[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Magda09 » 16 paź 2020, 11:43

Czy po takim odbiorze wykańczać może ekipa z zewnatrz czy wyłącznie samemu? Czy jest to weryfikowane? ;)
Magda09
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 02 wrz 2019, 8:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kangur » 16 paź 2020, 13:41

Samemu jak się potrafi, ale ekipa od wykończeniówki lepiej sobie poradzi ;) Prądu zazwyczaj nie ma na odbiorach technicznych i do protokołu warto zawsze taką informację wpisać. Polecam sprawdzić instalację po przekazaniu kluczy i podpięciu licznika, ale zanim cokolwiek zostanie zrobione z wykończeniem i ewentualnymi przeróbkami instalacji. Inaczej jeśli coś zmienimy może być trudno w ramach rękojmi uzyskać naprawę.
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Magda09 » 16 paź 2020, 15:47

Pytam ponieważ z tego co słyszałam/wyczytałam dopóki nie ma przekazania kluczy, mieszkania po odbiorze techanicznym mogą być wykańczane wyłącznie przez właścicieli (bez osób z zewnatrz) ale zastanawiam się czy faktycznie tak jest?
Magda09
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 02 wrz 2019, 8:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kangur » 16 paź 2020, 16:14

Praktyka jest różna - pytanie czy deweloper w ogóle zgodzi się na jakiekolwiek roboty w mieszkaniu. Po odbiorze technicznym "bez odbioru kluczy" mieszkanie nadal nie jest Twoje... Po odbiorze technicznym deweloper naprawia zgłoszone usterki. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Bez przeniesienia prawa własności nadal w mieszkaniu nie ma prądu, chyba, że deweloper udostępni prąd budowlany w cenie prądu budowlanego :?
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 18 paź 2020, 13:29

Pierwsza rzecz - nie deweloper, a spółdzielnia mieszkaniowa ;) Druga - w tym przypadku mówimy właściwie o wykonawcy bloku, choć wszyscy oni dostali od SM zielone światło na wcześniejsze wpuszczenie ludzi do prac wykończeniowych. I opierając się na lekturze postów, pomiędzy wykonawcami są, owszem, różnice w podejściu do prowadzenia tych prac.

Ja mam mieszkanie w budynku 44 (Czudecka 12), wybudowanym przez Admę. Nie miałem żadnych problemów z wpuszczeniem obcych, choć większość prac i tak prowadzę na własną rękę z pomocą rodziny. Tu też zawiera się odpowiedź na wcześniejsze pytanie - ekipy czy system gospodarczy? Odpowiem tak: to zależy. Ekipa wchodzi i robi swoje, my mamy święty spokój, ale są to niemałe koszty i nierzadko wcale nie ma gwarancji, że będzie to zrobione idealnie. Samemu można też zrobić wiele, ale znowuż: to zależy od umiejętności, oczekiwań i budżetu. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić i zrobić także porządnie - być może nie będzie to standard katalogowy, ale czy życie to ciągłe gapienie się w ściany? Są jednak obszary, w które nie warto bawić się samemu - choćby ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. Wałek czy packa do gładzi to nie problem, ale już zgrzewarka do pexów swoje kosztuje i trzeba umieć ją poprawnie obsługiwać.
Dużo pisania, a żadnej konkretnej odpowiedzi ;)

Nie przesadzalbym również z obawą o ingerencję w wykańczaniu. Z tego co widzę wszyscy coś modyfikują - wszak odgłosy młotów pneumatycznych i wiertarek udarowych nie biorą się znikąd. Nas kierownik uczulał jedynie, by przed odbiorem nie ingerować w ściany. Ja na szczęście zadbałem o to na etapie budowy, ale są teraz osoby, które muszą się wstrzymać z takimi pracami do oficjalnego odbioru.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grawgard » 20 paź 2020, 20:39

widok z ul. Słoneczny Stok (tuż przy Kościele pw. MB Pocieszenia)
Załączniki
122020376_1024247351334095_1341144107167323272_n.jpg
122020376_1024247351334095_1341144107167323272_n.jpg (212.26 KiB) Przeglądany 2584 razy
grawgard
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 22 sty 2020, 16:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maglenaaa » 24 paź 2020, 8:22

Witam , przyszłych sąsiadów , mam pytanie :) planujemy odbiór techniczny mieszkania w bloku 42 , ponieważ chcielibyśmy zacząć prace wykończeniowe ale narazie się nie dowiadywaliśmy z kim jest ten odbiór , jakie dokumenty przygotować , jak długo Ew. Się czeka itp. Ktoś podzieli się informacjami ?
Maglenaaa
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 27 sty 2019, 12:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 24 paź 2020, 8:59

1. Kierownik budowy Twojego bloku.
2. Coraz więcej mieszkańców pracuje na swoich mieszkaniach, więc przekazanie powinno nastąpić raczej bez zbędnej zwłoki, choć nie wiem jak wyglądają szczegóły w Arkadii, która odpowiada za bloki 42 i 43.
3. Ja żadnych dokumentów nie musiałem mieć, to mój kierownik miał gotowy do podpisu protokół. Wcześniej byłem z zewnętrznym inżynierem, by ten wyłapał rzeczy do poprawki, wówczas owszem, prosił o projekt mieszkania. Po trzech tygodniach wykonawca dokonał korekt i wtedy przejąłem lokal. Niektórzy jednak sprawdzali mieszkanie na własną rękę.
4. Przy okazji załatw sobie prąd z budowy - PGE to nadal temat widmo, a bez voltów ciężko cokolwiek zdziałać :)
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sirrah » 24 paź 2020, 11:00

Witam sąsiadkę. Z kierownikiem z Arkady (blok 42 i 43) nie ma problemu z dogadaniem terminu odbioru. Sądzę że nawet na przyszły tydzień będzie można się umówić. Po odebraniu kluczy zazwyczaj trzeba zaczekać około tygodnia na podłączenie prądu budowlanego. Z dokumentów warto mieć umowę kupna mieszkania a w zasadzie tylko jej numer. Pozdrawiam
Sirrah
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 10 lip 2018, 17:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Magda09 » 24 paź 2020, 13:37

A czy ktoś z Was robił odbiór mieszkan z bloków 37-39? Dostałam informacje od kierownika ze nawet po odbiorze nie mogę wykańczać mieszkania.. jak to jest?
Magda09
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 02 wrz 2019, 8:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pisul i 89 gości