[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 01 lis 2017, 18:28

Witam serdecznie.
Wiem ktoś może coś na temat postępów przy budowie nowych bloków ADMY B5 i B6 ?
Od dłuższego czasu nie obserwuje żadnych postępów ze strony developera przy budowie tych bloków a opóźnienia wydają się coraz większe.

Obrazek

zgodnie z harmonogramem do końca września powinno być już oddane :
stropy nad garażami -1
Ściany parteru i I,II,III piętra
Strop nad parterem i I,II piętrem
a końcem listopada już:
strop III,IV,V,VI,VII piętra
ściany IV,V,VI,VII piętra
ścianki działowe garaż -2,-1,parter I,II,III piętra
nie mówiąc już o podstawowej elektryce

Biorąc pod uwagę nadciągającą zimę oraz to że budowa już na tym etapie ma tak duże opóźnienia jak uważacie developer wyrobi się z oddaniem bloku w 2018 r. ? Widząc postępy na innych budowach w mieście gdzie startowano z tego samego pułapu jestem bardzo zaniepokojony.
Jeśli posiada ktośjakieś informacje proszę o podzielenie się nimi.
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 01 lis 2017, 22:39

B2 i B3 też miały cały czas spore opóźnienia, z tego co pamiętam, w którymś miesiącu było tak że miało być wybudowane 4 czy 5 piętra a deweloper dopiero parter zaczynał (możesz to sprawdzić po wpisach na forum w temacie SM projektant). Jak wyszło widzisz nawet w tym temacie, a miało być wszystko skończone do końca maja - łącznie z infrastrukturą obok bloku. Z B4 i B5 pewnie będzie podobnie - wyrobią się "na styk", choć jeśli zima będzie mroźna i śnieżna to myślę że może to znacząco zwiększyć ryzyko opóźnień. Dewelopera też obowiązują terminy i na pewno będą spieszyć się żeby się nie spóźnić z odbiorami, bo właśnie ta data jest wiążąca a nie data na harmonogramie z prospektu.
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: INKA88 » 02 lis 2017, 11:44

Opóźnienia pewnie trochę wynikają z tego że skupili się na B3 i B2 bo są odbiory i robią żeby jak najszybciej skończyć... Na pewno nadrobią prace i będą się chcieli wyrobić w ostatecznym terminie także spokojnie ;) Ja już jestem po odbiorze ;) w B3 odbiór windy miał być we wtorek z tego co wiem, jeśli chodzi o prąd to tak jak pisali poprzednicy trzeba udać się z formularzem do PGE na ulicy 8 marca, co do ogrzewania to maksymalnie do dwóch tygodni ma być... zobaczymy... we wtorek układali kostkę więc postępy jakieś są ;)
INKA88
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 23 paź 2017, 17:14

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 02 lis 2017, 21:04

Tak z ciekawostek dodam, że nowe budynki ADMY i spółdzielni Projektant budowane są na nowej ulicy. Oficjalnie droga od budynków b2 i b3 aż do ul. Iwonickiej stała się ul. Solińską.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 02 lis 2017, 21:56

Apel do mieszkańców nowych bloków - jak macie trochę czasu wrzućcie jakieś fotki z wnętrza bloków, klatek schodowych, wind, mieszkań, infrastruktury wokół bloku itd.
Na pewno wiele osób jest ciekawych jak to wygląda u tego dewelopera.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2958
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Czesiek » 03 lis 2017, 9:18

W poniedziałek postaram się wrzucić kilka zdjęć ze środka.
Piszecie o drobnych mankamentach przy odbiorze, czego dokładnie dotyczą?
Sprawdzaliście metraż mieszkania?
Czesiek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 28 wrz 2017, 19:33

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 03 lis 2017, 18:19

Witam,
Mija kolejny tydzień a bierzącej wody i ciepła dalej nie ma.... :( przykro mi stwierdzić że developer nie wywiązuje się z obietnic. Po odbiorze mieszkania poinformowano chyba każdego że woda oraz centralne co bardzo jest ważne przy remoncie mieszkania będzie w mijającym tygodniu... nie wspomne już o windzie. Fakt prace ruszyły z infrastrukturą dojazdową do klatek... ale remont mieszkania stoji dla nowych mieszkańców.
Ciężko się dogadać z paniami w biurze... jednym słowem nic nie wiedzą. Pytając się o usterki w mieszkaniu i termin realizacji odpowiadają stanowczo i z nerwami "miesiąc". No i kojeny problem z dojazdem do klatki chodz asfalt jest ciężko dojechać żeby coś dowieźć... mnóstwo ludzi i cieżki sprzęt.
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 03 lis 2017, 18:40

Pytanie do właścicieli mieszkań:
Developer nie wykonał wszystkich niezbędnych prac wskazanych w akcie notarialnym m.in. tych niezbędnych, by móc mieszkanie wykończyć (woda, ogrzewanie, drogi dojazdowe etc). Czy korzystaliście z rozwiązania polegającego wyłącznie na odbiorze technicznym mieszkania, czyli ocenie jakości wykonania i zgodności z umową, oczywiście zakończonego protokołem?
Takie rozwiązanie pozawala na stwierdzenie i usunięcie drobnych mankamentów, o których piszecie i jednoczesne kończenia prac.

To co najważniejsze mieszkanie pozostaje w dyspozycji developera do momentu wykonania zadań określonych w umowie i usunięcia usterek. Faktyczne przekazanie mieszkania, czyli protokół zdawczo odbiorczy wraz z kluczami następuje kiedy developer dostarcza kompletny i zgodny z umową 'towar'. Za czas opóźnienia developer wypłaca odsetki za opóźnienie - zgodnie z umową łączącą strony.

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że developer przenosi pełną odpowiedzialność i konsekwencje na klientów (nawet bez wnikania w szczegóły z jakiego powodu jest opóźnienie).
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 03 lis 2017, 22:43

ksilver:
Czy ty piszesz o bloku b2, czy b3? Czy może o obydwu?
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 06 lis 2017, 10:17

Witam piszę o bloku nr 3 dawnym 2 :) można się pogubić.... dowiedziałem się dopiero przy podpisaniu umowy z PGE że ulica na której będę mieszkał to solińska 3, byłem bardzo zdziwiony :shock:

Przy okazji jestem zszokowany pracami przy blokach ;) pracę idą pełną parą, nawet w sobotę. Co prawda wody bieżącej dalej nie ma... ale winda i asfalt już są. Jestem dobrej myśli że może w tym tygodniu będzie to zrobione.
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Doniek, Kolejorz, Majestic-12 [Bot] i 126 gości