[ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ra77le » 06 sie 2015, 9:09

Cześć,

Dzięki za odpowiedź!

Wracając jeszcze do grzejników pod oknem w salonie? Podobno oddalone są od okna spory kawałek wiec jak sie wchodzi do salonu to pierwsze co sie rzuca w oczy to wielki kaloryfer na "Środku" pokoju, czy ktos myślał o przesunięciu tego kaloryfera powiedzmy pionowo na ściane koło okna w kącie pokoju? I czy w ogole jest to dobre rozwiązanie. Jakoś średnio widzi mi sie taki kaloryfer, ktory nie dośc że średnio wygląda to jeszcze zajmuje miejsce. CHyba ze ten kaloryfere bedzie powiedzmy maxymalnie 10-15 cm od okna to jeszcze spoko....

edit - podobno 40cm oddalony jest grzejnik od okna...

Pozdrawiam,
ra77le
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 09 mar 2015, 10:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: django » 06 sie 2015, 12:36

Nie no z tego co pamietam grzejniki na budynku nr 1 byly oddalone z 50 cm od okna. W moim odczuciu jest to optymalne rozwiazanie, bo linia okien jest cofnieta w stosunku do sciany i jak zamontujesz jakies zaslony to grzejnik bedzie raraz przed nia. Przy tak duzych oknach w salonie nie widze innego rozwiazania jak grzejnik podlogowy. Bo jakby osadzic cos na scianie to pol pokoju by zajelo. Te mieszkanka po 50 metrow sa tak male ze kazdy grzejnik zabiera przestrzen ktora mozna wykorzystac na inne cele.

a swoja droga zastanawiam sie dlaczego w budynkach wielorodzinnych nie stosuje sie wodnego ogrzewania podlogowego ktore masowo zyskuje popularnosc w budownictwie jednorodzinnym. Ma ktos jakies przyklady takich realizacji? Ja osobiscie sie jeszcze nie spotkalem
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 06 sie 2015, 13:33

… a swoja droga zastanawiam sie dlaczego w budynkach wielorodzinnych nie stosuje sie wodnego ogrzewania podlogowego ktore masowo zyskuje popularnosc w budownictwie jednorodzinnym...


Ja tam hydraulikiem nie jestem ale logika podpowiada mi że przy każdym lokalu z własnym piecem gazowym można tak ogrzewać. Ale jeśli jesteś podpięty w sieć. To przy budynku 5(?) kondygnacynym na parterze i piętrze takie ogrzewanie po jednym/dwu sezonach grzewczych przestałoby działać lub zmniejszyło efektywność grzania. Rurki zapchałyby sie mułem(kamień z wody, inne zanieczyszczenia… ) Grawitacja robi swoje i to co zapycha cięższe i musi opaść na sam dół? Czy się myle?

Co do grzejników 50 cm od okna. Zawsze można przerobić na takie chowane w wylewce. Każda firma da rade takiej przeróbce. Wanna czyli to co się chowa w podłodze różnej wysokości i można dobrać nawet gdy mało wylewki i styropca. Przełożenie grzejnika na ściane obok okna przy dużym oszkleniu może powodować zaparowanie okna i dyskomfort (po prostu zimnogdy się stanie blisko szyby)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8562
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mariusz25a » 06 sie 2015, 14:17

Mnie poinformowano, że nie będzie tych kaloryferów w podłodze, które widać powyżej, bo często się psuły. Mówią, że jest o tym informacja w umowie, ale ja nie znam się na nazewnictwie tych kaloryferów i nie widzę tej informacji.

Chcą zamontować takie kaloryfery w bloku nr 4 :

Obrazek

Ewentualnie można zmienić na poniższy kaloryfer, na ścianie obok okna balkonowego. W biurze sprzedaży myślą, czy nie zrobić oficjalnych wniosków za ok tydzień, bo do tej pory odsyłali do firmy, która się tym zajmuje, ale jest dużo chętnych.

Obrazek
mariusz25a
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 03 sie 2015, 18:38

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: django » 06 sie 2015, 17:26

na bloku nr 1 były takie grzejniki, jednak miały one sterowanie elektryczne (3-biegowy wentylator), na budynku nr 2 tego nie było ale nie wiem czy były klasyczne czy podłogowe bez wentylatora. W capital Towers cały budynek rowiązany jest w opraciu o grzejniki podłogowe bez wentylatorów (122 mieszkania). Może wystarczy zmienić dostawcę, bo co sie moze zepsuć w takim grzejniku. Moim zdaniem jest to podyktowane cięciem kosztów, bo napewno grzejnik klasyczny jest tańszy i jego montaż dużo mniej kosztuje. Przy podłogowym najczesciej obsadza się go po wylewkach, gdyż trzeba go odpowiednio wypuścić aby był zlicowany z wykończeniem podłogi. Do tego dochodzi problem na jaka wysokość go wypuścić, gdyż jeden ma płytki, drugi panele, trzeci deske a czwarty parkiet, najpierw trzeba zostawiać w wylewce otwory, potem trzeba je uzupełniać. Cięcie kosztów jak nic. Choć powiem szczerze, może się wypowie jakiś hydraulik z doświadczeniem jak to dokładnie jest z wydajnością/awaryjnością tego typu ogrzewania
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 06 sie 2015, 19:54

W CT zwykły naścienny grzejnik nie bardzo byłoby pewnie gdzie zawiesić bo mało ścian a stojące psułyby widok? Ale dziwne że tam w tylu mieszkaniach dali a tu nie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie kupić mieszkanie na Słonecznym i zlecić firmie montaż grzejnika który nie zajmuje miejsca. A stary grzejnik sprzedać choćby na allegro.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8562
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ra77le » 06 sie 2015, 21:26

Dziś dzwoniłem to Pana Misiudy (chyba kierownik robot instalacyjnych), poinformował mnie, że grzejniki nie bedą oddalone od okna jak w poprzednich budynkach tylko bedzie to odleglosc 15, max 20 cm od okna
ra77le
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 09 mar 2015, 10:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ra77le » 17 sie 2015, 9:09

Witam, chciałem jeszcze zapytać jak jest z kwestią drogi wewnętrznej/dojazdowej do bloków? Kto sie tym bedzie zajmował powiedzmy za 5 lat :P ? beda dziury to mieszkancy maja łatać czy nie bedzie nas to interesowac :) ?
Pozdrawiam
ra77le
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 09 mar 2015, 10:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pom11 » 17 sie 2015, 15:03

droga dojazdowa do osiedla jest własnością miasta czyli miasto odpowiada za jej utrzymanie
pom11
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 17 sie 2015, 15:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mariusz25a » 18 sie 2015, 12:10

Czy ktoś orientował się w sprawie MdM jak to wygląda w chwili obecnej?
Zmieniły się ceny maksymalne metrażu. Ja nie składałem jeszcze wniosku do banku o kredyt i zastanawiam się czy ktoś rozmawiał z deweloperem. Czy może deweloper zgodził się na zrobienie aneksu do umowy notarialnej i nowej umowy zlecenie na prace w mieszkaniu, żeby obniżyć cenę metra. Wiem, że tak robili m.in. w Krakowie. Czy ktoś wie coś na ten temat?
mariusz25a
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 03 sie 2015, 18:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron