[ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 08 mar 2020, 0:04

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2955
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 08 mar 2020, 19:01

ArekDomin pisze:Boże ale to jest straszne. W Rzeszowie od 10 lat oprócz Staromieścia-Ogrodów i paru bloków na Krajobrazowej nie zbudowano ani jednego normalnego budynku mieszkalnego. W Kielcach i Lublinie zbudowano setki takich budynków.

Gdyby w Rzeszowie powstal chociaż jeden normalny budynek, typu np. Apartamenty Nałęczowska w Lublinie.



Podajesz przykład fajnej kwartałowej zabudowy. Rzeczywiście szkoda, że nie ma u nas więcej takiego typu osiedli.
Ale zaraz potem mówisz o setkach osiedli które takie powstały w innch miastach i jak to w Rzeszowie nie jest źle. "Grass is always greener on the other side" ?. Gdybyś chociaż wyszedł z tego zacietrzewienia to zobaczyłbyś, że obecna jakość architektury to problem ogólnopolski i jesteś demagogiem twierdząc, że tylko w Rzeszowie jest tak, źle a w Kielcach to fajno haha. Jednocześnie spójrz jakie metraże i jakie materiały są w twoim przykładzie. Jest to poziom dla osób bardziej zamożnych. Nie porównuj lexusa do opla astry.
Gdybyś chociaż przeczytał parę książek to byś wiedział, że nie zawsze na świecie super architektura powstawała od razu. Są to procesy na które działają czynniki takie jak ekonomia, poziom rozwoju społecznego, władza polityczna. Na ten moment wg. mnie duży czynnik w Rzeszowie odgrywa ekonomia i to się odbija na architekturze. Ale pewnie przyjdzie moment ekonomicznie bardziej sprzyjający powstawaniu lepszej architektury. Ja w to wierzę.

Natomiast ty sprawiasz wrażenie takiego okjofobicznego małomiasteczkowca który udaje światowca tylko całymi dniami spędzą nad rozmyślaniami jak tu jest super źle, nie szukając znalezienia przyczyny dlaczego tak jest co by pomogło ci ogarnąć otaczający świat. Twoje posty nic nie wnoszą dlatego tak jesteś hejtowany tutaj. Hejtowany za hejt na Rzeszów :). Nie mam nic do krytykowania i szukaniu "lepszego", ale to co prezentujesz to są jakieś himalaje obsesji nienawiści. W innym poście miałeś pretensje do tego, że życie nocne w Rzeszowie rozkwita. Jeśli fakty przeczą tezie to tym gorzej dla faktów ?

Jeszcze co mi się rzuciło w oczy to kiedyś wypominałeś komuś, żeby zobaczył świat poza nasz "ciemnogród" kreując siebie przy okazji na obytego w świecie. Taka dygresja bo nie znam z życia/gazet żadnej osoby sukcesu z zagranicy która by się wstydziła skąd pochodzi.

Zamiast się wypowiadać na temat danej inwestycji cały czas robisz offtop. I tutaj apeluję do admina aby zwracał szczególnie uwagę na posty jegomościa :)

Sory, ale jak zobaczyłem kolejny post to już po tak długim czasie obcowania z takimi opiniami nie mogłem nie przelać tego co myślę na forum :(

EDIT:
Przyjrzałem się bardziej temu osiedlu które podajesz za przykład. To że jest kwartalny to fajnie. Ale widziałeś jakie są odległości w dziedzińcu ? To uważasz za dobre i przykładowe rozwiązanie ? Sąsiedzi mogą siebie nawzajem podglądać . To ja już wybieram lepiej "rzeszoskie badziewie".
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 773
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pixeolo » 09 mar 2020, 1:40

Jakiej warunki ekonomiczne muszą się pojawić, żeby nastąpiło w Rzeszowie sensowne planowanie? Wg mnie to tylko polityka na lini samorząd-deweloperzy w tej chwili.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 409
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 11 mar 2020, 18:45

Wstawiają i w drugim maleństwie już okna i drzwi balkonowe.
W tym bliższym żabki zaczęli kleić elewację ze styropianu, jak fociłem zalewali też kolejne ściany:



Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 11 mar 2020, 18:45

Maleństwa już widać z daleka:



Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 12 mar 2020, 20:53

Jaka jest definicja "maleństwa". Czy maleństwem nazywamy obiekty do 100 metrów wysokości, powyżej tej wysokości powinno się używać innej nomenklatury? :?: :?:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 13 mar 2020, 7:16

Widok na maleństwa z około 1,5 km z okolic Żwirowni:



Obrazek




Obrazek


Do wiechy 4 kondygnacje. Jeszcze troszke urosną ;)
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Filantrop » 16 mar 2020, 7:50

Czy wie ktoś jak kovid 19 wplywa na aktualne tempo budowy ?
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 16 mar 2020, 10:22

Wszystkie budowy pracują. Czy to Olszynki, Capital Towers, Skyres czy T nad Zalewem...
Jak kovid 19 wpłynie na budowy? Paradoksalnie przyspieszy wznoszenie ścian i stropów. Mniejszy ruch drogowy = betoniarki nie stoją w korkach.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Tarasy nad zalewem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lentek91 » 16 mar 2020, 19:04

Aktualnie nie ma żadnego wpływu, bo firmy pracują normalnie. Z korkami, to akurat marginalny zysk, więc za bardzo nie przyśpieszy. Jedyny wpływ, jaki może mieć, jeżeli wprowadzą coś na kształt stanu wyjątkowego i zabronią wychodzenia z domów i do pracy, ale tak to nie :)
lentek91
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 192
Na forum od: 26 sty 2016, 10:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości