[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 21 maja 2020, 14:50

KLAUS1978 pisze:Oczywiście że tak.
Czym nas więcej, tym lepiej.
Sierpień jest realny. Na wcześniejszych zadaniach klucze były przekazywane jeszcze przed terminem z umów. W naszym przypadku (zwłaszcza bloki 40 i 41) mamy już naprawdę na tip top wszystko dopięte w blokach. W pozostałych nie byłem.

Zapraszam do kontaktu raz jeszcze wszystkich z zadania "H" budynki 40 i 41.
Dzwońcie Państwo do spółdzielni w tej sprawie.

Pozdrawiam i czekam na kontakt.



To w takim razie ja tez jutro zadzwonię do SM i będę ich "męczył" ;) Niech wiedzą że coś się dzieje :D
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 21 maja 2020, 14:52

Skoro dla spółdzielni vox populi, vox Dei (w co aż ciężko uwierzyć), to proponuję podnieść jeszcze jeden argument.

Na pewno gros mieszkańców pośle swoje dzieciaki do placówek, ze szkołą 18 na czele. Im wcześniej wykończy się mieszkania, tym lepiej dla pociech (nawet w warunkach pandemicznych). Dlatego spółdzielnia mogłaby wpłynąć na ratusz, by ten przycisnął wykonawcę ulicy Czudeckiej. Nie będzie to łatwe, bo teraz wszystkim przedsiębiorstwom drogowym zależy by nie skracać kontraktów (co w pełni rozumiem), ale przecież część robót (profilowanie skarp, instalacja latarni, oznakowanie poziomie, itp.) można wykonać na sam koniec, a samą jezdnię i parkingi udostępnić wcześniej. Tym bardziej, że np. w 42 i 43 terminy oddania mieszkań są właśnie na sierpień.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 21 maja 2020, 16:19

A czy jest ktoś z bloku 44,45? Bo ja chętnie podpięłabym się pod to wcześniejsze oddanie, przy czym u mnie w umowie termin to marzec 2021, więc jest różnica ponad pół roku :|a jak u innych? wypowie się ktoś, ktoś rozmawiał o tym z kierownikiem budowy? Chyba już była o tym mowa, ale nie miało być tak, że oddają całe zadanie? :d
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: barteczek » 21 maja 2020, 16:25

mam jeszcze takie pytanie: czy jak nie mam jeszcze umowy to czy mogę już spotkać się z kierownikiem budowy w celu dogadania kilu spraw związanych z przeróbkami w mieszkaniu? (mam już poprawki naniesione przez architekta na projekcie)
barteczek
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 14 maja 2020, 21:47

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maglenaaa » 21 maja 2020, 19:10

Byłam dzisiaj oglądać swoje mieszkanie w bloku nr 42 inwestycji H , tak jak było pisane wcześniej wszystko pokończone , na prawdę wyglada to już fajnie ( z wyjątkiem dróg ) . Termin oddania jak najbardziej ten sam co w umownie czyli sierpień - nie wcześniej .
Maglenaaa
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 27 sty 2019, 12:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 21 maja 2020, 21:17

adrastea pisze:A czy jest ktoś z bloku 44,45? Bo ja chętnie podpięłabym się pod to wcześniejsze oddanie, przy czym u mnie w umowie termin to marzec 2021, więc jest różnica ponad pół roku :|a jak u innych? wypowie się ktoś, ktoś rozmawiał o tym z kierownikiem budowy? Chyba już była o tym mowa, ale nie miało być tak, że oddają całe zadanie? :d

W budynkach 40 i 41 zapis umowy wskazuje termin torzasmy. Marzec 2021.
Z tego co wiadomo - ul. Czudecka "w części" będzie oddana wcześniej niż część wokół bloków 40 i 41.

Zapraszam do kontaktu mailowego i proszę dzwonić w tej sprawie do spółdzielni.

Moje dzieci przepisałem do 18-tki już w momencie podpisania umowy na budowę. Jedna córka już tę szkołę skończyła, druga jeszcze nie. Syn natomiast dostał się do przedszkola obok zadania H, tak więc od września idzie już tam.

Działajmy!
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 21 maja 2020, 21:21

barteczek pisze:mam jeszcze takie pytanie: czy jak nie mam jeszcze umowy to czy mogę już spotkać się z kierownikiem budowy w celu dogadania kilu spraw związanych z przeróbkami w mieszkaniu? (mam już poprawki naniesione przez architekta na projekcie)


Jakiej umowy?
Jeśli mieszkanie jest w trakcie nabywania (kupił Pan na rynku wtórnym na przykład) to nie ma Pan możliwości partycypacji, w tym i zmian lokatorskich. Zmiany lokatorskie sąuż są post factum na zadaniu "H".
Ostatnio zmieniony 22 maja 2020, 7:08 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 1 raz
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: barteczek » 21 maja 2020, 21:44

Chodzi o to ze mam zarezerwowane (wpłacone 30%) mieszkanie w zadaniu I, ale nie mam jeszcze umowy ponieważ SM jeszcze mi jej nie dostarczyła. I chciałbym porozmawiać z kierownikiem budowy na kilka tematów dotyczących mieszkania i nie wiem czy bez umowy mogę na takie spotkanie się umówić.
barteczek
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 14 maja 2020, 21:47

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 21 maja 2020, 22:04

Barteczek umówić się możesz, ale z tego co pamiętam, musiałam dać ksero pierwszej strony umowy, żeby w ogóle tam coś sobie ponotowali na projektach, które mają u siebie.

Warto na pewno z nimi pogadać, bo niekiedy Kierownik mówi jedno, Architekt drugie a Spółdzielnia jeszcze coś innego ;P Ale generalnie uważam, że wszystko jest do dogadania. Tak czy siak ksero umowy było potrzebne.
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: barteczek » 21 maja 2020, 23:48

Ok, dzięki za informacje.
barteczek
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 14 maja 2020, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dominika123115, Google [Bot], Rain i 26 gości