[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Czesiek » 28 wrz 2017, 20:45

Witam, czy dostaliście jakieś info na temat terminu odbioru?
Czesiek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 28 wrz 2017, 19:33

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kamiemia » 29 wrz 2017, 13:44

Czesiek pisze:Witam, czy dostaliście jakieś info na temat terminu odbioru?


W biurze Admy dowiedzieliśmy się że odbiory będą pod koniec października i każdy zostanie poinformowany indywidualnie.
Kamiemia
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 28 lip 2017, 16:04

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 08 paź 2017, 12:47

:geek: no dziś się dowiedzieliśmy że w tym tygodniu rusza rozsyłanie listów do lokatorów, i odbiory zaczynają się od 23 października do 7 listopada.
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 08 paź 2017, 18:04

co nieco jeszcze jest do zrobienia...
Załączniki
20171008_172723 (Copy).jpg
20171008_172723 (Copy).jpg (140.5 KiB) Przeglądany 6347 razy
20171008_172732 (Copy).jpg
20171008_172732 (Copy).jpg (38.55 KiB) Przeglądany 6347 razy
20171008_172740 (Copy).jpg
20171008_172740 (Copy).jpg (38.36 KiB) Przeglądany 6347 razy
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 10 paź 2017, 17:33

Dziś przyszły dokumenty o metrażu i ewentualnej dopłacie, jakiś postęp.... :) ale informacja o dacie oddawania mieszkań dalej nie znana :(. Z tego co słyszałem nie którzy mieli zmniejszone metry w mieszkaniu. No ja akorat mam dopłatę, co prawda nie dużo ale zawsze parę cm więcej.
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: z2401 » 10 paź 2017, 20:10

Mam informację listowną o terminach odbioru, list wysyłany wczoraj wg informacji na mailu. Termin rezerwuje się telefonicznie z zakresu 23.10-10.11 8:00-16:00.
A propos wykończenia infrastruktury to z info od jednego z pracowników (nie od kierownika budowy ani nic) odbiory będą jeszcze przed wykończeniem infrastruktury (co najbardziej leży moim zdaniem w tej całej budowie). Z info zaś od koleżanki, która już parę miechów mieszka na tym osiedlu w jednym z wcześniejszych bloków też tak było i ludzie długi czas w gumiakach wychodzili do pracy z butami na zmianę pod pachą. No ale się jakoś ułożyło.
ksilver - ja to miałam w tej samej kopercie co metraż i ostatnią fakturę zaliczkową, jesteś pewien, że nie dostałeś?
z2401
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 16 maja 2017, 14:20

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DamianB2 » 10 paź 2017, 21:01

U mnie informacja o metrażu nieco mniejszym, ale to wynika za zmian lokatorkich. Metraż i tak większy niż w planie, więc pewnie w wielu przypadkach może być dopłata.

Ja też dostałem w tej samej kopercie info o planowanych odbiorach. Teraz pytanie, jakie macie odczucia i plany odnośnie odbioru. Na ten moment:
-brak dróg dojazdowych,
-może połowa chodników,
-wejścia do klatek bez elewacji a nawet ocieplenia
-przestrzeń między blokami nieruszona,
-ogródki ledwie zaczęte.

Pytanie czy jest sens odbierać mieszkania w takim otoczeniu. Oczywiście, same lokale są właściwie przygotowane kompletnie i można w nich prowadzić prace, ale co z niezbędnymi pracami w bloku i na zewnątrz? Czy macie obawy ile może trwać przygotowanie tych elementów?

Wg umowy należą nam się odsetki w razie opóźnienia zawarcia ostatecznego aktu notarialnego, tylko czy akt ostatecznie przenoszący własność można zawrzeć jeśli nie ma do inwestycji dojazdu, kontenerów na śmieci czy kompletnej elewacji?
DamianB2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 maja 2017, 23:31

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 11 paź 2017, 8:53

co do odbioru mieszkań w nieskończonym budynku, to każdy zdecyduje indywidualnie, patrząc na argumenty za i przeciw, to mamy:

ZA:
- można wykańczać mieszkanie
- nie stracimy terminów, jak są umówione ekipy remontowe
- finalnie szybciej można się wprowadzić (choć nie do końca legalnie)

PRZECIW:
- nieskończony budynek = brak pozwolenia na użytkowanie = brak "możliwości" legalnego mieszkania
https://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/odbior_mieszkania_od_dewelopera,193.html?page=2
http://budownictwo-nieruchomosci.pl/umowa-deweloperska-sprzedaz-lokalu-decyzja-pozwoleniu-uzytkowanie-budynku/

- od dnia wydania lokalu (odbioru) płacimy czynsz - szczegóły każdy ma w akcie notarialnym. Zapłacimy m.in. za konserwacje terenu zieleni... :D
- brak "presji" na developera, by jak najszybciej dokończył prace (za pasem zima, więc mogą się pojawić opóźnienia... i poczekamy do wiosny)
- brak zadośćuczynienia od developera za niedotrzymanie terminu, zgodnie z przepisami (co potwierdza akt notarialny) "...gdy developer spóźnia się z wydaniem lokalu, nabywcy przysługiwać będą odsetki ustawowe od kwot wpłaconych przez nabywcę - za czas opóźnienia naliczane od upływu terminu wydania lokalu."

a na samym końcu każdy zdecyduje sam, jednak cytując klasyka, oby te plusy nie przesłoniły nam minusów :)
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DamianB2 » 12 paź 2017, 22:24

Pomyliłem się w powyższym, odsetki owszem, ale w razie opóźnienia w wydaniu lokalu. Ostateczne akty przeniesienia własności pewnie w terminie bliżej nieokreślonym.
DamianB2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 maja 2017, 23:31

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 14 paź 2017, 10:08

wykonałem telefon do powiatowego nadzoru budowlanego, by zapytać (bez wchodzenia w szczegóły o jaką inwestycję chodzi), jak w sposób prawidłowy powinien być przekazywany budynek, a więc:

1. Przed zakończeniem budowy, mieszkania bywają udostępniane do wykończenia praktyka za którą pełną odpowiedzialność bierze developer (za wszystkie incydenty i wypadki odpowiada nadal kierownik budowy, ponieważ formalnie budowa trwa).
2. W czasie odbioru przez właściciela wszelkie prace powinny być już zakończone.
3. Do czasu wydania przez nadzór budowlany pozwolenia na użytkowanie nie wolno legalnie mieszkać w mieszkaniu.
4. By otrzymać pozwolenie na użytkowanie developer powinien zakończyć wszelkie prace zarówno przy budynku, jak i infrastrukturze.
5. By podpisać akt notarialny przenoszący własność (w naszym przypadku do 31.12.2017) notariusz powinien sprawdzić czy zostało wydane pozwolenie na użytkowanie.
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości