[ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Michol » 02 cze 2021, 8:13

Budynek C miał być oddany na przełomie maja i czerwca, a budynek B w połowie czerwca. Jak ostatnio dzwoniłem na budowę, to termin w budynku B przesunął się na koniec czerwca, więc podejrzewam, że w budynku C pewnie też o te 2 tygodnie. Prawdopodobnie też będą oddawać klucze klatkami, więc dla niektórych może być później.

Przy okazji, czy ktoś się orientował u dewelopera, czy zabudowanie ścian swojej komórki lokatorskiej od środka wchodzi w grę? Przy takich sztachetach za bardzo nie można by tam nic trzymać, a wiem, że czasami powołują się na przepisy przeciwpożarowe.
Kompletnie głupie rozwiązanie, pójście po kosztach. Płaci się za to od metra a dostaje się takie dziadostwo.
Michol
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 02 lut 2020, 15:14

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lukaszgr » 03 cze 2021, 22:33

Tydzień temu dzwoniłem do dewelopera i odbiór w budynku C ma być pod koniec czerwca, a dzwonić i umawiać mają w jego połowie.

Michol pisze:Przy okazji, czy ktoś się orientował u dewelopera, czy zabudowanie ścian swojej komórki lokatorskiej od środka wchodzi w grę? Przy takich sztachetach za bardzo nie można by tam nic trzymać, a wiem, że czasami powołują się na przepisy przeciwpożarowe.
Kompletnie głupie rozwiązanie, pójście po kosztach. Płaci się za to od metra a dostaje się takie dziadostwo.

Masz może zdjęcia jak to wygląda?
lukaszgr
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 23 maja 2016, 22:40

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Michol » 04 cze 2021, 7:56

Niestety nie mam, ale mniej więcej coś takiego, z podobnym dostępem od góry.
Załączniki
komorki_lokatorskie_wroclaw_1_962_601.jpg
komorki_lokatorskie_wroclaw_1_962_601.jpg (109.13 KiB) Przeglądany 2827 razy
Michol
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 02 lut 2020, 15:14

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Smiecho » 06 cze 2021, 11:43

To jest boks na rowery, nie komórka lokatorska. Do umowy deweloperskiej jest dołączony rzut garażu, gdzie są zaznaczone komórki lokatorskie - tradycyjne z pustaków z drzwiami oraz boksy, które faktycznie są z takiego blaszaka.
Smiecho
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 24 lip 2020, 11:39

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Michol » 06 cze 2021, 20:35

Rozumiem, że widziałeś te komórki na własne oczy? Bo ja wiem jaką mam komórkę i na tym rzucie również jest ona podpisana jako komórka lokatorska. Moja znajduję się, patrząc na rzut, w lewym górnym rogu, gdzie jest największe skupisko tych komórek. Na budowie oglądałem komórki na poziomie -1 a nie -2, gdzie znajduje się moja, ale z tego co pamiętam, to w tym miejscu również znajdują się identyczne komórki lokatorskie (niestety nie mam planu -1).
Na rzucie ściany pomiędzy komórkami są zaznaczone grubszą kreską niż między boksami, co by sugerowało to, co napisałeś, jednak mija się to z rzeczywistością.
Michol
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 02 lut 2020, 15:14

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Smiecho » 06 cze 2021, 21:41

O widzisz, to mnie zaskoczyłeś. Sugerowałem się komórkami z budynku D, które miałem okazje zobaczyć.
Smiecho
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 24 lip 2020, 11:39

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rzeszowiak123 » 07 cze 2021, 19:40

Witam,
Może ktoś z Was orientuje się czy odbiór mieszkania jest równoznaczny z odebraniem kluczy i możliwością rozpoczęcia prac wykończeniowych?
Jeśli nie, to jak wygląda sytuacja w praktyce.
Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam
rzeszowiak123
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 03 mar 2021, 12:34

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: panjaca » 14 cze 2021, 10:32

Z tego co pamiętam, to odbiór wiąże się również z odbiorem kluczy. Przynajmniej takie informacje dostałem od APK.
panjaca
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 13 sie 2019, 0:08

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 14 cze 2021, 14:07

Potwierdzam. Przy odbiorze mieszkania odbierasz też klucze
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: louis_holt » 14 cze 2021, 23:31

A co jeżeli odbieram mieszkanie z kimś kto je sprawdza i zaznacza wszelkie rzeczy do poprawienia? Nie podpisuje odbioru dopóki nie zostaną naprawione wszelkie wady? Wtedy odbiór się przesuwa tak?
louis_holt
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 12 sie 2020, 23:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości