[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 13 sty 2020, 18:49

Wzięcia CZEGO?
Projektant sprzedał wszystko rok temu.
Nie ma wolnych mieszkań.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Dezerter » 13 sty 2020, 19:04

Wzięcia PLNów.
Mam mieszkanie w tej inwestycji.
Rozważam sprzedaż.
Dezerter
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 29 lis 2018, 11:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 13 sty 2020, 19:47

Myślę, że na pniu sprzeda się za 5.800 - 6.200 zł / m2.
No chyba, że masz mieszkanie wschodnie, z widokiem na beton który właśnie powstanie.
Główny PLUS tego bajzlu to to, że te bloki już STOJĄ a nie są dziurami w ziemi które zaczną być faktem za 4 lata.

Ceny zadania "I" są już w tych rejonach.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 22:54 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 1 raz
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ArtC » 13 sty 2020, 21:08

A co dzieje się z przyłączami i z drogą? Ja mam informację od inspektora z ramienia spółdzielni z piątku 10.01.2020 r., że wszystko idzie zgodnie z planem. Termin oddania na sierpień.

Przetarg na drogę rozstrzygnięty, wykonawca wybrany a termin wykonania mają na 09/2020.

Z czego ma wynikać ta obsuwa?

Pozdrawiam,
ArtC
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 29 lis 2019, 9:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 13 sty 2020, 21:32

Z tego co pamietam to bloki 40 i 41 miały być od początku oddane w 2021, natomiast 42 i 43 w 2020 sierpień ... nie pamietam jak reszta budynków. Również niedawno dowiadywałam się iż termin oddania bloku 43 to sierpień 2020
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 13 sty 2020, 22:58

Właśnie ta nieszczęsna droga powoduje te obsuwy.
Inspektor powiedział mi dzisiaj że mogą ruszyć z budową drogi w kwietniu lub w maju. Jakieś wstępne przygotowanie może być wcześniej, ale jak twierdzi - do października napewno im zejdzie + papierologia prawna dot. odbiórw technicznych.....
Przed tym jeszcze energetyka czasochłonna i mamy 2021.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 13 sty 2020, 23:31

Przyjmując te założenia - jeżeli nie mogą ruszyć z budową wcześniej niż w maju, to z logicznego punktu widzenia właśnie po to, żeby najpierw zająć się sieciami podziemnymi, a więc - najpewniej - ciepłociągiem. A budowa drogi klasy osiedlowej to nie jest nadzwyczajne wyzwanie. Zatem oddanie części bloków (choćby 42-44, których umowne terminy oddania do sierpień/wrzesień) jest jak najbardziej realne.

Nie wiem natomiast dlaczego terminy 40 i 41 są tak odległe. Nie zmienia to faktu, że takie były od początku, o czym wspomniał ERz. Sam o tym pisałeś Klausie w kontekście swojej umowy, co mnie wówczas szczerze zdziwiło. Widocznie już wtedy spółdzielnia miała harmonogram, który zakładał taka dziwna kolejność.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 14 sty 2020, 0:39

Steller - oczywiście, że tak. Od początku termin oddania 40 i 41 na umowach był określony na pierwszy kwartał 2021. Było to o tyle dziwne, ze jak wpłacałem 30% wartości lokalu w październiku 2018 roku, to blok już stał (brakowało tylko okien na 4 piętrze i dachu). Nie mniej, w zeszłym roku, zarówno wykonawcy jak i spółdzielnia mówiły wprost, że zadanie H idzie nad podziw sprawnie, zimy nie ma, niespodzianek też i dlatego terminy oddania zakładano nawet na maj b.r. To info bodaj z września 2019. Już będąc w moim mieszkaniu w lipcu 2019 widziałem niemal stan deweloperski wnetrza mieszkania. Było przed wylewkami końcowymi a po montażu podlogówki. Tynki zrobione, przygotowania do płytek na balkonie, itp.
Tempo jakie mieli bylo naprawdę imponujące.
Teraz widzę że zwolnili mocno. Budowa bloku 45 ciągnie się jak smród po gaciach. Ogólnie mam wrażenie, że części załogi przesunęli na inne inwestycje. Kręcą się bez widocznych efektów. Może to kwestia prac ziemnych. Nie mniej - mój szwagier pracuje w Mpcu i mówił, że wszystko jest tam zrobione. Wie to z tąd, że nadzoruje ten odcinek. Oco zatem chodzi? Opieszałość miasta względem budowy tej drogi wewnątrz osiedlowej?
Cholera wie jaka jest prawda.

No ale...

Popatrzcie - APKLANOWE 2 PIERWSZE BLOKI są już niemal gotowe w 100% wraz z kostką, parkingami, itp, a zaczęto je budować 3 miesiące po bolkach 40 i 41 zadania H.

Z innej beczki;
Pytanie - czy ktoś z Was zamówił sobie klimatyzator do swojego lokalu? Wiecie na jakim jest to etapie? Wykonawca który ma monopol na zadaniu H milczy od lipca 2019.
Pozdrawiam was i miejmy jednak nadzieję na to, że łaskawy los i zaangażowanie Karpat Budu oraz drogowców spowodują przyspieszenie oddania przed terminem. Pozdrawiam.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 14 sty 2020, 9:51

Co do bloku 45 - jego budowa ruszyła najpóźniej i to jeszcze z obsuwą (były jakieś perypetie związane z pozwoleniem na budowę, ale musieliby się precyzyjniej wypowiedzieć przyszli mieszkańcy). Ponadto, zauważ, iż dodali mu jedno piętro - to też pewnie wydłużyło budowę. Na zdjęciach ApKlanu z 20 grudnia widoczny blok 45 ma już ściągnięte szalunki na dachu, a okien brakuje tylko na ostatnich dwóch piętrach. Początkiem maja byli na etapie deskowania stropu piwnicy, końcem sierpnia sterczały już zalążki ścian 4 piętra, więc biorąc pod uwagę okres wakacyjny i stosunkowo obfity w długie weekendy rok 2019, tempo było podobne do sąsiedniego bloku 44. Jeżeli będzie lekka zima, 45 powinien być od zewnątrz gotowy w okolicach Wielkanocy.

Myślę, że postrzegany przez Ciebie efekt spowolnienia wynika właśnie z faktu, że większość jest po po prostu gotowa. Tak naprawdę widoczne prace zostały przy 43 (kończą elewację) no i 45. Zapewne sporo się dzieje w lokalach - parę(naście) stron temu ktoś nawet wspominał, że w bloku 42 brakowało tylko wylewek. I teraz też mi coś kołacze w głowie, jak kilka miesięcy wstecz pisano, że wykonawcy zostawią bloki zdatne do zamieszkania w kwietniu 2020.

No i temat drogi osiedlowej. Pamiętam, że przy poprzednich zadaniach mieszkańcy bardzo narzekali, że już wykańczając lokale musieli się przedzierać przez błotniste wertepy, bo spółdzielnia nie zdążyła z infrastrukturą wokółblokową. Wtedy jeszcze ludzie musieli za to ekstra dopłacać, u nas już to wkalkulowano w cenę mieszkania. Być może Projektant się zreflektował i nie chce powtarzać tamtych błędów? Śmiała teza jak na realia spółdzielni mieszkaniowych, ale kto wie :) Na pewno wybudowanie tej drogi nie powinno trwać dłużej niż 4-5 miesięcy. I gdy założymy rozpoczęcie prac po weekendzie majowym, to rzeczywiście daje nam to wrzesień, o którym pisał ArtC.

Słuszne spostrzeżenie dotyczące bloków ApKlanu - to tylko pokazuje, że od strony technicznej nie ma problemów z dociągnięciem mediów w tym rejonie. Dlatego wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego 40 i 41 zostały od samego początku tak odsunięte w czasie, co nie zmienia faktu, że było to wiadome przy podpisywaniu umowy. Mimo wszystko trzymam kciuki, żeby i u Was termin ten przesunął się wstecz!
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toczi » 14 sty 2020, 20:34

KLAUS1978 pisze:
Z innej beczki;
Pytanie - czy ktoś z Was zamówił sobie klimatyzator do swojego lokalu? Wiecie na jakim jest to etapie? Wykonawca który ma monopol na zadaniu H milczy od lipca 2019.
Pozdrawiam was i miejmy jednak nadzieję na to, że łaskawy los i zaangażowanie Karpat Budu oraz drogowców spowodują przyspieszenie oddania przed terminem. Pozdrawiam.


Tak ja mam już założoną instalacje klimatyzacji u siebie w mieszkaniu ale robiłem to przez firmę z Rzeszowa.

A co oddania bloku 41 to dzwoniłem do spółdzielni i powiedzieli ze koło kwietnia będą przyspieszać transze z banku.
I mówili ze około wrzesień będzie oddanie.
Toczi
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 08 lip 2018, 8:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości