[ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 26 kwie 2020, 17:32

Palownica skończyła prace i betonują.
Widzę też że zwożą zbrojenia ;)


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8570
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 01 maja 2020, 18:35

Cała ogromna podstawa budynku zabetonowana i na majówkę zabezpieczona przed deszczami folią ;)


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8570
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 03 maja 2020, 19:10

Zna ktoś jakieś sposoby na wyciszenie odgłosów z mieszkania z góry... chodzi o tzw. dźwięki uderzeniowe, hałas przenoszony droga strukturalną, który jest utrapieniem w blokach budowanych w technologii monolitycznej, żelbetowej. Chociaż część ścian w bloku na Uroczej 10A było wypełnianych pustakami to jednak odgłosy są przenoszone przez pozostałą cześć ścian.
Jeszcze chodzenie da się jakoś ścierpieć. Najgorsze jest to bieganie czy ćwiczenie (chyba na skakance a może to jakiś fitness przed TV) potrafi doprowadzić do szału...
Sąsiadka z góry (a właściwie dwie, bo to nie jest póki co mieszkanie zamieszkane przez dzieci)...wygląda na to, że wykończyła mieszkanie po taniości... kładąc płytki bezpośrednio na posadzce na całej powierzchni (60 m2 mieszkania) prawdopodobnie z ogrzewaniem podłogowym i dlatego nie posiada dywanu...
Już pomijając jaka jest cisza jak jej nie ma....to nie wyobrażam sobie jak dorosła osoba może biegać po mieszkaniu w bloku ?... i to mimo to, że można już wyjść z uprawianiem sportu na zewnątrz....szczęśliwi Ci sąsiedzi w bloku co nie trafili na takich sąsiadów, których stać było na ogrzewanie podłogowe ale na położenie porządnej podłogi pływającej już nie...Teraz rozumiem, dlaczego mieszkania na najwyższym piętrze są najdroższe....i nie chodzi tu tylko o widoki....
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: katana » 03 maja 2020, 19:19

Zamiast się żalić na forum może porozmawiaj z sąsiadką? Masz 12 lat?
katana
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 28 lut 2020, 16:02

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 03 maja 2020, 19:40

Dziękuję za radę, ale Sąsiadka podłogi już nie zmieni....Mam jej zaproponować, że jej zapłacę za wymianę podłóg ?...

Problem był już poruszany na forum mieszkańców (oczywiście dyplomatycznie i niepersonalnie), ale było wyraźnie napisane jaki rodzaj podłogi najbardziej przenosi dźwięki (sąsiadka powinna zdawać sobie sprawę jaki rodzaj podłogi u siebie położyła), a uciążliwość od tamtego czasu jeszcze bardziej się nasiliła (mam na myśli bieganie i ćwiczenia), więc rozmowa tutaj niewiele pomoże....No chyba, że skończy się awanturą, a tego chciałabym uniknąć.

Miałam nadzieję, że to kwarantanna czas ograniczeń, ale niestety trwa dalej....
Potrzebuję rady... czy ktoś może miał taki problem i może nie wyeliminował całkowicie, ale chociaż go zredukował przez przebudowę i wyciszenie na swoim suficie ? Czy to coś da? bo w necie czytałam bardzo różne opinie na ten temat...
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jasiop » 03 maja 2020, 20:43

Redukcję dźwięków "uderzeniowych" przeprowadza się głównie po stronie ich powstawania.
Działania po stronie wtórnej przynoszą znikomy efekt.

http://www.inzynierbudownictwa.pl/techn ... tropy,8324
https://sound.eti.pg.gda.pl/student/och ... stroje.pdf
http://www.izolacje.com.pl/artykul/id18 ... niowym?p=2
https://www.castorama.pl/izolacja-akust ... 85477.html
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 04 maja 2020, 17:43

Pozwolę się nie zgodzić z przedówcą. Obniżając sufit przy użyciu profili do płyt gipsowo-kartonowych i korzystając z materiałów pochłaniających dźwięk można w znaczny stopniu tanio, szybko wyeliminować problem z hałasem od strony sąsiada. Jest ciekawa strona zbierająca do kupy całą tą wiedzę:

https://pobeda-mf.ru/pl/dekor/kak-sdela ... potolka-v/

Jak ktoś jest ciekawy mogę wrzucić rys. tech jak zrobić to tak że problem przestanie istnieć. I jak sam zrobiłem to w u siebie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8570
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 04 maja 2020, 21:48

W pełni rozumiem @leirion bo mam ten sam problem...w nowym budownictwie jak się nie trafi na sąsiada, który ma odrobinę kultury to nie da się żyć.....wydaje mi się, że dla takich osób powinny niestety być normalne mandaty karne i nie przekonują mnie argumenty, że takie są uroki życia w bloku, bo mieszkałam w swoim życiu już w kilku mieszkaniach i nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Nie chciałabym też robić remontu w swoim nowo wykończonym mieszkaniu i inwestować kolejne pieniądze gdy to nie ja generuje problem....jeśli ktoś twierdzi, ze takie są uroki życia w bloku to ja mogę mieć takie schorzenie, że tłukę nocami w sufit miotla...
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jasiop » 05 maja 2020, 21:41

Pisul pozwolę nie zgodzić się z Tobą, cyt "... że problem przestanie istnieć "
Problem wcale nie przestanie istnieć.

W przypadku realizacji izolacji akustycznej dźwięków "powietrznych" można w dość prosty i nieskomplikowany sposób uzyskać zadawalający stopień tłumienia .
Natomiast w tym przypadku leirion ma problem z dżwiękami uderzeniowymi.
Bardzo trafnie zauważył On, iż " hałas przenoszony droga strukturalną, który jest utrapieniem w blokach budowanych w technologii monolitycznej, żelbetowej.

Tak więc, twój pomysł z przegrodą z płyt G-K na suficie w małym stopniu zredukuje dźwieki o takim charakterze.
Obniżenie hałasu nie będzie wcale, cyt " w znaczny stopniu "
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 09 maja 2020, 21:40

Prace przy zbrojeniach płyty:


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8570
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ArekDomin, EUROPROJEKT i 45 gości