[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 01 cze 2020, 21:20

mieszkaniec4 pisze:Nie wiem co Cię abarakadabra interesuje... A może przeanalizuj SM Projektant lub SGL Deweloper/Strzelnicza III./.... A poza tym nie sugeruj się nigdy opiniami "opiekunów" danego tematu gdyż mogą nie być zbyt obiektywne. Musisz być pewien swojego wyboru. Wiem ,że to trudne bo każda inwestycja ma swoje plusy i minusy i dodatkowo jest bardzo kosztowna. Trzymam kciuki gdyż niedawno sam miałem takie dylematy.
Pozdrawiam


I co wybrałeś jeżeli mogę wiedzieć?
Wiecie co, w związku z konieczną zmianą miasta zamieszkania, wstępnie padło na Rzeszów. Pojeździłem ostatnio trochę po nim i powiem wam szczerze, w porównaniu do innych miast jest tragicznie. Buduje się ogromne ilości mieszkań, ale o ani jednym nie można powiedzieć wow. Porażka trochę, początkowo zwróciłem uwagę na NG, ale tak jak napisałem wyżej, po opinii mieszkańców i poczytaniu forum wychodzi że tragedia jest.
Rzeszów ma straszny problem, tym problem jest ogromna ilość deweloperów, którzy za przeproszeniem są do kitu.
Jak wiemy, ilość nie idzie w parze z jakością, lepiej żeby w mieście operowało mniej deweloperów a byli po prostu godni zaufania.

Co do deweloperów, to dodam że faktycznie Developres ma chyba najbardziej kompetentną obsługę, ale co u nich można kupić w tym momencie? Obrzydliwe mieszkania na Paderewskiego albo ewentualnie jeszcze gorsze w bloku Nova.
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 01 cze 2020, 22:06

Polecam zainteresować się rejonem Lubelska, Gromskiego, Krogulskiego, jeśli granice miasta to nie problem :D Moim zdaniem jedyne sensowne miejsce, cisza, spokój, nie daleko do centrum, a do tego blisko główne drogi wylotowe. Co do Developresu to na Wieniawskiego mają ładne bloki ;)
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 01 cze 2020, 22:27

Barti pisze:Polecam zainteresować się rejonem Lubelska, Gromskiego, Krogulskiego, jeśli granice miasta to nie problem :D Moim zdaniem jedyne sensowne miejsce, cisza, spokój, nie daleko do centrum, a do tego blisko główne drogi wylotowe. Co do Developresu to na Wieniawskiego mają ładne bloki ;)


Co masz na myśli mówiąc o tych ulicach? Wiem że jest tam Bella Dolina Developresu, możesz coś powiedzieć o jakichś innych inwestycjach?
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 01 cze 2020, 23:56

Ogrody Hiszpanskie Krogulskiego Developer to buduje, oraz Staromieście Ogrody Spoldzielnia Zodiak Gromskiego
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 02 cze 2020, 10:16

abrakadabra pisze:ale tak jak napisałem wyżej, po opinii mieszkańców i poczytaniu forum wychodzi że tragedia jest

Z ciekawości, z czym konkretnie ta "tragedia jest"? Bo jestem mieszkańcem DP i jakoś tego nie widzę?
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: szcz » 02 cze 2020, 10:50

Też jestem mieszkańcem DP i chetnie odpowiem na temat minusow DP wg mojej opinii
- słaby standart wykończenia mieszkań min. niechlujne wykonczenie podejść do grzejników, krzywe ściany, kąty itd i proszę mi nie wmawiać że to standart Rzeszowski bo odbieralem też mieszkanie w Bella Dollina Developresu i jakość była zupełnie inna
- długi okres oczekiwania na wykonanie poprawek
- zamontowanie progów zwalniajacych co 20m w celu zakrycia źle wykonanej dylatacji (te progi są i tak za wysokie, wizyta u mechanika bedzie nie unikniona)
- bardzo slabe wykonanie posadzki przestrzeni otwartej, juz na ten moment sie kruszy
- wyjazd z estakady w przypadku surowszej zimy będzie nie możliwy
- blokowanie wyjazdu i wjazdu przez innych ludzi nie mieszkajacych w DP przy Żabce

- co do zieleni w przestrzeni otwartej między blokami oraz korków w godzinach szczytu się nie wypowiadam bo każdy wiedział na co się pisze :)
szcz
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 19 sty 2019, 21:44

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 02 cze 2020, 13:40

szcz pisze:- słaby standart wykończenia mieszkań min. niechlujne wykonczenie podejść do grzejników, krzywe ściany, kąty itd i proszę mi nie wmawiać że to standart Rzeszowski bo odbieralem też mieszkanie w Bella Dollina Developresu i jakość była zupełnie inna

Może to kwestia konkretnego budynku lub nawet fragmentu, bo Grimbud miał wielu podwykonawców. U mnie było pod tym względem dość bezproblemowo - odbierałem mieszkanie z fachowcem, który ma spore porównanie do innych inwestycji na terenie Rzeszowa i on sam powiedział, że jest powyżej przeciętnej.
szcz pisze:- długi okres oczekiwania na wykonanie poprawek

Tu się nie wypowiem, żadnych poprawek nie zgłaszałem oprócz paru drobiazgów przy odbiorze - te zostały naprawione w zadeklarowanym czasie (30 dni z tego co pamiętam).
szcz pisze:- zamontowanie progów zwalniajacych co 20m w celu zakrycia źle wykonanej dylatacji (te progi są i tak za wysokie, wizyta u mechanika bedzie nie unikniona)

To zdecydowanie prawda. Ta sprawa jest aktualnie w toku i walczymy o zdemontowanie tych progów, na pewno tego tak nie zostawimy.
szcz pisze:- bardzo slabe wykonanie posadzki przestrzeni otwartej, juz na ten moment sie kruszy

Gdzie? Przy budynku 3 nic takiego się nie dzieje, a przynajmniej nie zauważyłem.
szcz pisze:- wyjazd z estakady w przypadku surowszej zimy będzie nie możliwy

Też miałem takie obawy, ale nie było źle jak do tej pory. Zobaczymy. Już ten temat omawialiśmy na zebraniu z Setbau i w razie gdyby były problemy jest kilka opcji rozwiązania.
szcz pisze:- blokowanie wyjazdu i wjazdu przez innych ludzi nie mieszkajacych w DP przy Żabce

Ciężko winić dewelopera albo zarządcę za buraków przyjeżdżających do żabki i zostawiających swoje samochody na środku drogi i skrzyżowania. Mimo tego sam jeszcze nigdy nie miałem problemu z przejechaniem, nie licząc dwóch razy kiedy drogę zastawiła mi śmieciarka.
szcz pisze:oraz korków w godzinach szczytu się nie wypowiadam bo każdy wiedział na co się pisze

Już wcześniej tutaj o tym pisałem, ja się przeprowadziłem do DP z północy miasta (Staromieście Ogrody) i spodziewałem się tutaj niewiadomo jakich korków według zapowiedzi tu na forum i w innych miejscach internetów. Okazało się, że jest wręcz przeciwnie i dojazd do centrum jest teraz komfortowy w porównaniu z korkami na Marszałkowskiej.

Wszystkie te powyższe powody są moim skromnym zdaniem dalekie od "tragedii". Na każdym osiedlu można się takich "tragedii" doszukać, a nawet i znacznie gorszych.
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 02 cze 2020, 14:48

Pawelc
Masz racje, oczywistym jest ze nie każdy ma mieszkanie z wadami.
Rozmawiałem natomiast z kilkoma mieszkańcami i są zawiedzeni, szczególnie porównując DP do innej inwestycji tego dewelopera czyli NG.
Jedna znana mi osoba kupiła mieszkanie w developresie i NG. Niestety jest zawiedziona standardem NG i wszelkimi niedociągnięciami jak parkingi, chodniki i inne mankamenty a sam standard wykończenia i materiały użyte do budowy u konkurencji są niby lepsze (niby bo nie chce wydawać wyroku).
Ogólnie napisałem tez o tym po przeczytaniu forum mieszkańców, ciagle są jakieś problemy ze wszystkim a sama obsługa zamiast walczyć o klienta, żeby nie poszedł do konkurencji, to raczej olewa temat i czuje się jak by miała mnie gdzieś
Niestety nie moja jedyna opinia taka jest.
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kognakus » 02 cze 2020, 22:45

abrakadabra pisze:Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw rezygnuje z mieszkania w DP. Przyznam, że byłem zdecydowany na 99%, ale po przeczytaniu forum mieszkańców na Facebooku, ich wypowiedzi tutaj, obejrzeniu dokładnie całej DP, jak również naprawdę średnią obsługą klienta przez Panie z NG, stwierdziłem, że ona praktycznie nie oferuje nic, co by było warte takich pieniędzy, jakich oni chcą.
Niestety to naprawdę jest sam beton, a same mieszkania mają ciągłe usterki, sam kontakt z deweloperem nie jest jakiś najlepszy po zakupieniu mieszkania.
Zostałem teraz trochę zbity z tropu czy jest, jest ogólnie jakakolwiek inwestycja w Rzeszowie, warta zainwestowania naprawdę dużych pieniędzy, czy nie lepiej zostać w innym mieście, gdzie jest znacznie mniej deweloperów, ale oferują oni coś znacznie atrakcyjniejszego i przyjemniejszego dla oka.
Jeżeli ktoś z forumowiczów podjął podobną decyzję i wybrał inną lokalizację w Rzeszowie, to ponawiam prośbę, abyście dali znać, być może również tam się przeniosę.


Hartbex jakością nigdy nie zawodzi, za jakiś czas będą startować z inwestycją koło skrzyżowania Wyspiańskiego/Witosa może warto poczekać?
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: abrakadabra » 03 cze 2020, 0:19

Kognakus pisze:
Hartbex jakością nigdy nie zawodzi, za jakiś czas będą startować z inwestycją koło skrzyżowania Wyspiańskiego/Witosa może warto poczekać?


Dzięki za sugestię, poczytam bo widzę że na forum coś pisane o tej inwestycji jest!
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz i 29 gości