[ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 17 maja 2020, 22:18

pisul pisze:Pozwolę się nie zgodzić z przedówcą. Obniżając sufit przy użyciu profili do płyt gipsowo-kartonowych i korzystając z materiałów pochłaniających dźwięk można w znaczny stopniu tanio, szybko wyeliminować problem z hałasem od strony sąsiada. Jest ciekawa strona zbierająca do kupy całą tą wiedzę:

https://pobeda-mf.ru/pl/dekor/kak-sdela ... potolka-v/

Jak ktoś jest ciekawy mogę wrzucić rys. tech jak zrobić to tak że problem przestanie istnieć. I jak sam zrobiłem to w u siebie.


W necie też znalazłam podzielone zdania w tym temacie. Mimo to jak najbardziej jestem zainteresowana szczegółami, jak to zrobiłeś u siebie. Wprawdzie podobnie jak Pogodynka raczej nie mam szans na przeprowadzenie tych robót teraz świeżo po wykończeniu mieszkania (mąż nie chce nawet o tym słuchać ;-)), ale ściany nam popękały dość konkretnie i popękają jeszcze, więc za kilka lat remont będzie musiał być przeprowadzony, może wówczas można będzie coś pomyśleć o suficie. Obawiam, się jednak, że dźwięki uderzeniowe (czyli ten łomot w formie dudnienia) niewiele da się zniwelować, ale nawet niewielki promyczek nadziei to jednak jakaś nadzieja na poprawę sytuacji w przyszłości, bo możecie mi wierzyć lub nie, ale całą radość z nowego mieszkania ten łomot potrafi zniszczyć.

W nocy z piątku na sobotę nie spałam do 3. Dopiero po 2.30 w nocy Ktoś z góry przestał w końcu łazić po mieszkaniu jakby miał ADHD, a nocy w ciszy to było ciężkie do wytrzymania. Nie wiem, czy następnym razem zapanuje nad sobą i nie wpadnę na górę i zadzwonię do drzwi z szaleństwem w oczach i tłuczkiem do mięsa w ręce....

Kupującym mieszkania w nowo budowanym bloku na Uroczej radzę, aby na etapie wykańczania mieszkania zaraz po odebraniu kluczy zapoznali się z sąsiadem z góry dyplomatycznie wypytując jaką zamierza położyć podłogę i w jaki sposób (tj. z zastosowaniem mat izolacji akustycznej, dylatacje od zewnętrznej plus fugi silikonowe w przypadku płytek itd..). Inaczej mogą spodziewać się takiego koszmaru, jak w moim i nie tylko moim przypadku....

A na koniec do wykańczających mieszkania...

Chcesz, żeby sąsiad z dołu Cię znienawidził... to połóż podłogę najtaniej jak to możliwe, czyli przyklej płytki na sztywno do posadzki.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lukasz.crw » 24 maja 2020, 12:50

Myślę, że jeśli ktoś ma w planach płytkich to raczej nie myśli za bardzo o izolacji akustycznej. Osobiście podkład akustyczny mam tylko pod panelami (zdecydowana większość mieszkania). Tam gdzie mam płytki nawet o czymś takim nie myślałem. Chociaż mam ogrzewanie podłogowe na większości powierzchni, więc dodatkowa izolacja akustyczna jest, ponieważ pod ogrzewaniem musi być styropian.
lukasz.crw
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 30 sty 2017, 12:57

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Zdzichu » 24 maja 2020, 18:19

Cenzura na forum tak jak w radiowej trójce. Brawo!!! Jutro u siebie na balkonie będę palił śmieci bo mi się nie chce iść do śmietnika.
Zdzichu
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 24 maja 2020, 16:55

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 24 maja 2020, 18:36

Jaka cenzura ... trochę kultury. Przeklinać i obrażać innych możesz w domu na forum panują pewne zasady.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 12 cze 2020, 20:25

Dawno zdjęć nie było a tu niedługo betonowanie całego stropu nad parkingiem podziemnym:


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 28 cze 2020, 9:38

Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 18 lip 2020, 18:16

Już z daleka widać bliźniaka:


Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 26 lip 2020, 17:34

Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 07 sie 2020, 21:50

Szybko idzie:


Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 15 sie 2020, 19:44

... i kolejne piętro rośnie ;)


Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości