[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 27 lis 2020, 19:25

To nie jest głupi pomysł. Ja wiem że różnie to bywa, ale powinni przyjemniej się starać bo ta sytuacja jest już komiczna. Mam wrażenie że nikt nie panuje nad zaistniała sytuacją. A dzwonić tam to praktycznie nigdy nic się nie dowiedziałem.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 27 lis 2020, 19:34

Popatrzcie na zapisy umowy. Paragraf 6 punkt 2 umowy: Przekazanie lokalu ustala się wstępnie na sierpień 2020 (...)/Termin ten może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Spółdzielni. Spółdzielnia zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu oddania lokalu w przypadku opóźnień w realizacji infrastruktury komunalnej i technicznej przez przedsiębiorstwa branżowe i Miasto Rzeszów.

Nie bardzo jest co zrobić a poza tym my nie mamy umowy z deweloperem (którego po 3 miesiącach opróżnienia można ciągnąc na koszty) tylko w oparciu o prawo spółdzielcze.

Ale fakt faktem sytuacja jest coraz gorsza bo za oknem coraz zimniej i dzień króciutki.

No i ten wkurzający brak rzetelnych informacji ze strony spółdzielni. No odebrali ten prąd? Zgłosili do Inspektora budowlanego ? Nic nie wiemy a spółdzielniany inspektor odrzuca od tygodnia moje telefony ( a dzwoniłem wcześniej może ze 2 razy więc chyba namolny nie jestem).

Jak dziś koło 15 40 byłem to tylko blok 43 nie miał prądu w 42 i 44 były nieliczne światła.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 27 lis 2020, 20:25

wspólczuje jak ktoś położył panele bo będą do wymiany. No dokladnie ja też probuje sie czegoś dowiedzieć to jeszcze pretensje mają, że w ogole dzwonie raz na jakiś czas ich cenne 5 min zajmuje
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 27 lis 2020, 20:26

42 ma prąd.43nie, 44 też nie, jedna osoba tylko kablem z zewnątrz podciągnięty prąd do środka. Zresztą łatwo poznać po tym, że domofony martwe, i świeci się tylko awaryjne światło.
Co do odbiorów...spółdzielnia zapewne jest dobrze zabezpieczona.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 27 lis 2020, 22:21

Koledzy, akurat w 44 prąd jest normalnie cały czas. Sam dzisiaj siedziałem na mieszkaniu - dosłownie - od rana do nocy, a i od sąsiadów dobiegała symfonia elektronarzędzi.

44 i 45 (w którym jeszcze trwają prace wewnątrz) wykonuje ADMA, 42 i 43 Arkada. Dwa różne przedsiębiorstwa i dwa różne podejścia. U nas nie ma zamontowanych wideofonów (stąd wyglądają na "martwe") czy termostatów, ale za to z prądem nie miałem problemów od końca września. I mam go od wtedy podpięty bezpośrednio z rozdzielni, bez żadnych ekstra podciąganych, zwisających kabli.

Co do paneli - pamiętajcie, że najgorsza jest dla nich wilgotność. Jeżeli ktoś zdążył wyszpachlować i pomalować mieszkanie w czasie, kiedy dało się to osuszyć, to teraz nie powinno być problemu. Ja w te chłodne, a wręcz mroźne dni mam na mieszkaniu temperaturę 12-13 stopni i wilgotność 45-55%. Panelom nic nie dolega, ale fakt, nie wiem czy zdecydowałbym się je kłaść, gdybym np. dopiero teraz skończył malowanie.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 27 lis 2020, 22:59

A czy ktoś się orientuje czy po odebraniu mieszkania można zmienić miejsce przyłączenia grzejnika, jakie są warunki takiej zmiany? Jak to zrobić? :)
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 27 lis 2020, 23:06

Po oficjalnym odbiorze - czyli przekazaniu lokalu przez spółdzielnię - pewnie, że można. Tyle, że blok będzie ogrzewany na logotermach i nie wiem czy w tym przypadku nie byłoby problemu z działaniem u progu sezonu grzewczego. W tradycyjnym ogrzewaniu wymagało to spuszczenia wody z układu i zgody spółdzielni. Być może na logotermach da się to zrobić niezależnie, ale wątpię - temat do konsultacji z "Projektantem". Zdecydowanie lepiej było o to zadbać na etapie budowy, no ale po czasie każdy ma chyba coś do poprawy :)
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 27 lis 2020, 23:17

Racja, choć wiadomo, jak wychodzi w praktyce :D najlepsze pomysły zawsze przychodzą po czasie :D
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maglenaaa » 27 lis 2020, 23:24

Jeśli chodzi o blok 42 to też kiepsko z prądem , praktycznie go nie ma - wczoraj był tylko godzinę a dzisiaj w ogóle ( w godzinach porannych ) , jesteśmy z mężem na końcówce szpachlowania , wspomagamy się grzejnikami gazowymi , mamy ich kilka i to na prawdę pomaga , ale kto nam odda za to pieniądze ;/ ? na prawde nie wygląda to dobrze ze strony spółdzielni , dzwoniłam na początku tyg dostałam informacje że prąd powinien być końcem listopada , początkiem grudnia , no to zobaczymy ..
Maglenaaa
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 27 sty 2019, 12:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 28 lis 2020, 10:56

Steeler pisze:
Co do paneli - pamiętajcie, że najgorsza jest dla nich wilgotność. Jeżeli ktoś zdążył wyszpachlować i pomalować mieszkanie w czasie, kiedy dało się to osuszyć, to teraz nie powinno być problemu. Ja w te chłodne, a wręcz mroźne dni mam na mieszkaniu temperaturę 12-13 stopni i wilgotność 45-55%. Panelom nic nie dolega, ale fakt, nie wiem czy zdecydowałbym się je kłaść, gdybym np. dopiero teraz skończył malowanie.


to jest juz granica 12-13 stopni, chociaż u mnie dużo chłodniej musisz cos lekko grzać. Jak włączą ogrzewanie rzeczywiscie na poczatku grudnia to nic Ci sie nie stanie, ale nie chce Cie straszyć jak za kilka miesięcy zaczną Ci mocno skrzypieć panele to będziesz wiedział dlaczego.
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości