[ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: loocals » 18 sie 2015, 12:31

^^ Ostatnio pojawił się napis na stronie o MDM którego wcześniej nie było. Najlepiej to trzeba by było zadzwonić albo przyjechać do nich i sie zapytać.
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ra77le » 18 sie 2015, 21:43

Ja powiem tak - też w pierwszej kolejności podpisywałem z makdom.em umowe pod mdm, potem jak obnizyli limity z 4350 na 4050 pytałem czy była by możliwość zrobienia jakiegos aneksu zeby jeszcze obnizyc to dowiedziałem się ze już nie bardzo co mogli by tam dołozyc do tych elementów z ktorych chciałbym zrezygnować.
Trzeba zastanowić się czy w banku analityk na taką kombinowaną umowe nie bedzie patrzył krzywo to raz. Druga sprawa ze kredyt z MDM jest troche na gorszych warunkach niz zwykly hipoteczny (wieksza marża) co za tym idzie spłącając kredyt powiedzmy 30 lat z krekdytem na mdm zapłącimy np 130 000zł odsetek a biorąc kredyt zwykły wyjdzie nam 118 000zł (Dane przyjąłem tak pi razy drzwi zeby zobrazować) 12 000zł roznycy a z mdmu ile dostaniecie 20 000zł odliczyc jakies prowizje duperele i wychodzi sie na zero. Mając Kredyt MDM nie mozna zalozyc np działanosci na tym mieszkaniu, nie mozna podobno sprzedac mieszkania przez jakis okres. Czy cos wiecej to nie wiem.

Wychodzi na to ze cały ten MDM to o dupe rozbic. Niby Państwo takie dobre daje pieniądze i dba o obywateli a tak na prawde to jedna wielka kicha.
Takze jak ktos sie w kredytach coś tam orientował to pewnie wie o co chodzi.

Pozdro 600 na dzielni :)
ra77le
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 09 mar 2015, 10:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: robal » 18 sie 2015, 22:56

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem miejsca w garażu podziemnym, na pewno możesz powalczyć w tę stronę.
robal
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 14 wrz 2014, 13:28

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ra77le » 18 sie 2015, 23:11

Garaz nie jest czescią mieszkania i na garaz nie dostaniesz mdmu, chyba ze sie myle (czy nie o tym mowa?)
ra77le
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 09 mar 2015, 10:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pom11 » 19 sie 2015, 10:50

jeżeli kupujesz garaż możesz przerzucić część ceny mieszkania w garaż i automatycznie zmienia się cena za m2, oczywiście koszt garażu nie jest kredytowany, trzeba mieć po prostu na niego gotówkę. co do kredytu mdm po ostatniej zmianie stopy procentowej jest to nawet opłacalne, całkiem dobrze to wychodzi, ale fakt, jest to troszkę pic na wodę :D
pom11
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 17 sie 2015, 15:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mariusz25a » 19 sie 2015, 13:45

Wszystko się zgadza jeśli chodzi o MdM. Wydaje mi się jednak, że inaczej to wygląda jeśli planujesz spłacić kredyt 30 letni np w 15 czy 20 lat. Różnica na korzyść kredytu MdM powiększa się o dobrych kilka tysięcy, bo masz mniejszą o 20 tys kwotę kredytu.
mariusz25a
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 03 sie 2015, 18:38

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pom11 » 20 sie 2015, 7:19

dokładnie, mdm jest opłacalny dopiero kiedy spłacisz kredyt szybciej niż zakładany okres np 30letni
pom11
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 17 sie 2015, 15:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: loocals » 20 sie 2015, 12:54

Dzwoniłem dziś do biura Makdomu z ciekawości o ten MDM się spytać i dowiedziałem się że jak ktoś chce w tym programie kupić mieszkanie jakiekolwiek by nie było (tzn. wszystkie z ich oferty) mają od niedawna nowy sposób sprzedaży i można bez problemu kupować z dopłatą MDM. Co ciekawe zapytałem się ile muszę mieć pieniędzy gotówki żeby kupić mieszkanie to i nawet jak ktoś ma 8000zł i bierze kredyt z dopłatą MDM może przyjść i kupować . :D
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 20 sie 2015, 14:07

A czy ktoś z was rozmawiał może z wykonawcą o szacowanym terminie zakończenia robót i wpuszczenia do wykończeniówki? ;). Na stronie wiadomo - piszą o 31.12 - to aktualna data, czy może macie jakieś przecieki? ;)
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mariusz25a » 29 sie 2015, 9:35

Pytałem o to dwukrotnie. Zgodnie z harmonogramem prac są zdecydowanie do przodu tzn już wylewki i tynki zrobione. Jednak mimo próśb za nic nie chcą powiedzieć, że szybciej skończą. Mówią, że przeważnie kończą szybciej, ale w jednym z bloków tak zapowiadali, a nic z tego nie wyszło i teraz nie mogą nic obiecać. Dodają do tego, że wystarczy opóźnienie jednego z wykonawców np wind, schodów na klatce etc i nici z przyspieszenia. Jeżeli chodzi o akt notarialny to postarają się podpisać go jak najszybciej i leży to w ich interesie bo nie chcą płacić podatku od gruntu
mariusz25a
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 03 sie 2015, 18:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości