[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marlena2022 » 12 gru 2020, 19:48

Czy ktoś wie jak są rozliczane zmiany lokatorskie w zadaniu I? Ktoś z Was otrzymał kosztorys takich zmian - chodzi mi o bloki budowane przez house partner. Usłyszałam, że podają cenę za całość i albo biorę wszystko albo nic, a kwota biorąc pod uwagę niewielką ilość zmian mnie przeraziła...
Jak to wygląda w blokach budowanych przez Arkadę?
marlena2022
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 12 gru 2020, 19:16

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maglenaaa » 13 gru 2020, 20:37

Witam :)
Drodzy sąsiedzi , jak rozwiązaliście problem z montażem ościeżnic , w dwóch pokojach sąsiadujących ze sobą ?
Załączniki
A70702A8-2623-4475-A77D-4859CD3084CB.jpeg
A70702A8-2623-4475-A77D-4859CD3084CB.jpeg (25.37 KiB) Przeglądany 3005 razy
Maglenaaa
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 27 sty 2019, 12:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 13 gru 2020, 22:25

Zakładam, że planujesz montaż ościeżnicy regulowanej? W takim przypadku to pierwsze, jakie szerokie chcesz opaski maskujące - ze standardowych to są 6 albo 8 cm. Ja miałem trochę inną sytuację, bo drzwi były obok siebie na jednej ścianie, ale opaskom w trzech miejscach zostało dosłownie kilka centymetrów. Udało się założyć z opaskami 8 cm, ale stolarz musiał nieco jedną przyciąć (ok. 1 cm, w samym rogu, nic nie widać).

Pytanie jak sytuacja wygląda u Ciebie w rzeczywistości. Myślę, że dałoby się, aby opaski zetknęły się w rogu, ew. jedna doszła do drugiej. Wtedy ta "spod spodu" mogłaby nawet być przycięta. Poza tym z planu wynika, że z przedpokoju do pokoju 12/4 ścianka jest ciut szersza i teoretycznie nie powinna zajść na ościeżnicę do tego pokoju po lewej. Pytanie tylko czy masz odpowiednio szerokie otwory - ja musiałem podkuwać.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 474
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: susters » 15 gru 2020, 11:08

Wiecie może na jakim etapie jest budowa 3 bloków z zadania J (51, 52, 53)?
susters
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 10 lut 2020, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kris90 » 15 gru 2020, 16:40

Bardzo proszę sąsiadów z 43 o zgłaszanie się do kierownika Tobiasza z prośbą o włączenie wody zimnej i ciepłej. Trzeba wypełnić specjalne pismo dostępne u kierownika. Bez tego z ciepłą wodą będzie ciężko.
[img=//www16.zippyshare.com/thumb/gIF5jlJ9/file.html][/img]
pismo na drzwiach do klatki
Ostatnio zmieniony 15 gru 2020, 17:47 przez Kris90, łącznie zmieniany 1 raz
Kris90
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 12 maja 2018, 22:10

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 15 gru 2020, 17:05

Ja juz podpisałem oświadczenie.
Na pionach juz cieplo jest puszczone. Teraz musi sie zebrac troche mieszkańców i podpisac oświadczenie bo spółdzielnia cos grymasi. Jak bedzie kilkanscie osob to puszcza na te mieszkania ciepło. Także działać działać.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 15 gru 2020, 17:22

Też załatwię to jutro. Ale mam prośbę do mieszkańców bo nic nam z ogrzewania jak drzwi na ful wiecznie otwarte. Nie pomogą dziesiątki gigaJuli energii jak już i tak mamy wyziębiony budynek tak że się w pale nie miesci. Proszę zamykajmy drzwi. Wniosłeś coś, skończyłeś...zamknij.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maglenaaa » 15 gru 2020, 17:59

Steeler pisze:Zakładam, że planujesz montaż ościeżnicy regulowanej? W takim przypadku to pierwsze, jakie szerokie chcesz opaski maskujące - ze standardowych to są 6 albo 8 cm. Ja miałem trochę inną sytuację, bo drzwi były obok siebie na jednej ścianie, ale opaskom w trzech miejscach zostało dosłownie kilka centymetrów. Udało się założyć z opaskami 8 cm, ale stolarz musiał nieco jedną przyciąć (ok. 1 cm, w samym rogu, nic nie widać).

Pytanie jak sytuacja wygląda u Ciebie w rzeczywistości. Myślę, że dałoby się, aby opaski zetknęły się w rogu, ew. jedna doszła do drugiej. Wtedy ta "spod spodu" mogłaby nawet być przycięta. Poza tym z planu wynika, że z przedpokoju do pokoju 12/4 ścianka jest ciut szersza i teoretycznie nie powinna zajść na ościeżnicę do tego pokoju po lewej. Pytanie tylko czy masz odpowiednio szerokie otwory - ja musiałem podkuwać.



Dzięki sytuacja opanowana :) wybraliśmy drzwi na wymiar bo początkowo mieliśmy wybrane drzwi ze sklepu budowlanego
Maglenaaa
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 27 sty 2019, 12:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 15 gru 2020, 19:28

TomekRzeszow pisze:Też załatwię to jutro. Ale mam prośbę do mieszkańców bo nic nam z ogrzewania jak drzwi na ful wiecznie otwarte. Nie pomogą dziesiątki gigaJuli energii jak już i tak mamy wyziębiony budynek tak że się w pale nie miesci. Proszę zamykajmy drzwi. Wniosłeś coś, skończyłeś...zamknij.


dokładnie też tego nie rozumiem zamykam drzwi za sobą, za 10 minut otwarte i tak w kółko
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 15 gru 2020, 23:28

Ja tu czegoś nie rozumiem.

Najpierw padały hasła, że spółdzielnia się spieszy by już było ciepło, wręcz miało być przed 15 grudnia. Teraz zaś musi się zebrać grupa osób by puścić na lokale grzanie, które jest już na węzłach. A co spółdzielnia na tym miałaby stracić, skoro na mieszkania i tak są logotermy i liczniki GJ?

No chyba, że chodziło tylko o przyklepanie gestora, by móc w końcu uzyskać pozwolenie na użytkowanie bloku. Tyle, że to też się nieco gryzie ze słowami pracownika spółdzielni, który umawiał się ze mną na przekazanie mieszkania - otóż oznajmił on, że końcem tego tygodnia powinienem mieć ciepło i nie uzależniał tego w żaden sposób od innych sąsiadów. Chyba, że ADMA w 44 i Arkada w 42/43 jadą na innych uwarunkowaniach, co wcale by mnie nie zdziwiło.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 474
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości