[ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: cezary88 » 19 sty 2021, 15:21

A była gdziekolwiek mowa o terminie styczniowym? Z tego co wiem to czerwiec.

panjaca pisze:Ciekawi mnie kiedy uda się zacząć przeprowadzać odbiory, bo dotrzymania styczniowego terminu nie chce mi się wierzyć ani trochę
cezary88
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 14 sty 2021, 1:48

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Michol » 19 sty 2021, 16:51

pkasper pisze:Dla 190 mieszkań oraz 6 lokali w budynkach A,B,C oraz dla budynku handlowo-usługowego przewidziano "aż" 20 miejsc parkingowych na zewnątrz. Co będzie się dziać pod tym blokiem z samochodami można sobie łatwo wyobrazić...

Jakie ma to znaczenie, skoro do każdego mieszkania obowiązkowe jest wykupienie miejsca w garażu podziemnym? Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.

kondzio135 pisze:Jaki styczniowy...czerwiec najwcześniej, budynek C.

Z moich rozmów z wykonawcą wynika, że jak mrozy nie potrwają zbyt długo, to kwiecień/maj jest dosyć rzeczywistym terminem.
Michol
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 02 lut 2020, 15:14

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: panjaca » 19 sty 2021, 20:59

Teoretycznie w umowie, w paragrafie 6 jest mowa o odbiorze w styczniu 2021 (budynek B). Po prostu się zastanawiam, bo na wiosnę nie będzie mnie w PL i prawdopodobnie będę się musiał konsultować z APKLANem w sprawie odbioru.
panjaca
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 13 sie 2019, 0:08

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lukaszgr » 20 sty 2021, 1:16

Dziwne. Ja dla budynku C mam w $ 6 pkt 1 podaną datę przeniesienia własności na 30.09.2021, a odbiór nie później niż 30 dni przed tą datą. A patrząc na stan zaawansowania to właśnie budynek C jest najbliżej końca.
Może to zależy od daty podpisania aktu? U mnie miało to miejsce w styczniu 2020.
lukaszgr
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 23 maja 2016, 22:40

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kondzio135 » 20 sty 2021, 9:16

Jakie ma to znaczenie, skoro do każdego mieszkania obowiązkowe jest wykupienie miejsca w garażu podziemnym? Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.


Właśnie że ma znaczenie. Nie każdy kto kursuje autem kilka razy dziennie będzie za każdym razem wjeżdżał do garażu, tylko stawiał auto pod blokiem, wiele rodzin ma po dwa samochody, nie mówiąc już o gościach, którzy przyjeżdżają w odwiedziny. Więc jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.
kondzio135
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 sty 2021, 12:37

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Michol » 20 sty 2021, 9:58

Śmieszne argumenty, nawet nie biorąc pod uwagę, że wielu ludzi, w tym ja, kupiło po dwa miejsca, wystarczy spytać dewelopera. Policz sobie ile jest miejsc parkingowych na mieszkanie na innych osiedlach to może ci się coś przejaśni.
Ale lepiej wyłożyć wszystko dookoła kostką, bo komuś nie będzie się chciało do garażu wjechać albo będzie chciał darmowe miejsce bo ma kilka samochodów.
Michol
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 02 lut 2020, 15:14

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pkasper » 20 sty 2021, 14:28

Śmieszne argumenty, nawet nie biorąc pod uwagę, że wielu ludzi, w tym ja, kupiło po dwa miejsca, wystarczy spytać dewelopera. Policz sobie ile jest miejsc parkingowych na mieszkanie na innych osiedlach to może ci się coś przejaśni.
Ale lepiej wyłożyć wszystko dookoła kostką, bo komuś nie będzie się chciało do garażu wjechać albo będzie chciał darmowe miejsce bo ma kilka samochodów.


Skąd czerpiesz informacje, że wielu ludzi kupiło po 2 miejsca? Wcale nie trzeba jeździć po innych inwestycjach, wystarczy obejść najbliższe inwestycje dookoła. Nawet przy budynkach D i E jest znacznie więcej miejsc, nie mówiąc już o inwestycjach Projektanta. Naprawdę nie potrzeba wielkiej wyobraźni żeby wiedzieć jak będą obstawione chodniki kiedy większość mieszkańców się wprowadzi.
pkasper
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 12 sty 2017, 15:14

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 20 sty 2021, 14:42

Projektant w zadaniu H pozakładał prawie wszędzie szlabany wiedząc jakie duże mogą być braki miejsc obok w inwestycji APKlan-u. Pomijając fakt że budynki projektanta też mają podziemne garaże. U mnie na 29 mieszkań w bloku jest 18 w garażu i jakieś 30-33 przed samym blokiem. A obok duży parking jakieś 2 minuty drogi. Usług zajmujących miejsca w bloku brak.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 22 sty 2021, 0:01

Postępy prac przy elewacji:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
źródło: https://www.facebook.com/pg/deweloperap ... e_internal
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8577
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kondzio135 » 22 sty 2021, 10:23

Jaka grubość styropianu na ścianach zewnętrznych? Okna trzyszybowe tam wstawiają?
kondzio135
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 sty 2021, 12:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości