[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 18 sty 2021, 12:37

Prosiłam już dwa razy w spółdzielni aby postawili ten kontener od mpgk na gruz (wcześniej zawsze taki stał przy nowych blokach) na co usłyszałam ze to za duży problem bo „wie pani jak to teraz jest z tymi śmieciami „ i ze mogę sobie wywozić przyczepka odpady budowlane - No już jadę !
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowa_ja » 18 sty 2021, 18:39

Szczerze ? Biorąc pod uwagę cenę śmieci a raczej wywozu jednego kontenera śmieci budowlanych to ja dziękuje za ten kontener. To są kolosalne koszty !
Tym bardziej ze nikt nie będzie patrzył kto co wyrzuca wiec ciężko to rozliczać
Poza tym skąd wiadomo kto kiedy będzie wykańczał ? A płacić trzeba tak czy siak

Serio, już lepiej samemu wywozić
Auto w kombi i nie jest źle
Nowa_ja
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 16 sty 2021, 21:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 18 sty 2021, 20:32

Nowa ja...przestań bić pianę bo widzę że nie wiele kontaktujesz z opłatami. Sprawdź co jest w czynszu, i jaki procent z tej całej kwoty to wynagrodzenia dla zarządcy. Akurat trochę w tym siedzę i wiem jak to wygląda. 80% kwoty czynszu to Twoje pieniądze, które są przeznaczone na zaliczki. W tym ciepła woda (GJ) ,stała opłata za ciepło, zaliczka na zimną wodę, zaliczka na śmieci, zaliczka na a energię w powierzchni wspólnej, fundusz remontowy. Jak już to zrozumiesz to wtedy pisz czy jest duzo czy mało. Pomijam oplate za garaż bo nie mam ale uważam że jest zbyt duża. To tyle w temacie.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 18 sty 2021, 21:15

Przy wykańczaniu poprzedniego mieszkania kontener stał pod blokiem Sm Projektant kilka dobrych tygodni i jakoś dodatkowych opłat z tego tytułu nie było. Jeśli o mnie chodzi to wolałabym tak czy siak dopłacić niż bujać się z tymi śmieciami. A auto w kombi czy przyczepę nie każdy posiada
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: piotrek » 18 sty 2021, 22:47

Witam,
Mieszkania z bloków 40,41 maja być oddawane koniec marca początek kwietnia-info ze spółdzielni.
piotrek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 01 wrz 2020, 16:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sunrise » 18 sty 2021, 22:56

Mam pytanie dotyczące zwrotu kosztów w związku z rezygnacją z białego montażu - czy ktoś z Państwa już otrzymał tzw. bon budowlany? Czy jest on do realizacji w BOZ i Bokaro jak pisano przy poprzednich inwestycjach? Czy można go realizować w sprzedaży internetowej czy tylko stacjonarnej? Jaka jest to w przybliżeniu kwota? Z góry dziękuję za odp.
sunrise
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 09 sty 2018, 12:16

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 18 sty 2021, 23:01

W moim przypadku było to ok. 2 900 zł do wykorzystania w pięciu sklepach, m.in. BOZ i Bokaro. Bon był ważny przez 3 miesiące od daty wystawienia. Osobiście nie robiłem zakupów online (nawet nie wiem czy te sklepy miały taką opcję), aczkolwiek w Bokaro zamawiałem kolumnę prysznicową, która była na promocji i znalazłem ją na ich stronie.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowa_ja » 18 sty 2021, 23:59

„TomekRzeszow”



Nie bije piany a wyrażam swoje odczucia i dziele się nimi z sąsiadami (taki cel publicznych forum)poniewaz płace za wywóz śmieci których nie wywożą (?) i nie mówię tu o kontenerach budowlanych a kontenerach w pergoli a raczej ich braku (opata naliczana w czynszu za 3 osoby to 81zl Wiec nie dziw się ze mnie to boli)

Zgadzam się ze samo wynagrodzenie dla spółdzielni i opłaty „stałe” są powiedzmy rynkowe tylko zauważ ze np stawka za ciepło jakaś z kosmosu, bo na pewno nie taka jaka maja w bloku np na dynowskiej
A nie sadze żeby mpec dyktował różne stawki za GJ dla każdej inwestycji

Dziwne ze „trochę w tym siedzisz” a Tego nie zauważasz, No chyba ze masz inny cel tu na forum ...
Nowa_ja
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 16 sty 2021, 21:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 19 sty 2021, 9:23

Ceny za ciepło są różne w zależności od taryfy. Inaczej liczone jest ciepło w budynkach wielorodzinnych, gdzie wyposażenie techniczne węzła dostarcza dostawca ciepła (wyższe opłaty -inna taryfa "P2"), a inaczej, gdzie wyposażenie techniczne dostarczał Inwestor budowy bloków (niższe opłaty, taryfa P1). Najdroższa opłata jest wtedy, gdy budynki są zasilane z węzłów grupowych (kilka obiektów podłączonych do 1 wymiennikowni), gdzie zarówno węzeł jak i rurociągi stanowią własność Przedsiębiorstwa MPEC (taryfa P3).

Stawki za ciepło są ustalane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Różnice na budynkach na różnych osiedlach są podyktowane technicznymi rozwiązaniami i sposobem naliczania opłat (np. ogrzewanie za 1kmw) jednakże sumarycznie, na koniec roku jest realizowany odczyt faktycznego zużycia i Właściciele mają w 90% przypadków zwrot kosztów za nadwyżkę naliczoną w czynszach.

Także nie podniecałbym się, że duża część czynszu stanowi ogrzewanie /ciepłą woda ponieważ jest to koszt, na który nie ma się wpływu (stawki ustalone odgórnie), a jedyne wypływ mamy na to, jak ciepło jest w mieszkaniach i jakie są warunki na zewnątrz oraz jak bardzo szczelny/ zaizolowany jest budynek. To zwykle wynika z roku budowy i obowiązujących ówcześnie przepisów odnośnie izolacyjności.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 19 sty 2021, 11:13

Nie mam innego celu na forum ,po prostu tłumacze, że zaliczka to zaliczka, to nadal Twoje pieniądze. A jak kolega wyżej napisał cenę za GJ nie reguluje spółdzielnia. Cena za czynsz może jeszcze wzrosnąć jeśli np do czynszu dodadzą.zaliczke na przyszły licznik ciepla montowany w logotermach bo ma też swoją wytrzymałość. Tak więc śmieci które nie są wywożone jak najbardziej- sam bym ani złotówki nien zaplacil. Bo i dlaczego. Nie mniej jednak większość ludzi mówi że dużo dużo a nie wie za co płaci. A wspólnota naszego bloku może ktoś inny zarządzać, ale jak widać większość bloków nawet Admy, w których kiedyś była garda, już zarządza projektant. Więc wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości