[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 29 maja 2020, 14:28

Dzwoniłem do MZD i uzyskałem informację, że osobą do kontaktu ws. drogi przy ul. Czudeckiej jest Pan Piotr Maślana. Pomimo otrzymania bezpośredniego kontaktu do tego pana 17 748 36 84 nie udało mi się z nim połączyć. Będę próbował dalej. Jeżeli będę miał jakiekolwiek informacje to napiszę. Jak ktoś będzie miał jakieś info w sprawie drogi piszcie. ;)
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 29 maja 2020, 14:47

Steeler - jak zwykle "w punkt".

Zrzeszmy się w końcu, spotkajmy bo z gadania na forum nic nam nie przyjdzie.

Proponuję spotkanie na zadaniu H w przyszłym tygodniu.
Na przykład PONIEDZIAŁEK, godzina 18.00?

Wymienimy kontakty, stwowrzy się grupę na Messengerze i dopniemy kwestię oficjalnego pisma do spółdzielni i miasta.

Co Wy na to?

Ps.
Mój syn od września też startuje w przedszkolu zaraz przy zadaniu H.
Średnia córka została przepisana do 18 tki.
Logistycznie rzecz ujmując - mam ten sam problem.
Wielu z nas zapewne też.
Niestety - Stolica Innowacji nie funkcjonuje w wielu aspektach tak jak powinna.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 29 maja 2020, 15:24

Udało mi się dodzwonić do pana Maślany. Pan Maślana przekazał ze na chwile obecna inwestor drogi nie zgłosił „chęci” przesunięcia terminu. Podtrzymuje termin wrześniowy i to w tym terminie pierwotnym chce zrealizować drogę. Dowiedziałem się ze wykonawca nie ze swojej winy został wpuszczony na teren budowy później niż wynikało to z umowy w związku z tym jeżeli nie wyrobi się w terminie wrześniowym to według umowy ma prawo o przedłużenie wykonania drogi do końca roku, Pan zapewniał ze to raczej bardzo pesymistyczny scenariusz. Zapytałem go również jaki związek ma droga z wykonaniem przyłącza prądu, odpowiedział mi ze nie ma w ogóle związku i ze 1 słyszy o czymś takim. Może ja zle sformułowałem pytanie, nie wiem nie znam się nie mam wykształcenia technicznego. Zapytałem się go czy jak zadzwonię w lipcu to czy będzie miał już większa wiedzę na temat terminu realizacji drogi odpowiedział ze tak. Dodał ze ciagle opady deszczu uniemożliwiają kontynuowanie/rozpoczęcie prac u podstaw drogi ponieważ jest teren ciagle zalewany. To wszytsko co udało mi się dowiedzieć w sprawie drogi przy Czudeckiej. Pozdrawiam :)
P.S. Jak najbardziej jestem za spotkaniem w poniedziałek.
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 29 maja 2020, 15:54

Dzięki za informację.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 29 maja 2020, 15:57

Wreszcie jakieś konkrety. Dzięki wielkie.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 29 maja 2020, 22:09

Mnie w/w inspektor tłumaczył, że infrastruktura drogi jest wymogiem do stworzenia przyłączy elektryki.
Zapewne miał na myśli wszystko, włącznie z lampami zewnętrznymi, jak i samymi rozdzielniami które idą wzdłuż chodników i dróg (dokładnie węzły - takie stwierdzenie padło).
Tyle w temacie.

Technikiem budownictwa nie jestem, tak więc piszę 1:1 to co usłyszałem.

Pozdrawiam.

Ps.
Widzieliście Państwo jak mizernie i klaustrofobiczne prezentuje się infrastruktura budynków APKlanu naprzeciw zadania H?
Na dwa wierzowce przydzielono placyk zabaw dla dzieci wielkości piwnicy.
Szerokość wewnętrznych dróg dojazdowych z kostki to koszmar.
Patrząc jaką fuszerkę buduje ten deweloper na terenie Stolicy Innowacji dziwi mnie, że nadal są klienci na takie buble.
Książkową patologią jest osiedle wzdłuż Wisłoka ul. Grabskiego - zwane potocznie "Komarowem".
Znajomy nieopatrznie nabył tam 45m2 bez piwnicy i żadnego pomieszczenia przynależnego, za to z działką około 20 m2. Odległości między budynkami wynoszą 8m. Budynki nie mają instalacji burzowych.
Do tego, brak miejsc postojowych, dojazd np. Straży pożarnej w razie pożaru to zero procent szans.
I takie kwiatki pod nosem prezydenta wizjonera...
Technicznie - po 10 latach eksploatacji wiele budynków nadaje się do gruntownego remontu.
Ciekaw jestem czy mieszkańcy i klienci budynków APKlanu uwalonych wzdłuż Wołyńskiej nie będą parkować na naszych miejscach postojowych.
Pod tym względem Projektant to klasa sama w sobie patrząc na skalę idiotycznych Rzeszowskich koszmarków.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2020, 11:13 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 1 raz
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 30 maja 2020, 9:31

A właśnie apropo tych miejsc postojowych, już jakiś czas temu (dość dawno, szukałam tej konwersacji ale nie mogłam znaleźć) na forum była mowa o rzekomych rampach przy wjeździe na czudecką, właśnie żeby zablokować możliwość parkowania mieszkańcom Apklanu. Komuś coś o tym wiadomo? czy to tylko plotka była?
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 30 maja 2020, 11:07

Apropo bramek - były wzmianki o nich, fakt.
Rozmawiałem o tym z kierownikiem budowy w zeszłym roku jak i panią ze spółdzielni.

Patrząc jednak na ilość zmiennych w trakcie realizacji zadania H (choćby inna elewacja bez kolorowych akcentów)
nie mam wiedzy czy te informacje są wiążące.
Patrząc na PROJEKTANTA szlabanów nigdzie nie ma - chyba że się mylę.

Nie mniej - kloce APKlanu napewno spowodują zagęszczenie aut (partery to obiekty usługowe), nie mówiąc o dramatycznej odległości od samego zadania H. Natomiast w stolicy innowacji wszystko jest możliwe.
Gdybym wiedział że Kawalec uwali tam te kloce, mieszkania w 40'tce bym nie kupił, ani w żadnym innym bloku zadania H.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 31 maja 2020, 21:44

mikele2020

Dzięki za garść cennych informacji!

Wynika z tego, że część uwag - w tym moja - była nieco na wyrost. Przynajmniej w kontekście wykonawcy drogi, bo co do funkcjonowania miasta mam w tym zakresie wciąż pewne zastrzeżenia. Pogoda na pewno nie ułatwia sprawy i - co gorsza - ten weekend tylko ją pogorszył. Cóż, pozostaje nam wszystkim trzymać kciuki, by skończyło się w pierwotnym terminie.

Co do energetyki, projekt budowlany drogi obejmuje jedynie linię kablową niskiego napięcia oświetleniową. Takowa nie ma żadnego związku z przyłączami do budynków, ale trasa, którą przebiega - to już co innego. PGE Dystrybucja S.A. (odpowiedzialna za wykonanie przyłączy) zapewne nie wykona linii kablowej w takim terenie jak obecnie (bo ta mogłaby zostać za chwilę uszkodzona). Dlatego pan Maślana nie widzi bezpośredniego związku między tymi dwoma sprawami, a jednocześnie są one od siebie uzależnione (pisał o tym KLAUS1978).

Dlatego warto się dowiedzieć, na jakim etapie znajduje się sprawa dotycząca przyłączy. W tym tygodniu spróbuję się skontaktować z PGE Dystrybucja, choć SM też powinna wiedzieć, na jakim etapie jest jej wniosek. Być może warunki przyłączeniowe są już wydane i teraz wystarczy wybrać wykonawcę.

Co do spotkania - niestety, mieszkam w odległości przeszło 70 km od Rzeszowa i nie jestem w stanie się na takie wstawić w najbliższym czasie. Służę jednak dobrą radą i opinią ;) A jeśli już spółdzielnia postanowi zabrać głos i potrzeba będzie podpisów przyszłych mieszkańców, to również się pod takim wspólnym stanowiskiem podpiszę. Póki co, proponuję ożywioną dyskusję na forum i ewentualny kontakt przez PW.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: karolkob » 31 maja 2020, 22:15

adrastea pisze:A właśnie apropo tych miejsc postojowych, już jakiś czas temu (dość dawno, szukałam tej konwersacji ale nie mogłam znaleźć) na forum była mowa o rzekomych rampach przy wjeździe na czudecką, właśnie żeby zablokować możliwość parkowania mieszkańcom Apklanu. Komuś coś o tym wiadomo? czy to tylko plotka była?

Myślę, że to dobre rozwiązanie, skoro apklan nie partycypował w kosztach to dlaczego mają tam parkować mieszkańcy ich bloków.
karolkob
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 07 cze 2018, 19:59

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 57 gości