[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 19 maja 2020, 19:04

Już o tym jakiś czas temu wspominałem że przestrzeń między budynkami zepsuli po całości, nie powinno być tam żadnych miejsc parkingowych, jedynie droga pożarowa i dostawy do sklepów i gastronomii. Na zachodzie przy takich kompleksach mieszkalnych rezygnuje się całkowicie z naziemnych miejsc parkingowych, jest to marnowanie przestrzeni którą można spożytkować dla rekreacji i przyjaznej zieleni. Właśnie zieleń, zasadzili tu tylko z tego co widzę krzewy iglaste które nie zapewniają dobrej filtracji powietrza i nie są tak przyjazne dla oka jak np. dęby błotne które idealnie pasowały by do świetlików parkingu podziemnego, w przyszłości wyłoniły by się nad poziom "0" tworząc fajny efekt. Tym bardziej mnie to dziwi gdyż w Naszym Gaju nie popełnili tego błędu z wciskaniem miejsc parkingowych, są tylko najazdowe okalające całe osiedle.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 19 maja 2020, 22:44

Hej,
koledzy i koleżanki, byłem już zdeterminowany do zakupu mieszkania w DP, ale po przeanalizowaniu wszystkiego, szczególnie tej nieszczęsnej betonologi, poważnie teraz się zastanawiam nad innymi lokalizacjami. Nie wiem, czy mogę tutaj zapytać, ale jeżeli nie DP to inne opcje, jakie biorę pod uwagę, Bella Dolina, Osiedle Miła, Urocza 4 i 10.
Powiem wam, naprawdę trudny orzech do zgryzienia, ta DP, ma to coś, z wyglądu wydaje mi się najładniejsza i do tego ma wysoki standard wykończenia, znajomi mieszkania odbierali tam dopiero co i zadowoleni. Nie wiem, jak to wygląda w pozostałych inwestycjach, które wymieniłem, a to dlatego, że jestem przyjezdny i nie znam do końca miasta i jego realiów, nie wspominając o opiniach na temat tamtych deweloperów, a NG ma w miarę dobre te opinie.
Jeżeli chcielibyście podzielić się waszym zdaniem czy pozostać przy DP, czy dać sobie spokój z korkami, betonem i uderzyć bliżej autostrady na Belle Dolinę, która nie jest zła wizualnie, do tego sporo tańsza.
A może pójść w drugą stronę i zainwestować w osiedle Miła, bądź Uroczą?
Dodam, że mieszkanie dla mnie, nie na wynajem.
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 20 maja 2020, 0:36

Urocza 4 i 10 to ten sam deweloper co DP, tyle że przy Uroczej 4 buduje wspólnie z innym deweloperem (N.G. Development oraz Invest Development).
Doskonale Cię rozumiem, ja też 2 lata temu miałam podobny dylemat. Ale głównym argumentem, że nie zdecydowałam się na DP było brak ładnego funkcjonalnego mieszkania ok. 60 m2, choć przeczekałam budynki 1, 2, 3 i w momencie kiedy do sprzedaży wchodziły 4A i 4B zrezygnowana zdecydowałam się na Uroczą 10. Aczkolwiek ta ogromna ilość betonu na DP też mnie przerażała, jakoś tak wyobraźnia podsuwała mi obraz tego betonu za 15-20 lat....obskurnego i upstrzonego durnymi napisami. Ale wiele zależy od mieszkańców, czy będą dbać o to osiedle...
Jeżeli chodzi o Belle Dolinę to deweloperem jest Developres mający dość dobrą opinię solidnie budującego, aczkolwiek bez wyobraźni. Słyszałam też o problemach mieszkańców tamtego rejonu miasta z uciążliwymi zapachami z Oczyszczalni ścieków tudzież Spalarni odpadów po drugiej stronie Wisłoka.
Osiedle Miła buduje BOZ (ten sam deweloper, co budował też Kwiatkowskiego 50E, a obecnie buduje Kwiatkowskiego 50D). Plusem jest podobnie jak w przypadku DP, że ma to być konkretne osiedle, ale minusem jest spora odległość od centrum miasta...
Porównując z Naszym Gajem (sztandarowym osiedlem wybudowanym przez NG) to odnosi się wrażenie, że DP jest tylko ubogą krewną tego osiedla. Natomiast Urocza 10 jest traktowana jak uboga krewna DP.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 20 maja 2020, 0:43

Dziękuje za info, nie mam zbytnio teraz czasu na przyjazd do Rzeszowa, dlatego chce skorzystać z doświadczenia forumowiczów.
Jeżeli ktoś chciałby się wypowiedzieć to bardzo proszę, jeżeli chodzi o decyzje to w tym momencie jedna wielka masakra. Odezwał się jeszcze Apklan i proponują mi mieszkania obok DP, ceny nie są złe ale na wizualizacjach takie trochę klockowate te budynki. Z drugiej strony jak napisałaś o Uroczej to skłaniam się chyba do Bella Dolina, mają fajny projekt na całe osiedle ale czy go wybudują to już inna bajka. Kompletny brak pomysłu.. Najgorsze że już DP miałem dogadaną i to była wersja ostateczna, trafiłem przypadkiem na tutejsze forum i jakoś mi się odechciało tam inwestować swój czas i zdrowie
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 20 maja 2020, 0:55

Przeszło 2 lata szukałam mieszkania i naczytałam się sporo o rzeszowskich deweloperach. Drogą eliminacji zostało mi czterech: NG, Developres, Hartbex i BOZ. Apklan wyleciał z mojej listy dość szybko, m.in. po obejrzeniu osiedla na Grabskiego i naczytaniu się kiepskich opinii na temat tego dewelopera. Ja na Twoim miejscu decydowałabym pomiędzy Bellą Doliną a Uroczą 10. Jak Ci pasuje lokalizacja...i jak pasuje układ mieszkania.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 20 maja 2020, 1:11

WoJa pisze:Developer ma to osiedle za coś lepszego w RZ. Rzeczywistość jest inna. I owszem są lepsze nowe osiedla pod względem przestrzeni pomiędzy blokami i zieleni. Już wolę Pobitno z gorszą z wyglądu elewacją, niż DP.

Tak tak, a wszyscy pozostali deweloperzy w RZ ze skromnością reklamują swoje osiedla jako przeciętne, zwykłe i byle jakie :D Każda inwestycja ma swoje wady i zalety. Sam też rozważałem Pobitno ze względu na widoki, ale uznałem że jednak nie chcę żyć w tak brzydkim klocu. Do tego otoczenie kloca moim zdaniem w niczym nie jest lepsze od DP.

rafik pisze:Już o tym jakiś czas temu wspominałem że przestrzeń między budynkami zepsuli po całości, nie powinno być tam żadnych miejsc parkingowych, jedynie droga pożarowa i dostawy do sklepów i gastronomii.

Nierealne. Gdzie niby mieliby parkować klienci tych sklepów i gastronomii, nie mówiąc już o gościach na osiedlu? Do tego w rzeczywistości niestety nadal sporo jest osób, które wykupują mniejszą liczbę prywatnych miejsc postojowych niż mają samochodów, licząc na miejsca ogólnodostępne. Z czasem na dodatek dzieci dorastają i dochodzą kolejni kierowcy w mieszkaniu. Osiedle bez żadnych miejsc ogólnodostępnych (lub z niewielką ilością) to w naszych realiach utopia.

rafik pisze:Właśnie zieleń, zasadzili tu tylko z tego co widzę krzewy iglaste które nie zapewniają dobrej filtracji powietrza i nie są tak przyjazne dla oka jak np. dęby błotne które idealnie pasowały by do świetlików parkingu podziemnego, w przyszłości wyłoniły by się nad poziom "0" tworząc fajny efekt.

Co do filtracji powietrza to nie popadajmy w przesadę - osiedle jest zlokalizowane tuż przy parku. Do tego nie jest prawdą, że DP ma wyłącznie krzewy iglaste, poniżej wstawiłem kilka przykładowych zdjęć innej roślinności. Część nasadzeń jest zeszłorocznych i większość jest tegorocznych - niestety wbrew oczekiwaniom kilku osób tutaj na forum te rośliny nie osiągnęły jeszcze 10m wysokości w ciągu kilku tygodni. Pnącza na murach zewnętrznych i w kilku miejscach wewnątrz osiedla dopiero ledwo odrastają od gruntu. Rośliny na dachach altan śmietnikowych w większości nawet jeszcze nie wystają poza obrys, to wszystko potrzebuje czasu. Oczywiście nie zamierzam nikogo przekonywać bo i nie mam w tym interesu - jednym się taka architektura spodoba, a innym nie. Dla mnie DP wygląda bardzo dobrze.
Załączniki
IMG_9762.jpg
IMG_9762.jpg (492.4 KiB) Przeglądany 2910 razy
IMG_9743.jpg
IMG_9743.jpg (509.79 KiB) Przeglądany 2910 razy
IMG_9755.jpg
IMG_9755.jpg (492.37 KiB) Przeglądany 2910 razy
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 20 maja 2020, 1:22

cd.
Załączniki
IMG_9741.jpg
IMG_9741.jpg (468.62 KiB) Przeglądany 2907 razy
IMG_9758.jpg
IMG_9758.jpg (480.41 KiB) Przeglądany 2907 razy
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niezgi » 20 maja 2020, 7:56

Mi osobiście podobają się inwestycje tego dewelopera. Kolorystycznie i architektura dla mnie ok. Zadbali nawet o spójne szyldy sklepów co np. w Witolda Park było za "ciężkie" żeby o tym pomyśleć. Niby pierdoła ale zmienia dużo i świadczy na plus o deweloperze, a raczej o kompetencji niektórych ludzi pracujących u dewelopera :) Jak dla mnie też nie powinno tam być miejsc postojowych i to duży błąd. Powinno być tak jak na Naszym Gaju, droga pożarowa. Na żadnym osiedlu nie ma przewidzianych wystarczającej liczby miejsc dla przyjezdnych i jakoś nikt nie rwie szat. Najlepszym dla mnie tego przykładem są szeregówki gdzie do garażu wjedzie tylko daewoo tico i nawet rowera tam więcej nie wstawi......... :) a mieszka małżeństwo, które każde ma samochód nie wspominając o kimś kto by chciał do nich przyjechać....
niezgi
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 06 wrz 2017, 7:38

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 20 maja 2020, 9:22

Jak dla mnie DP to jedno z najładniejszych osiedli, a zieleń zaprezentowana będzie widoczna za kilka lat jak urośnie, teraz jest skromnie, ale drzewa "rozbudują" korony za 5-10 lat. Obszar wolnej przestrzeni też jest ograniczony, a więc w okolicy powstanie jeszcze jakieś 5-6 bloków i finito, nie będzie to takie blokowisko jak Słoneczny Stok czy przyszłe rozwidlenie Lubelskiej i Warszawskiej.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1335
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 20 maja 2020, 11:07

Deweloper poszedł na "ręke" mieszkańcom i zapewnił większą ilość miejsc parkingowych. A że nie dało się wkopać w ziemie to mamy taki a nie inny efekt.
Oprócz samej betonozy jak niektórzy tu piszą, mnie drażni mania balkonów "wczasowych" tj. przedzielonych tylko pleksą czy inną ścianką. Zero prywaty i to nie tylko tu ale co raz częściej takie oferty się spotyka
Jedno patrzą tylko na otoczenie, ale dla kupującego najwazniejsze jest to jak mieszkanie jest ustawne i ile ma metrów itd
Warto też się zastanowić nad osiedlem na Olbrachta koło Auchana, tylko że tam pola i słabe wizje rozwoju po za domkiem z krzyżykiem
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 92 gości