[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 15 wrz 2020, 7:10

Podobno do końca września PGE ma postawić prowizoryczną stacje trafo cokolwiek to znaczy ale jak się dowiedziałem w SM TYLKO dla zasilania budynków 42, 43 i 44 z uwagi na to że te pozostałe trzy tj 45, 40 i 41 są na przyszły rok ... to już są jakieś jaja .... Przy zakupie 40 i 41 zapewniano nas, że ten termin 2021 dla tych budynków 40 i 41 jest mocno przesadzony. Nie ma to jak płacić jeszcze przez rok za dwa mieszkania ....
:?
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 15 wrz 2020, 8:42

Prawda jest taka, że jeśli nie będzie woli właścicieli mieszkań bloków 40 i 41 na przyspieszenie transz spłaty (tutaj wymagana jest większość - około 60%), to zobaczymy nasze mieszkania dopiero w przyszłym roku - zgodnie z harmonogramem który obiekty 40 i 41 zakładał na sierpień 2021.
To oficjalne stanowisko SM.
Kolejnym po blokach 42, 43, 44 będzie do oddania najpóźniej budowana 45-tka.
45 oddadzą w listopadzie - lutym 2020-2021. Kolejny ma być dopiero 40 i 41.

Zatem - walczmy o swoje.
Trzeba dzwonić, pisać, pytać.

Mnie też zapewniano, że blok 40 będzie oddany wcześniej. Padł nawet sierpień tegoż roku.
Podkreślę raz jeszcze - bloki 40 i 41 zostały wybudowane jako pierwsze i mam pewność, że harmonogram oddania tych właśnie bloków jest pomyłką.
Tam naprawdę od dawna można by wykańczać.

Nie powiem złego słowa o SM jeśli chodzi o terminowość i jakość wykonania budynku. Wg mnie jest na szczytowym poziomie analizując rozliczne inwestycje Rzeszowskie.

Ps.
Też wynajmuję, mam 3 dzieci - jak łatwo policzyć - jest nas 5 osób w kawalerce :ugeek: .
Ciśnienie jest spore.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 15 wrz 2020, 9:06

Wybaczcie, że się wtrącę, bo w sumie może źle, że pisze i powinienem siedzieć cicho, ale w tym wątku to robi się troszkę śmiesznie, śledzę wątek ponad 5 lat, to już chyba z 10, a może i 20 inwestycja (koncepcje A,B,C ... itp.) i wybaczcie, ale zawsze tak było, że były opóźnienia, nie było dróg, nie było prądu, czy wody itp. ale ludzie nie pisali takich rzeczy, że ktoś ma ciśnienie, bo wynajmuje, bo szkoła, bo dzieci itp. - to na prawdę nikogo nie obchodzi, to jest budowa, kompletnie nie rozumiem kłótni o terminy, jak podpisałeś na 2021, to czemu protestujesz? choćby od 01.2020 budynek był gotowy, to pamiętaj, że podpisałeś na 2021, druga sprawa z grzeczności, nikogo nie obchodzi, że ty płacisz wyższe raty, bo mieszkania nie odebrałeś, wierzcie mi 90% kupujących to przeżyło, to jest budowlanka i zawsze mogą być opóźniania, kupując powinieneś zawsze brać zapas pół roku, może nawet rok. Oczywiście każdy chce mieszkać na już, fajnie się ogląda swój przyszły blok, ale niestety każdy ma terminy, a naciskanie i wymuszanie jest głupie, a pomyśleliście, że może np celowo zrobili na szybko wcześniej, bo później mieli inne plany itp? straszna spinka się zrobiła w tym wątku, a konkretnie tym zadaniu, to jest życie i trzeba czekać cierpliwe, a mieszanie się przecież zaraz pojawi, ja np płaciłem pół roku podwyższoną ratę i co miałem zrobić? przez opóźnienia na budowie z 3 razy odwoływałem ekipy itp. gdybym ja miał mieszkanie na 2021 to bym to przyjął z pokorą i czekał, owszem zdarzało się innym, że dostali pół roku wcześniej, ale to nie znaczy, że jak ktoś wam powie, że terminy przestrzelone to macie torpedować wszystko. Oczywiście róbcie co chcecie, to wasza sprawa, nie chciałem nikogo urazić, ale czytając to z boku i porównując ten wątek wstecz nigdy nie było takiej napinki na oddanie budynków, np. na Żmigrodzkiej nie mieliśmy chyba drogi przez rok i jeździło się w błocie i jakoś to przeszło. Więcej luzu :) nie chciałem nikogo atakować i obrażać, piszę to jako obserwator i czytelnik tego wątku, powodzenia w odbiorach mieszkań.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 15 wrz 2020, 9:53

O, wątek ożył, to i ja trzy grosze wtrącę.

Podzielam zdanie TomkaRzeszow z poprzedniej strony (telefonowanie do PGE). Myślę, że jest to już wyraz bezradności spółdzielni, która upatrywała nadziei w "efekcie skali". Tylko, że wywarcie presji na miejskiej spółce jest dużo łatwiejsze niż na państwowym molochu. Tutaj hipotetyczna bura od prezydenta Ferenca nie wystarczy.

piotrek - tereny na południe od Bł. Karoliny utraciły cnotę wraz z budową szkoły, przedszkola, żłobka, a następnie dwóch budynków DROM-u. No i jeszcze dwa bloki ApKlanu z "Osiedla Karoliny", gdzie życie toczy się w najlepsze i jeden blok ADMY. Dlatego dziwią perturbacje związane z przyłączami do bloków w zadaniu H.

No i dochodzimy do ciekawej i przynajmniej dla części mieszkańców pozytywnej informacji mikele2020, która zresztą potwierdza wcześniejsze plotki o tymczasowej stacji trafo. W tym chciałbym się bowiem odnieść do wypowiedzi bartka86, który zasadniczo ma rację - umowa jest święta i niestety, deklaracje czy zapewnienia niejednokrotnie okazują się mgliste, kiedy pojawiają się pierwsze zgrzyty. Jednakże specyfika tej części osiedla powoduje, że trzeba na to spojrzeć z nieco innej strony.

Bloki 40 i 41 to rzeczywiście majstersztyk absurdu. Najniższe, bez garaży podziemnych, powstały jako pierwsze, a będą najpóźniej oddane ;) Wątpię, że przez tyle miesięcy nikt po stronie spółdzielni czy wykonawcy nie wyłapał, że to efekt omyłki. Myślę, że powód jest inny, ale choćbyście przypalali na węglach - nie mam pojęcia jaki.

Ponadto sam Bartku wspomniałeś, że nie mieliście drogi, ale do mieszkań dostęp jednak był. To jest ta subtelna różnica - móc zamieszkać i przeczekać niedogodności, co mam nadzieję ziści się przynajmniej dla bloków 42-44. Przyszli sąsiedzi z 40 i 41, mimo dawno zbudowanych, dopieszczonych obiektów i równej jak stół drogi będą musieli - w teorii - poczekać prawie rok. Umowa jest święta, ale z drugiej strony, tak po ludzku, ich rozumiem.

Zanim podpisałem umowę ze spółdzielnią, przeglądnąłem cały ten wątek, post po poście. To było grubo ponad 200 stron. I uwierz mi, mój odbiór ówczesnych wypowiedzi był identyczny jak Twój sprzed kilkunastu minut ;) Krytyka spółdzielni i sytuacji z infrastrukturą okołoblokową wybijała czasami jak warszawskie studzienki po nawałnicy. Po czasie wiele się zapomina. Dlatego postarajcie się choć w części zrozumieć ich intencje. Wątpię, że koczują pod drzwiami spółdzielni z karteczką "mam wysokom rate i czerede dzieciów, zróbta coś", a jeżeli forum nie polega na wylewaniu żali, to należałoby w trybie natychmiastowych usunąć 95% wątków ;)

Tak więc trzymajmy kciuki za przyłącza - nawet jeśli tymczasowe, a na osłodę gorzkiej atmosfery kilka niedzielno-brukowych ujęć z ulicy Czudeckiej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 15 wrz 2020, 10:20

Jakiś nagrobkowy ten chodnik, kto wpadł na pomysł tych krzyży?
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1336
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 15 wrz 2020, 10:33

Droga krzyżowa? Widzę, że nie tylko ja mam takie skojarzenia :D Myślę, że autor widział w tym piktogram pieszego, ale to tylko luźna teoria...
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 15 wrz 2020, 10:40

Ja myślę, że to procedura bezpieczeństwa - 2 m odstępu :oops:
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kamil253 » 15 wrz 2020, 16:17

Dobra A ktoś mi powie co z blokami 37-39?
Termin minął w sierpniu, one się łapią pod ten tymczasowy prąd czy nie?
Kamil253
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 19 sie 2020, 16:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 16 wrz 2020, 8:27

Blokami 37-39 chyba SM Projektant się nie zajmuje
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GiantsR » 16 wrz 2020, 10:10

Wszystkie bloki, także 37-39 należą do SM Projektant i to Spółdzielnia przecież ma nie zrealizowane umowy z PGE na przyłącz prądu.
Problem prądu dotyczy całej inwestycji Projektanta, wątpliwe jest więc by Spółdzielnia podchodziła teraz do prądu wybiórczo podłączając jedne bloki a inne nie.
GiantsR
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 20 lip 2020, 12:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości