[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pezet » 28 lis 2019, 18:38

Tak o ile da się taki zakup spiąć finansowo w budżecie. Jesli chodzi o moje pytania to sam sobie odpowiem. Opłata za utrzymanie miejsca parkingowego na tą chwilę wynosi 50- 60 zł miesięcznie. Jesli chodzi o LPG to sprawdziłem regulamin na stronie spółdzielni i nie żadnej adnotacji w tej kwestii.
pezet
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 02 sie 2014, 7:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: karolkob » 28 lis 2019, 20:57

Ile gazu zużywacie miesięcznie na grzanie mieszkania i podgrzewanie wody. U mnie co miesiac wychodzi 50-60 m3. Wydaje mi się że to dość sporo.
karolkob
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 07 cze 2018, 19:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 29 lis 2019, 19:10

karolkob pisze:Ile gazu zużywacie miesięcznie na grzanie mieszkania i podgrzewanie wody. U mnie co miesiac wychodzi 50-60 m3. Wydaje mi się że to dość sporo.


Zużywam jakieś 20-25 m3 na miesiąc.

Trzy ważne pytania:
-czy jest to Twoja pierwsza zima w mieszkaniu?
-czy używasz sterownika do ustalania temperatury powietrza? Jakie temperatury masz na nim ustawione?
-ilu domowników?
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: karolkob » 29 lis 2019, 21:23

- to moja pierwsza zima
- nie używam sterownika. W mieszkaniu mam jakies 20 stopni, na piecu 45-50 stopni
- mieszkają 3 osoby (z tego jedna jest co drugi tydzien)
karolkob
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 07 cze 2018, 19:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 29 lis 2019, 22:38

karolkob pisze:- to moja pierwsza zima


Pierwsza zima jest najgorsza, blok jest jeszcze wilgotny, nie wszyscy sąsiedzi grzeją. Ja miałem rachunki dochodzące do 800zł za interwały dwumiesięczne.

karolkob pisze:- nie używam sterownika. W mieszkaniu mam jakies 20 stopni, na piecu 45-50 stopni


czyli regulacja temperatury bezpośrednio na kaloryferach? Wydaje mi sie, że jest to mniej efektywne. Ja mam sterownik, na noc ustawione automatycznie na 19 stopni, w dzien 21 i piec dogrzewa tylko wtedy gdy spadnie poniżej zadanej temperatury.

karolkob pisze:- mieszkają 3 osoby (z tego jedna jest co drugi tydzien)


no to zuzycie ciepłej wody tez bedzie wieksze niz moje bo ja mieszkam sam.

Jednak myśle, ze ten pierwszy punkt najbardziej wpływa na duze rachunki. Trzeba niestety pierwsza zime przeboleć.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mazinho » 02 gru 2019, 23:32

Vube pisze:Zużywam jakieś 20-25 m3 na miesiąc.

Trzy ważne pytania:
-czy jest to Twoja pierwsza zima w mieszkaniu?
-czy używasz sterownika do ustalania temperatury powietrza? Jakie temperatury masz na nim ustawione?
-ilu domowników?


Hmm, zastanawiam się czy u mnie coś jest nie tak czy podajesz niewłaściwe dane. Bo ja mam w lecie (bez grzania, samo mycie) zużycie na poziomie ok. 20m3 na miesiąc, ale przy 2 osobach.
Więc jakim cudem można mieć 20-25 m3 biorąc pod uwagę zimę?
mazinho
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 02 gru 2019, 23:28

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 03 gru 2019, 8:52

Vube pisze:
Zużywam jakieś 20-25 m3 na miesiąc.

Trzy ważne pytania:
-czy jest to Twoja pierwsza zima w mieszkaniu?
-czy używasz sterownika do ustalania temperatury powietrza? Jakie temperatury masz na nim ustawione?
-ilu domowników?


Też mi się wydaje mało. Mieszkanie ma ok. 41 m2, na ostatnim piętrze, narożne, jedna osoba. W kuchni i w sypialni właściwie nie grzeję. Oprócz podgrzewania wody do mycia i do zmywania naczyń (ręcznego), mam też kuchenkę z płytą gazową, a gotuję w domu, i na pewno więcej w zimie niż w lecie. Wczoraj dostałam rachunek za listopad, zużycie 45 m3, czyli ok. 104 zł - i to jest niski rachunek jak na jesienno-zimowy miesiąc, bo przecież było względnie ciepło. W lecie zużycie gazu mam na poziomie ok. 10 m3, czyli czasem na rachunku większa kwota jest za abonament, niż za gaz ;)
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 03 gru 2019, 9:57

mazinho pisze:
Vube pisze:Zużywam jakieś 20-25 m3 na miesiąc.

Trzy ważne pytania:
-czy jest to Twoja pierwsza zima w mieszkaniu?
-czy używasz sterownika do ustalania temperatury powietrza? Jakie temperatury masz na nim ustawione?
-ilu domowników?


Hmm, zastanawiam się czy u mnie coś jest nie tak czy podajesz niewłaściwe dane. Bo ja mam w lecie (bez grzania, samo mycie) zużycie na poziomie ok. 20m3 na miesiąc, ale przy 2 osobach.
Więc jakim cudem można mieć 20-25 m3 biorąc pod uwagę zimę?


Zapomniałem dodać, że nie mam gazu w kuchni. Gotuje na indukcji i w piekarniku elektrycznym.
Nie mam też wanny tylko sam prysznic więc na podgrzanie wody tez idzie mniej.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 03 gru 2019, 12:54

Samo gotowanie/odgrzewanie jedzenia chyba różnicy ogromnej w zużyciu gazu nie robi - przy normalnym korzystaniu oczywiście (gotując codziennie dwa garnki bigosu - to pewnie już mogłoby).
Ja też z wanny korzystam jako z brodzika, do 10-minutowego prysznica (bo rozumiem, że chodzi o to, że większe koszty powoduje napełnianie wanny po brzegi wodą). Ale w zimie zwiększam też temperaturę wody na piecu - w tej chwili mam 44 stopnie, w lecie minimum - tylko 38.
Nawet pomimo oszczędnego grzania (mieszkanie wynajmuję i gdzieś oszczędzać muszę :)) nie udałoby mi się zmieścić w 25 m3 w zimie. Za wyjątkowo ciepły październik z kilkoma dniami (ok. tygodnia) zimnymi, kiedy włączałam ogrzewanie, rachunek wynosił 68 zł (czyli zużycie ok. 15-20 m3 - zgaduję trochę, bo nie mam teraz tego rachunku przed sobą, ale porównując do innych miesięcy chyba tak wyjdzie).
Także to zużycie 50-60 m3 - ale nie co miesiąc, tylko w miesiącach zimowych - jest wg mnie znacznie bardziej realne.
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 04 gru 2019, 10:16

wrzucam screen z wartosciami w kWh. Wartości w m3 są podane w fakturach ale nie bede tu kazdej faktury z osobna wrzucał. Troche ciężko sie rozeznać z rozliczeniami, nadpłatami itp. Ale generalnie możecie sobie porównać czy płacicie więcej czy nie.


Obrazek
https://imgur.com/0cGi2u5
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mykiell i 28 gości