[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 19 maja 2020, 7:41

barteczek pisze:
psienko pisze:
barteczek pisze:Witam, mam pytanie odnośnie zadania I. Mam zarezerwowane mieszkanie i wpłacone wymagane 30 %. Wg spółdzielni umowę miałem otrzymać do końca kwietnia. Jest połowa maja i jak narazie zero odzewu ze strony spółdzielni. Tez mieliście podobne opóźnienia z umowami ? Pytam bo bez umowy nawet nie wiem jaki będzie plan wpłacania transz itp
Pozdrawiam


Ja umowe dostałem mailem 17 kwietnia. Po tym jak wcześniej mailowo się dopytywałem o umowe, musiałem czekać chyba jakieś 2 tygodnie. To i tak sukces bo to pierwszy e-mail, na który dostałem odpowiedź ze spółdzielni 8-). Miałem podpisać i odesłać pocztą.

Co do transz to pierwszą mam na 20 czerwca 2020, następne w 2020 co 2 miesiące. W 2021 co 4 miesiące.



Dzięki wielkie za odp. Dzwoniłem w mojej sprawie do spółdzielni i powiedziano mi, że mają bardzo dużo pracy i nie są w stanie wszystkim wysłać umów od razu... Dostałem też informację, że jak wyślę maila ze wszystkimi moimi danymi to wyślą umowę i mogę podpisać i odesłać.
Tylko teraz tak się zastanawiam, ponieważ tak bardzo to mi się nie śpieszy z tą umową, szczególnie że wygodniccy pracownicy SM chcą mieć podane wszystko na tacy zamiast wziąć się do roboty co mnie trochę poirytowało (tzn takie podejście) to co w przypadku jak będę nadal czekał na ich ruch tzn wysłanie umowy jak już się ogarną, a minie termin wpłaty kolejnej transzy ? Bo oficjalnie do póki nie dostanę umowy to nie wiem kiedy mam i ile wpłacić. Co o tym myślicie ?


Dla mnie logiczne jest, że dopóki nie dostaniesz umowy to nie będziesz musiał płacić kolejnej transzy, bo skąd masz wiedzieć ile pieniędzy i do kiedy masz wpłacić kolejną transze. Przy zad H tez chwile czekaliśmy na umowę i jak ją dostaliśmy to mieliśmy kolejną transze za ok 2 mies.od momentu podpisu. Więc spokojnie, nawet jeżeli w SM im się nie spieszy z umową to na pewno nie minie CI termin wpłaty kolejnej transzy :)
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: psienko » 19 maja 2020, 11:16

Mi tam w sumie się śpieszyło bo chciałem sprawy kredytowe ogarniać i mieć spokojną głowę, a nie zastanawiać się czy banki z powodu koronawirusa nie będą robić jakichś problemów. A poza tym jest jeszcze kwestia tego, że w przypadku chęci wprowadzenia jakichś zmian w mieszkaniu, to trzeba to wcześniej zgłaszać. Bo może się okazać, że w pewnym momencie nie wszystko będzie możliwe.
psienko
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 12 mar 2019, 12:38

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: psienko » 19 maja 2020, 11:30

A wracając do tematu montażu klimatyzacji to jak ta cała procedura u Was w zadaniu "H" wyglądała? Bo zastanawiam się właśnie jak to ugryźć w przypadku mieszkania w zadaniu "I", gdzie prace budowlane są w dość wczesnej fazie. Rozmawiałem z kierownikiem budowy i mówił, że nie byłoby problemu i mógłby wpuścić ekipę od klimatyzacji, żeby zamontowali rurki i przewody jeszcze przed tynkami i elewacją. Byłoby to zdecydowanie lepszą opcją niż dodawać sobie dodatkowe rujnacje po odbiorze mieszkania. Ciekawe co spółdzielnia na to. Czy ktoś z Was tak robił?

Skąd macie informacje, że na obecnym etapie nie trzeba zgody sąsiadów? Nigdzie w regulaminie nie znalazłem wzmianki na ten temat.

Macie jakieś namiary na monterów klimatyzacji?
psienko
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 12 mar 2019, 12:38

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 19 maja 2020, 12:05

psienko pisze:A wracając do tematu montażu klimatyzacji to jak ta cała procedura u Was w zadaniu "H" wyglądała? Bo zastanawiam się właśnie jak to ugryźć w przypadku mieszkania w zadaniu "I", gdzie prace budowlane są w dość wczesnej fazie. Rozmawiałem z kierownikiem budowy i mówił, że nie byłoby problemu i mógłby wpuścić ekipę od klimatyzacji, żeby zamontowali rurki i przewody jeszcze przed tynkami i elewacją. Byłoby to zdecydowanie lepszą opcją niż dodawać sobie dodatkowe rujnacje po odbiorze mieszkania. Ciekawe co spółdzielnia na to. Czy ktoś z Was tak robił?

Skąd macie informacje, że na obecnym etapie nie trzeba zgody sąsiadów? Nigdzie w regulaminie nie znalazłem wzmianki na ten temat.

Macie jakieś namiary na monterów klimatyzacji?



Ja składałem wniosek na zad H według tego co jest napisane w regulaminie. Jeżeli chodzi o spełnienie wymogu wizualizacji to po prostu wydrukowałem rzut mieszkania ze strony i zaznaczyłem gdzie mam być jednostka wewnętrzna i zewnętrzna. Co do zgody sąsiadów to na etapie inwestycji jeszcze ich nie masz więc w SM powiedzą Ci że jej nie trzeba, dlatego warto to zrobić, mniej problemów ;)
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 19 maja 2020, 12:07

A czy jest ktoś tutaj z zadanie H z bud 40 i 41? Wie ktoś może kiedy będzie można wykończać mieszkania?
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 20 maja 2020, 18:20

Witam wszystkich po długiej nieobecności.

Dzwoniłem dzisiaj do spółdzielni z zapytaniem o termin oddania budynków 40 i 41.
Powiedziałem że prace nad budynkiem 40 i 41 są już zakończone (co jest faktem) a jedynym "wstrzymującym" tematem jest droga wewnętrzna.
Droga ma zostać oddana najpóźniej końcem września b.r.

Pani z działu członkowskiego powiedziała mi, że czym więcej osób będzie upominało się o oddanie mieszkań, tym szybciej wystosują do nas pisma na podstawie których będzie można starać się o przyśpieszenie wypłat transz kredytowych.

Zatem NAMAWIAM WSZYSTKICH O DZWONIENIE DO SPÓŁDZIELNI W TEJ SPRAWIE.
Namawiam też na kontaktowanie się forumowiczów z zadania "H" jak pisałem uprzednio.
Powinniśmy napisać jednobrzmiące pismo (wraz zdanymi personalnymi i nr mieszkań i budynków - zwłaszcza 40 i 41) z podpisami i zanieść do spółdzielni.

Podaję w tym celu mój prywatny mail:
marecki271@wp.pl

Proszę wszystkie zdecydowane osoby, chcące działać w celu przyśpieszenia terminu oddania lokali o kontakt ze mną celem skonstruowania pisma.
Kolejno - trzeba się spotkać, pismo podpisać i zawieźć do spółdzielni jako oficjalną prośbę mieszkańców.
:mrgreen: Razem możemy więcej!

Pozdrawiam i czekam na reakcję.

Ps.
byłem ostatnio w mieszkaniu. Wszystko jest dopięte, łącznie z wizjerami, regulacją okien, itp.
Na klatkach są płytki, są pomalowane, piwnice też skończone. Wszystko suche na pieprz.
Byłem ze znajomym budowlańcem który powiedział mi po oględzinach że bardzo fajnie to wygląda od strony technicznej.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 20 maja 2020, 18:25

mikele2020 pisze:A czy jest ktoś tutaj z zadanie H z bud 40 i 41? Wie ktoś może kiedy będzie można wykończać mieszkania?

Tak, ja jestem - opisałem powyżej to zagadnienie.
Pozdrawiam.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 21 maja 2020, 7:39

KLAUS1978 pisze:
mikele2020 pisze:A czy jest ktoś tutaj z zadanie H z bud 40 i 41? Wie ktoś może kiedy będzie można wykończać mieszkania?

Tak, ja jestem - opisałem powyżej to zagadnienie.
Pozdrawiam.


Super! świetny pomysł, tez uważam że im więcej nas będzie tzn im więcej osób będzie się upomniało o wcześniejsze oddanie mieszkania tym lepiej ;) Dzwoniłem jakiś czas temu do kierownika i mówił że ma dużo tel od ludzi z tym samym pytaniem. Napiszę jakoś na dniach wiadomość prywatna na podanego maila.

P.S. Gdyby ktoś coś wiedział więcej/ innego piszcie :) pozdrawiam
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arturo922 » 21 maja 2020, 11:52

Ja również jestem za tym pomysłem. Tym bardziej ze im wcześniej dostaniemy klucze tym szybciej zacznie się prace wykończeniowe i lepiej je będzie przeprowadzać załóżmy w sierpniu niż w samym grudniu. Zadzwonię jutro do SM żeby tez wiadomo było ze temat jest ciagle monitorowany natomiast w następnym tygodniu napisze maila Klaus na Twój adres prywatny.

Miejmy nadzieje ze coś się ruszy i na te święta będziemy u siebie ;)
Arturo922
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 27 lut 2020, 19:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 21 maja 2020, 12:31

Oczywiście że tak.
Czym nas więcej, tym lepiej.
Sierpień jest realny. Na wcześniejszych zadaniach klucze były przekazywane jeszcze przed terminem z umów. W naszym przypadku (zwłaszcza bloki 40 i 41) mamy już naprawdę na tip top wszystko dopięte w blokach. W pozostałych nie byłem.

Zapraszam do kontaktu raz jeszcze wszystkich z zadania "H" budynki 40 i 41.
Dzwońcie Państwo do spółdzielni w tej sprawie.

Pozdrawiam i czekam na kontakt.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości