[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 25 kwie 2017, 21:46

rabusar pisze:Działania Admy będą "szerokie", więc ten temat jest jak znalazł. Adma to nie Projektant, jak ktoś słusznie napisał. W osobnym wątku jest temat centrum handlowo-usługowego, i to także wydaje się być w porządku.


Zgadzam się z moim przedmówcą, działania będą "szerokie" i w końcu jest na temat, szkoda że nikt nie posiada info na temat inwestycji... no może się doczekamy, bo jestem strasznie ciekawy gdyż kupiłem tam mieszkanie.
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 25 kwie 2017, 22:26

Czy ktoś zna faktyczna stawkę/czynsz ?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 14:48 przez ksilver, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 26 kwie 2017, 7:32

rabusar pisze:Działania Admy będą "szerokie", więc ten temat jest jak znalazł. Adma to nie Projektant, jak ktoś słusznie napisał. W osobnym wątku jest temat centrum handlowo-usługowego, i to także wydaje się być w porządku.


A skąd taka wiedza, że będą szerokie? Podziel się informacjami. Bo na razie wygląda to tak,że chcą wycisnąć jak najwięcej z ara działki i fundują nam Nowe Miasto w sensie zagęszczenia, a i mieszkania mają droższe od SM(nie wiedzieć dlaczego?). Jeżeli na podobnej powierzchni stoją bloki SM z 24 czy 36 mieszkaniami, to Adma stawia w tej chwili ok 80-90 mieszkań wykorzystując, zresztą jak inni w deweloperce dmuchanie bańki. I tak te bloki bedą zarządzane przez SM, i tak będą musieli przyhamować, bo wiecznego popytu nie będzie. A więc "szeroka" inwestycja może się skończyć na tych 4 czy pięciu wieżowcach i po herbacie. A wątek będzie martwy znając to forum...
Poza tym, Karpat Bud buduje cały kwartał, to samo robi i robiła Arkada, to czy to oznacza, że każdy fragment osiedla ma mieć swój wątek, bo buduje jakaś firma budowlana z ambicjami deweloperskimi?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 26 kwie 2017, 7:46

JanzRzeszowa pisze:
rabusar pisze:Działania Admy będą "szerokie", więc ten temat jest jak znalazł. Adma to nie Projektant, jak ktoś słusznie napisał. W osobnym wątku jest temat centrum handlowo-usługowego, i to także wydaje się być w porządku.


A skąd taka wiedza, że będą szerokie? Podziel się informacjami. Bo na razie wygląda to tak,że chcą wycisnąć jak najwięcej z ara działki i fundują nam Nowe Miasto w sensie zagęszczenia, a i mieszkania mają droższe od SM(nie wiedzieć dlaczego?). Jeżeli na podobnej powierzchni stoją bloki SM z 24 czy 36 mieszkaniami, to Adma stawia w tej chwili ok 80-90 mieszkań wykorzystując, zresztą jak inni w deweloperce dmuchanie bańki. I tak te bloki bedą zarządzane przez SM, i tak będą musieli przyhamować, bo wiecznego popytu nie będzie. A więc "szeroka" inwestycja może się skończyć na tych 4 czy pięciu wieżowcach i po herbacie. A wątek będzie martwy znając to forum...
Poza tym, Karpat Bud buduje cały kwartał, to samo robi i robiła Arkada, to czy to oznacza, że każdy fragment osiedla ma mieć swój wątek, bo buduje jakaś firma budowlana z ambicjami deweloperskimi?


Brakuje Ci jednak podstawowej wiedzy o tym co się dzieje obok Ciebie. Otóż, to że bloki buduje Arkada i Karpat Bud nie oznacza, że to oni będą zarządzać tymi blokami. To tylko firmy wynajęte do budowy. W tej części osiedla inwestorem jest Projektant i bloki mają tu swój wątek, by nie myliło się, gdy ktoś spyta o czynsz, lub inne sprawy formalne.
Natomiast Adma to osobny Developer, który buduje sporą ilością mieszkań i nie będzie to miało nic wspólnego z projektantem, dlatego zasługuje to na osobny wątek.
Jeżeli Ty natomiast wiesz wszystko lepiej od wykonawcy, kto co będzie robił to gratuluję pewności siebie, choć ja bym to nazwał inaczej...
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: zielony » 26 kwie 2017, 8:41

Widać, że nie zrozumiałeś Panie Santinel. Przecież te wieżowce i tak obsługiwać będzie SM Projektant.

Santinel pisze:Adma to osobny Developer, który buduje sporą ilością mieszkań i nie będzie to miało nic wspólnego z projektantem

Tego komentował nie będę, bo to zabawne - osobny deweloper z siedzibą w bloku SM Projektant i dodatkowym kanałem sprzedaży prowadzonym przez SM Projektant. Mam nadzieję, że mieszkańcy bloków budowanych przez Admę równie silnie będą odczuwać swoją odrębność kiedy będą chcieć korzystać z naszych placów zabaw, bo wiadomo, że dew. nie postawi im nawet jednej huśtawki.

JanzRzeszowa pisze:fundują nam Nowe Miasto w sensie zagęszczenia

Myślę, że Nowe Miasto nie jest tak zagęszczone, bo pomiędzy blokami jest co najmniej 60m (była taka zasada, że odległość pomiędzy dwoma naprzeciwległymi blokami wynosi dwukrotność ich wysokości).
zielony
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 06 kwie 2017, 8:31

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 26 kwie 2017, 9:22

zielony pisze:Widać, że nie zrozumiałeś Panie Santinel. Przecież te wieżowce i tak obsługiwać będzie SM Projektant.

Santinel pisze:Adma to osobny Developer, który buduje sporą ilością mieszkań i nie będzie to miało nic wspólnego z projektantem

Tego komentował nie będę, bo to zabawne - osobny deweloper z siedzibą w bloku SM Projektant i dodatkowym kanałem sprzedaży prowadzonym przez SM Projektant. Mam nadzieję, że mieszkańcy bloków budowanych przez Admę równie silnie będą odczuwać swoją odrębność kiedy będą chcieć korzystać z naszych placów zabaw, bo wiadomo, że dew. nie postawi im nawet jednej huśtawki.


A gdzie mieli mieć bliżej biuro sprzedaży niż w lokalu usługowym, który kupili/wynajęli od SM Projektant? lepiej było to zrobić w baraku obok bloków?
Dla mnie liczą się fakty, czyli dane na umowie. Mieszkań nie sprzedaje SM Projektant. To zaprzyjaźniona firma więc ogłoszenia są również na ich stronie, bo dla SM Projektant to żadna konkurencja.

"Twoich Placach zabaw" to raczej nie będę komentował bo to smieszne. Mam nadzieje, że idąc tym tokiem myślenia nie będziesz korzystał z "ich centrum handlowego"


JanzRzeszowa pisze:
Nie czytam Twoich postów z zasady, ale specjalnie "wyciągnąłem cię ze śmietnika", aby zobaczyć czy trochę się poprawiłeś chłopczyku i piszesz na temat. Nic się nie zmieniło!
A więc, wracaj z tymi swoimi wypocinami tam gdzie twoje miejsce... do śmieciary.


Oooo Pan wieczny malkontent, który nie potrafił dobrze kupić mieszkania bo wszyscy go oszukali próbuje z siebie robić tu kozaka. Ty na żywo bądź w połowie taki, jak tu a lepiej Ci w życiu będzie.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: zielony » 26 kwie 2017, 9:48

Santinel pisze:"Twoich Placach zabaw"

Moich, bo zapłaciłem za nie 7 tys zł. Czego tu Pan nie rozumie?

Santinel pisze:nie będziesz korzystał z "ich centrum handlowego"

Panie Santinel, jak czytam Pana posty to mam wrażenie, że dyskutuję z dzieciakiem. Ponad 25 lat mamy wolny rynek i to nie centrum handlowe robi mi łaskę, że powstało tylko ja robię mu łaskę, że pójdę tam coś kupić. Tym się to różni od placu zabaw, że jeśli ja skorzystam z usług centrum handlowego to za to zapłacę, a jeśli mieszkańcy bloków Admy przyjdą na plac zabaw SM Projektant to będą go eksploatować bez żadnych poniesionych nakładów, bo ani za niego nie zapłacili, ani nie będą go utrzymywać. Skąd więc u Pana takie nielogiczne porównania?
zielony
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 06 kwie 2017, 8:31

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 26 kwie 2017, 10:31

zielony pisze:
Santinel pisze:"Twoich Placach zabaw"

Moich, bo zapłaciłem za nie 7 tys zł. Czego tu Pan nie rozumie?

Santinel pisze:nie będziesz korzystał z "ich centrum handlowego"

Panie Santinel, jak czytam Pana posty to mam wrażenie, że dyskutuję z dzieciakiem. Ponad 25 lat mamy wolny rynek i to nie centrum handlowe robi mi łaskę, że powstało tylko ja robię mu łaskę, że pójdę tam coś kupić. Tym się to różni od placu zabaw, że jeśli ja skorzystam z usług centrum handlowego to za to zapłacę, a jeśli mieszkańcy bloków Admy przyjdą na plac zabaw SM Projektant to będą go eksploatować bez żadnych poniesionych nakładów, bo ani za niego nie zapłacili, ani nie będą go utrzymywać. Skąd więc u Pana takie nielogiczne porównania?


Do zarzutów ad personam się nie odnoszę.
Próba egzekwowania tego jakie dzieci bawią się na placu jest wybitnie głupia. To tylko dzieci, niech się bawią na zdrowie. Zamierzasz je jakoś legitymować w piaskownicy?
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: zielony » 26 kwie 2017, 10:56

Santinel pisze:Do zarzutów ad personam się nie odnoszę.

Proszę zauważyć, że pisałem o swoich odczuciach, więc to nie zarzuty ad personam :)

Santinel pisze:Zamierzasz je jakoś legitymować w piaskownicy?

Zmienia Pan meritum sprawy na inny tor, no ale nic Pan innego zrobić nie może, bo ciężko dyskutować z rzeczami oczywistymi.
Kwestia jest taka, że każdy deweloper lubi się dołączyć do gotowej infrastruktury. O ile część rzeczy jest wybudowana przez miasto o tyle niektóre sponsorowała spółdzielnia, czyli my. Dlatego nie jestem wielce zadowolony, że deweloper upchnie na swojej działce tylko bloki, a tereny zielone i place zabaw będzie sponsorować spółdzielnia. Nie sądzi Pan, żę to trochę irytujące? Pan też przecież za to płacił.
zielony
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 06 kwie 2017, 8:31

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 26 kwie 2017, 11:15

zielony pisze:Proszę zauważyć, że pisałem o swoich odczuciach, więc to nie zarzuty ad personam :)


No jasne, że o swoich, ale pod moim adresem. Proszę w słowniku sprawdzić znaczenie.

zielony pisze:Zmienia Pan meritum sprawy na inny tor, no ale nic Pan innego zrobić nie może, bo ciężko dyskutować z rzeczami oczywistymi.
Kwestia jest taka, że każdy deweloper lubi się dołączyć do gotowej infrastruktury. O ile część rzeczy jest wybudowana przez miasto o tyle niektóre sponsorowała spółdzielnia, czyli my. Dlatego nie jestem wielce zadowolony, że deweloper upchnie na swojej działce tylko bloki, a tereny zielone i place zabaw będzie sponsorować spółdzielnia. Nie sądzi Pan, żę to trochę irytujące? Pan też przecież za to płacił.


No i co z tego? Będziemy tu 1500 postów pisać i wylewać żale? Taki jest swiat, taki jest wolny rynek i koniec kropka.
Tereny zielone i place zabaw to trochę za dużo powiedziane. Te kilka małych drzewek lub piaskownica pośród bujanego samochodziku to raczej nie jest to co by przyciągało tu tabuny dzieci.
Owszem płaciłem, i nie mam nic przeciwko. Zapraszam, niech się bawią ile mogę, ja nic na tym nie stracę i jestem pewien, że dla mojego dziecka miejsce się znajdzie. Chętnie poznam sąsiadów z bloków Admy gdy przyjdą się z dziećmi pobawić.

A na koniec dodam, że czasem los bywa przekorny i może tak być, że to u nich powstanie super plac zabaw i twoje dziecko będzie bardzo chciało tam iść i przypomnisz sobie wtedy to co piszesz teraz.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: PzD91 i 24 gości