[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 05 maja 2020, 11:00

Mi wychodzi 26 metrów, co jest normalną odległością między blokami. Argument o nasłonecznieniu totalnie odpada, budynek będzie niski. Ilość miejsc parkingowych muszą zapewnić zgodnie z obowiązującymi przepisami (będzie parking podziemny).
Jeśli chodzi o infrastrukturę przyzwoitą rzeczą byłoby dołożenie czegoś dla mieszkańców (mały plac zabaw, strefa odpoczynku czy coś innego).

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rzemic » 05 maja 2020, 23:24

Ta inwestycja jeszcze długo nie dojdzie do skutku. Na pewno raz, a może nawet dwa (nie śledzę tak szczegółowo), decyzja o budowie była uchylana. Dodatkowo, to inwestycja typu "prestiż", gdzie metr około rok temu kosztował 6500 - 6800 + garaż. Płacenie takich pieniędzy za tę lokalizację jest głupotą. Dodatkowo, sytuacja gospodarcza raczej nie sprzyja podejmowaniu tego typu inicjatyw.

Sama budowa miała się zacząć pod koniec poprzedniego, początkiem tego roku - jak widać nic się nie dzieje.

Co do reklam, to one na mieście były już grubo przed pierwszą utratą pozwoleń.

Co do samego budynku, to wielki minus dla biura architektonicznego. Chyba kompleks wyższości dał się we znaki i na siłę chcieli pokazać, jaka architektura może być wspaniała, nie to co te kloce z Projektanta i ADMA. Efekt... kwiatek do kożucha. Żenada.
Rzemic
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 07 paź 2018, 23:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 06 maja 2020, 16:14

Skaczecie na dewelopera, a czy przypadkiem SMP nie chce zrobić tego samego? (chyba, że się myle), czyli tak jest ok? a jak inny robi to już nie jest ok? i czy przypadkiem to nie miały być działki przeznaczone pod zieleń (chyba, że pomyliłem działki i chodzi o inne)
Załączniki
1.png
1.png (52.99 KiB) Przeglądany 3523 razy
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 08 maja 2020, 10:02

Czy ktoś ma jakieś informacje, kiedy będą przekazywane mieszkania na zad. "H" bud 40-45 ?
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 08 maja 2020, 20:28

Formalnie - zgodnie z zapisami w umowie, czyli sierpień/wrzesień dla bloków 42-45 i 2021 rok dla bloków 40-41.

Realnie - nie mam pojęcia ;) Z tego co mi wiadomo, dotychczas można było wejść z wykończeniem przed tymi terminami, ale tutaj mamy jeszcze kwestię ul. Czudeckiej. Wykonawca ma czas na jej zrealizowanie do końca września. Zdjęcia sprzed dwóch tygodni wrzuciłem na forum - daleko temu nawet do zarysu drogi. Może zaglądnę za tydzień i się okaże, czy przez trzy tygodnie są jakieś postępy. Wyobrażam sobie, że właśnie w sierpniu mogłaby być już w pełni przejezdna, a wrzesień poświęciliby na kosmetykę nasypów, itp, ale czy tak będzie - to wie tylko wykonawca.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toczi » 08 maja 2020, 21:23

Byłem w tamtym tygodniu i bez zmian wszystko tak samo jak na zdjęciach
Toczi
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 08 lip 2018, 8:07

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 08 maja 2020, 21:36

Ja też zaglądam co jakiś czas, to jedyne co widać to pnący się Apklan do góry :p a w rejonach czudeckiej to jakieś pojedyncze krawężniki. Z ostatniej rozmowy z Kierownikiem Budowy i tak nie wynikało, żeby mieli w planach cokolwiek oddawać wcześniej, wręcz mocno obstawał przy terminach z umowy. Termin oddania budynku 45 to marzec 2021 i raczej ten termin będzie ostatecznym sądząc po stopniu zaawansowania prac. Nie wiem natomiast jak to tam w środku teraz wygląda, bo dawno tam nie byłam, ale wylewki i tynki już powinny chyba być. Jakieś info w tej kwestii bardziej aktualne?
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 09 maja 2020, 8:32

Tylko wspomniane krawężniki dotyczą pewnie części przylegającej bezpośrednio do bloków, realizowanej przez wykonawców budynków. Do krawężników okalających Czudecką jeszcze daleko.

45 ma taki późny termin? Dziwne, wewnątrz zasuwają już od dawna, a zewnątrz została im ledwo jedna ściana i kosmetyka. Adma spokojnie by się wyrobiła do września, szczególnie że 44 mają gotowy.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 09 maja 2020, 9:12

Tak, termin w umowie to marzec 2021 i w zasadzie na inny się nie nastawiam, ale fakt faktem oprócz infrastruktury dookoła, bloki pozostałe wydają się wyglądać na "lada dzień gotowe".
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 09 maja 2020, 9:21

Na mieszkaniu w 44 byłem początkiem marca. Lokale gotowe z wyjątkiem zamontowanych grzejników i kratek wentylacyjnych. Klatki schodowe wypłytkowane i kończyli malować ściany. W kwietniu mieli montować windy. Sam kierownik stwierdził, że z technicznego punktu widzenia właśnie w kwietniu/maju można by było oddawać bloki, ale wszyscy czekają na drogę.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 50 gości