[ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Manndat » 16 kwie 2020, 8:47

Sam nie wiem czemu dużo wolnych. Osiedle jest fajne. Za metr chyba nie ma tak znowu dużo.
Manndat
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 125
Na forum od: 01 gru 2019, 21:11

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: oko_oko » 16 kwie 2020, 13:06

Doniek pisze:Na stronie widze sporo wolnych mieszkań, po ile mają metr?


Najmniejsze 32m2 po około 6k metr.
oko_oko
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 13 lis 2016, 19:54

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 17 kwie 2020, 6:23

A w cenie jest coś? Komórka lokatorska, miejsce parkingowe? Trochę sporo jak na tą inwestycję w tej lokalizacji.
Jest tam w ogóle jakiś przejazd/przejście do Auchana? Na początku tematu widziałem, że plany były duże ale narazie droga planowana kończy sie w polu?
W tych wcześniejszych blokach podobają mi się bardzo duże okna balkonowe, nie ma chyba nawet takich dużych w Trasach nad Zalewem.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Manndat » 17 kwie 2020, 8:13

Ludzie chyba wolą mieć za tę pieniądze mieszkanie bliżej centrum. Albo w trochę lepszej inwestycji np. Dzielnica Parkowa. Wychodzi taniej a jest lepiej.
Manndat
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 125
Na forum od: 01 gru 2019, 21:11

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: oko_oko » 17 kwie 2020, 9:24

Doniek pisze:A w cenie jest coś? Komórka lokatorska, miejsce parkingowe?

Albo Ci opuszczą na metrze albo komórka "gratis". Miejsce postojowe w garażu podziemnym tylko do większych mieszkań, nie wiem od ilu m2 ale do tych 32m2 nie chcieli sprzedać :? Miejsce postojowe numerowane przed blokiem można kupić ewentualnie.

Doniek pisze:Jest tam w ogóle jakiś przejazd/przejście do Auchana? Na początku tematu widziałem, że plany były duże ale narazie droga planowana kończy sie w polu?

Przejście pieszo do Auchana wyłożone płytami lub przez inwestycje Zielona Lwowska. Droga do Lwowskiej na geoportalu jest natomiast kiedy będą robić, nie wiem.

Manndat pisze:Ludzie chyba wolą mieć za tę pieniądze mieszkanie bliżej centrum. Albo w trochę lepszej inwestycji np. Dzielnica Parkowa. Wychodzi taniej a jest lepiej.

Czy Dzielnica Parkowa wychodzi taniej, tutaj bym się zastanawiał, podejrzewam, że bardzo podobnie lub drożej. Przy ul św Kingi jest znacznie większy spokój i cisza, ktoś kto sobie to ceni zobaczy co się będzie działo jak wszyscy się wprowadzą na Słocinę w 3 inwestycjach, które są tam aktualnie realizowane.
oko_oko
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 13 lis 2016, 19:54

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: McGregor » 17 kwie 2020, 9:48

Mieszkanie 63m2 obecnie 5.4k/m2, parter 5.3k, 5-6 piętro 5.5k.
Komórka lokatorska 2.5k/m2
Miejsce parkingowe w garażu podziemnym pojedyncze 28k, podwójne 36k
Miejsce parkingowe na zewnątrz 12k

Negocjować można cenę komórki i miejsca parkingowego. Nie znam aktualnych cen Dzielnicy Parkowej, ale w listopadzie mieszkanie 77m2 kosztowało 5450, a na św. Kingi 5250 zł.
McGregor
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 22 kwie 2018, 9:39

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 17 kwie 2020, 14:38

Mimo, że tu mieszkam i uważam to osiedle za jedno z lepszych w Rzeszowie, to zastanawia mnie ostatnio sens kupowania mieszkań 60-70m2 w takich pobocznych lokalizacjach, kiedy w okolicy pełno jest szeregówek >100m2 w takiej samej cenie.

No bo mamy tu mieszkanie 63m2 za 340-350k, do tego doliczmy sobie miejsca postojowe z komórką i mamy stan deweloperski plus miejsce na dwa samochody za 380-390k. W Krasnym szeregówki w deweloperskim mamy za okolice 400k.
Wiem, że niektórzy twierdzą, że szeregówka to połączenie wad domu i mieszkania, ale jednocześnie jest to połączenie zalet domu i mieszkania. Czasy dojazdu do centrum praktycznie identyczne w porównaniu z MakDomem. Jedyny minus jest taki, że nie da się do Auchana przejść spacerkiem w kilka minut.

Jednocześnie zamiast 2 sypialni mamy 4, jakieś pomieszczenia gospodarcze, do tego 2-4 ary działki. Kompletnie nie widzę przewagi 60m2 mieszkania nad 100-110m2 szeregówką jeśli cena i lokalizacja są zbliżone.

Kilka lat temu takie mieszkanie kosztowało bliżej 260-270 tys i wtedy to miało jeszcze jakiś sens.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 17 kwie 2020, 16:40

^^
Sam sobie odpowiedziałeś o ile są przewartościowane mieszkania w Rzeszowie ;)

Powoli sam rozglądam się za mieszkaniem/domem dla siebie i jeśli miałbym wybierać między domem a mieszkaniem w tej samej cenie to nie ma się nad czym zastanawiać.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: yreks » 18 kwie 2020, 8:37

Doniek pisze:A w cenie jest coś? Komórka lokatorska, miejsce parkingowe? Trochę sporo jak na tą inwestycję w tej lokalizacji.
Jest tam w ogóle jakiś przejazd/przejście do Auchana? Na początku tematu widziałem, że plany były duże ale narazie droga planowana kończy sie w polu?
W tych wcześniejszych blokach podobają mi się bardzo duże okna balkonowe, nie ma chyba nawet takich dużych w Trasach nad Zalewem.


Z tymi duzymi oknami to nawet spoko ale we wczesniejszych ich blokach dostep do nich byl ograniczony przez bardzo niepraktyczne rozmieszczenie kaloryferow. Warto to sprawdzic
yreks
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 130
Na forum od: 16 sie 2017, 8:39

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: McGregor » 18 kwie 2020, 11:01

W C4 nie ma grzejnika przed tym dużem oknem, jest na ścianie obok.
McGregor
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 22 kwie 2018, 9:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości