[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 12 lip 2019, 12:05

oko_oko pisze:2-2.5 miesiąca na wykończenie mieszkania to albo masz jakiś penthouse 120m2 albo firma ma kilka robót i Cię czarują niemiłosiernie :)
z całym szacunkiem dla nich i dla Ciebie ale to bardzo dużo czasu, kompleksowo całe mieszkanie 60m2 to max 5-6 tyg.

Mieszkanie 70-parę metrów i do tego wykonanie obejmie realizację kilku wizji projektantki wnętrz, które będą dość czasochłonne. Podwieszane sufity, dużo przeróbek instalacji, ścian działowych, kamienie/spieki w nietypowych miejscach (np. sypialnie). Do tego oczywiście wszystkie meble (~90% robione na wymiar), bo mówię o wykończeniu pod klucz, nie gołe ściany. Wielu ekipom samo zrobienie mebli kuchennych zajmuje więcej czasu. 2-2.5 miesiąca to moim zdaniem rozsądny czas realizacji w tym przypadku.

Położyć proste płytki, rzucić na podłogę pływające panele i pomalować ściany można w 2 tygodnie, albo i mniej. Tak jak ktoś napisał powyżej - wszystko zależy od zakresu prac i wielkości mieszkania.

Arrival pisze:Oczywiście mówimy o prostym wykończeniu bez nietypowych rzeczy

JW, w moim przypadku to znacznie większy zakres prac.

Arrival pisze:Rozmawiając z sąsiadami, którym remont zajmował sporo czasu to najczęściej okazywało się, że tego remontu nie było zbyt wiele tylko po prostu dopiero po odebraniu mieszkania zaczynali zastanawiać się nad płytkami i zamawiali drzwi wejściowe, na które czeka się X tygodni. I wtedy wszystko stoi.

Który deweloper sprzedaje mieszkania bez drzwi wejściowych? :O

Arrival pisze:Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co ekipa fachowców miałaby robić przez 2-3 miesiące bez żadnych przestojów. Chyba, że mieszkanie ma 10 łazienek.

W podanym przez Ciebie zakresie prac są tylko proste, szybkie sprawy. Nawet bez żadnych przeróbek ścian i instalacji. Napisałem powyżej w skrócie co więcej dochodzi w moim przypadku, a to nawet nie jest jeszcze wszystko. Do tego nie wspomniałeś nic o meblach, oprócz kuchni. W przypadku kiedy wykończenie obejmuje zrobienie na zamówienie całego umeblowania ciężko się zmieścić w tak krótkim czasie jak u Ciebie.
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 12 lip 2019, 20:46

No i to jest konkretna odpowiedź, dzięki. Własnie o to mi chodziło, że u każdego to jest inaczej, ale generalnie pod pojęciem "wykończeniem" kryją się w domyśle same prace ekipy remontowej bez projektów itp. Zgadzam się z tym, że w Twoim przypadku to może trwać dość długo bo masz sporo przeróbek, wizji itp.

Który deweloper sprzedaje mieszkania bez drzwi wejściowych? :O

Pomyłka, chodziło mi o wewnętrzne :).
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 13 lip 2019, 22:18

Arrival pisze:Pomyłka, chodziło mi o wewnętrzne :).

A, to racja :) Z drzwiami wewnętrznymi jest ogólnie masakra jeśli chodzi o terminy. Interdoor robi w 8 tygodni, porta z tego co pamiętam nawet 12 (i ponoć nie zawsze się wyrabiają w terminie).

Tymczasem w Dzielnicy Parkowej pojawia się coraz więcej "małej architektury" i zieleni, np. donice z drzewkami przy wjeździe od Paderewskiego.
Załączniki
IMG_5273.JPG
IMG_5273.JPG (442.1 KiB) Przeglądany 3990 razy
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 15 lip 2019, 10:37

Jeszcze dzisiejsza aktualizacja. Kilka zdjęć zrobionych zaraz przed koszeniem trawy. Widać też prace nad obsadzeniami... wiat śmietnikowych (na dachach będzie zieleń).
Załączniki
IMG_5289.JPG
IMG_5289.JPG (270.9 KiB) Przeglądany 3719 razy
IMG_5285.JPG
IMG_5285.JPG (444.3 KiB) Przeglądany 3720 razy
IMG_5282.JPG
IMG_5282.JPG (457.71 KiB) Przeglądany 3720 razy
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, 10:41 przez pawelc, łącznie zmieniany 1 raz
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 15 lip 2019, 10:38

...i ciąg dalszy (ze względu na limit liczby załączników):
Załączniki
IMG_5293.JPG
IMG_5293.JPG (447.96 KiB) Przeglądany 3720 razy
IMG_5291.JPG
IMG_5291.JPG (368.35 KiB) Przeglądany 3720 razy
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: littlemonster00 » 15 lip 2019, 14:09

Dużo lepiej według mnie by tam wyglądały betonowe chodniki, a nie z tej najtańszej kostki przy czym w Rzeszowie jakoś nie udaje się nikomu jej równo ułożyć. Ogólnie jest to i tak lepiej wyglądająca architektura w tym mieście.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 15 lip 2019, 14:49

Bardzo fajnie to wygląda. Jedynie boli to odwieczne umiłowanie do kostki brukowej, która wizualnie jest chyba najbrzydszym materiałem jaki kiedykolwiek powstał. Nigdy nie pojmę fenomenu jej popularności.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 15 lip 2019, 17:34

Architektura, układ i koncepcja osiedla jest naprawdę w porządku. Widać w tej spółce ktoś ma wizję jak ich inwestycje mają wyglądać. Jednak jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu między blokami to nie ma podjazdu do Naszego Gaju. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego wszystkie miejsca nie są w parkingu podziemnym, cały teren między blokami powinien być przeznaczony na rekreację alejki, trawa, nasadzenia. (Przy inwestycjach innych developerów nawet bym o tym nie wspominał bo nie stać ich nawet na postawienie ławki więc to jest już wyróżnienie z mojej strony) Był tu kilka razy poruszany temat wszechobecnego betonu, co do tego się niestety zgodzę. Parking, murki itd. za dużo tego. Z tych donic które poustawiali żadne konkretne drzewa nie wyrosną, zresztą z tego co widziałem w większości to iglaki na podłożu wysypanym korą. Jeszcze co do samej powierzchni parkingu to będą to jeszcze szlifować, pokrywać czymś? Tragicznie to wygląda, w niektórych miejscach jak tarko. Ciekawym rozwiązaniem są "świetliki" parkingu podziemnego i zasadzenie na dole roślin które w przyszłości wyrosną do góry nad powierzchnię parkingu. Spotkałem się z tym na zachodzie. Szkoda że znów wysypali tam korę i iglaki... Co ciekawe kilka miejsc na dole jest pod chmurką więc naturalną koleją rzeczy deszcz i śnieg będzie na nie padał, dziwne.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 15 lip 2019, 23:55

Miejsca ogólnodostępne są tam potrzebne chociażby ze względu na lokale handlowo-usługowe, których jest sporo na parterach.
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 16 lip 2019, 21:00

rafik pisze:(…) Jednak jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu między blokami to nie ma podjazdu do Naszego Gaju. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego wszystkie miejsca nie są w parkingu podziemnym, cały teren między blokami powinien być przeznaczony na rekreację alejki, trawa, nasadzenia. (…)

Mam podobną opinię. W inwestycji Nasz Gaj teren między blokami wolny od ruchu samochodowego to jedna z największych jej zalet. Dzieci w takich inwestycjach jest sporo, a możliwość bezpiecznego spędzania czasu pomiędzy blokami bardzo podnosi komfort życia dla dzieci jak i dla rodziców. Szkoda, że zrezygnowano z takiej koncepcji w tym przypadku.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz i 34 gości