuś sprzyjać... :roll:
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 767
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: a1chemik » 22 cze 2022, 9:55

Tutaj nie powstanie już żaden kolejny blok mieszkalny.

Koral skutecznie zablokował możliwość rozbudowy tego osiedla ze względu na fakt że w tym miejscu jest fabryka lodów oparta o technologię mrożenia amoniakiem, a właśnie od strony budowanego osiedla znajduje się zbiornik tego środka.

Blokada jest na tyle skuteczna, ze już w fazie budowy było ryzyko zatrzymania budowy w jej trakcie. Ostatecznie w porozumieniu zawarto dokończenie rozpoczętych bloków ze względu na ich dość sporą odległość od zakładów, ale kolejne nie powstaną na pewno.

Jedyne co może powstać w tym miejscu, to hale magazynowe, fabryki, przetwórnie, albo właśnie usługi. Może Resdrob się tam przeniesie? :)
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 492
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: ETernit » 22 cze 2022, 12:58

Nie sądzę, że zawarto jakieś porozumienie jeżeli sprawa dotyczyła wszystkich służb (ochrona środowiska, straż). Z tego co wiem, śledząc ówczesne doniesienia prasowe, na etapie gdy mieszkaniówkę budował Resbex, był jakiś konflikt z Koralem, który skutkował całą tą "aferą" z amoniakiem. Zdaje się, że zasięg oddziaływania w razie awarii może być tak duży, że obejmie połowę terenów Rzeszowa -w zależności w którą stronę zawieje wiatr. Gdzieć były publikowane takie analizy. Nie mniej jednak awarii jest mało prawdopodobna. W związku z tym, że konflikt zaczął narastać (zaangażował się UM, Nadzór etc.) po wybudowaniu już pierwszego bloku, a w trakcie realizacji już konstrukcji 2, Miasto nie mogło wstrzymać budowy na tym etapie, a umorzyło jedynie Warunki Zabudowy (zablokowało możliwość budowy 3 i kolejnych budynków). Resbex upadł (przy okazji problemów z innymi realizacjami), a tereny od banku kupił Developres kończąc budowę 2go bloku. Zdaje się, że był to 3ci inwestor przy tym temacie.
Później Miasto bało się własnego cienia w podejmowaniu decyzji więc chyba poprzestali na uzgodnieniu usług, które mają "zorganizowane" procedury na wypadek awarii (ewakuacja, systemy bezpieczeństwa etc.), a nie mająca ich mieszkaniówka.
Co tam powstanie? Kto wie. "Co będzie potrzebne na rynku w danej chwili, to się wybuduje."
ETernit
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 211
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: Nikoś » 23 cze 2022, 9:41

Od samego początku budowa osiedla w tym miejscu to był irracjonalny pomysł. Patrząc jakie jest sąsiedztwo
A plan tylko pomoże uporządkować decyzje co i gdzie powstanie,
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1892
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Poprzednia

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości