[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 01 cze 2020, 21:09

Tak w łazienkach będzie podłogówka ;)
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 01 cze 2020, 22:00

Mariusz19 pisze:Brawo mikele2020 :)
Ja też rozmawiałem z SM o tych sprawach Drogi i Prądu. Tłumaczą że próbują pośpieszać wykonawców ale bez wsparcia Nas, Ludzi nie są w stanie za dużo zrobić. Jak już kolega mikele2020 ustalił budowa Drogi Czudeckiej to nie do MPDiM , a do inwestora, którym jest Prezydent Miasta, a w jego imieniu Miejski Zarząd Dróg Rzeszów ul. Targowa 1, Dyr. Andrzej Maciejko tel. 17 7483700
Email sekretariat@mzd.erzeszow.pl lub Prezydent Miasta Rzeszowa tel 17 8754100 lub 17 8754125
Lepiej od razu zawracać głowę Dyrektorowi i u niego się dopytywać, im więcej Ludzi zadzwoni albo napisze do nich tym większa presja będzie.
W sprawie zasilania i dostawy prądu PGE Zakład Energetyczny Rzeszów ul. 8-go Marca 6, Dyr.tel. 177496810 albo Pani Ewa Zawiślak tel. 17 7496930
Jak nie będzie prądu to nie będzie można wykańczać mieszkań. Proszę wszystkich zainteresowanych o interwencje !!!
A może do prasy albo telewizji to zgłosić? Do programu interwencje?
Pani Redaktor Bartman ? Co myślicie? Podpowiedzcie coś.


Przepraszam bardzo, co pan chce zgłaszać do telewizji??
Nie bardzo rozumiem całej tej waszej dyskusji na temat oddania mieszkań. Śledzę temat od dłuższego czasu i powiem szczerze, bez owijania w bawełnę, większej paranoi nie widziałem na tym forum. Podpisaliście umowy na mieszkania do oddania w Marcu 2021, a tu wielkie halo, bo ktoś coś powiedział, że może być wcześniej i teraz ciśniecie każdą stronę, każdego wykonawce. Argumenty typu, ja mam dziecko zapisane do szkoły na wrzesień, co jest z wami. Mamy dopiero czerwiec 2020r.. To co robicie jest bardzo ryzykowne, żeby przypadkiem to nie odbiło się wam czkawką. W najgorszym przypadku jak na złość oddadzą mieszkania w ostatnim możliwym terminie, a wy nie macie prawa nic im zrobić. Chyba wam powinno zależeć na tym, żeby droga i wszystko dookoła było zrobione dobrze, a nie szybko po łebkach, tak to można sobie mieszkanie robić :lol: Chciałbym też zauważyć, że ta pogoda nie sprzyja budowie, ale tu chyba nikt na to nie zwraca uwagi :roll: Wytrwałości życzę, a przede wszystkim zimnej głowy i racjonalnego podejścia do tematu ;)
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 02 cze 2020, 7:49

ERz pisze:Tak w łazienkach będzie podłogówka ;)


Dzięki za informacje. Pozdrawiam
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 02 cze 2020, 7:56

Barti - racja, informowanie prasy, TV, itp. jest środkiem nie mającym uzasadnienia.

Chcemy grzecznie zapytać oficjalnie, czy wcześniejsze oddanie gotowych budynków jest możliwe przy dobrej woli wykonawców finalnych składników zadania H.
To wszystko.

Dobrego dnia wszystkim życzę.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 02 cze 2020, 8:03

Sirrah pisze:Na prawdę polecam każdemu przyjść i zainteresować się przyszłym miejscem w którym wspólnie będziemy mieszkać. Dobrze poznać przyszłych sąsiadów :) do zobaczenia w przyszłym tygodniu.


No właśnie po tym co tutaj sie dzieję zaczynam sie obawiać tych sąsiadów.
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 02 cze 2020, 9:13

Barti pisze:
Mariusz19 pisze:Brawo mikele2020 :)
Ja też rozmawiałem z SM o tych sprawach Drogi i Prądu. Tłumaczą że próbują pośpieszać wykonawców ale bez wsparcia Nas, Ludzi nie są w stanie za dużo zrobić. Jak już kolega mikele2020 ustalił budowa Drogi Czudeckiej to nie do MPDiM , a do inwestora, którym jest Prezydent Miasta, a w jego imieniu Miejski Zarząd Dróg Rzeszów ul. Targowa 1, Dyr. Andrzej Maciejko tel. 17 7483700
Email sekretariat@mzd.erzeszow.pl lub Prezydent Miasta Rzeszowa tel 17 8754100 lub 17 8754125
Lepiej od razu zawracać głowę Dyrektorowi i u niego się dopytywać, im więcej Ludzi zadzwoni albo napisze do nich tym większa presja będzie.
W sprawie zasilania i dostawy prądu PGE Zakład Energetyczny Rzeszów ul. 8-go Marca 6, Dyr.tel. 177496810 albo Pani Ewa Zawiślak tel. 17 7496930
Jak nie będzie prądu to nie będzie można wykańczać mieszkań. Proszę wszystkich zainteresowanych o interwencje !!!
A może do prasy albo telewizji to zgłosić? Do programu interwencje?
Pani Redaktor Bartman ? Co myślicie? Podpowiedzcie coś.


Przepraszam bardzo, co pan chce zgłaszać do telewizji??
Nie bardzo rozumiem całej tej waszej dyskusji na temat oddania mieszkań. Śledzę temat od dłuższego czasu i powiem szczerze, bez owijania w bawełnę, większej paranoi nie widziałem na tym forum. Podpisaliście umowy na mieszkania do oddania w Marcu 2021, a tu wielkie halo, bo ktoś coś powiedział, że może być wcześniej i teraz ciśniecie każdą stronę, każdego wykonawce. Argumenty typu, ja mam dziecko zapisane do szkoły na wrzesień, co jest z wami. Mamy dopiero czerwiec 2020r.. To co robicie jest bardzo ryzykowne, żeby przypadkiem to nie odbiło się wam czkawką. W najgorszym przypadku jak na złość oddadzą mieszkania w ostatnim możliwym terminie, a wy nie macie prawa nic im zrobić. Chyba wam powinno zależeć na tym, żeby droga i wszystko dookoła było zrobione dobrze, a nie szybko po łebkach, tak to można sobie mieszkanie robić :lol: Chciałbym też zauważyć, że ta pogoda nie sprzyja budowie, ale tu chyba nikt na to nie zwraca uwagi :roll: Wytrwałości życzę, a przede wszystkim zimnej głowy i racjonalnego podejścia do tematu ;)



Widzę, że zaczyna pomału wychodzić typowe "polactwo" (nie chcę nikogo obrazić, ale takie myślenie pokazuje, co by tu zrobić żeby drugi miał gorzej :roll: ). W całej tej sprawie nie chodzi tylko o bloki 40 i 41 ale o całe zadanie H. Z tego co wiem to jak nie będzie drogi ani prądu to nadzór nie odbierze budynków i tym samym SM ich Wam nie przekaże. Dotyczy to również budynków 42-45. Jeżeli chodzi o budynki 40 i 41 to te dwa akurat zostały najszybciej wykonane i już od dobrych paru miesięcy czekają. Więc proszę się nie dziwić że mieszkańcy właśnie tych dwóch budynków chcą "wejść" do nich na równi z właścicielami budynków 42-45 a może nawet szybciej, a nie w takim terminie jaki został wskazany w umowie. Drga o którą się rozchodzi oraz prąd nie będzie służył tylko tym dwóm budynkom (40-41) tylko chyba wszyscy będą po niej jeździli i z niej korzystali.
Tak na przyszłość zastanówmy się dwa razy zanim coś napiszemy!
pozdrawiam.
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 02 cze 2020, 10:28

Widocznie ktoś tak obliczył siły i tempo prac że bloki będą oddawane w takiej a nie innej kolejności.
Z tego wynika że chcecie aby oddano wam mieszania 6 miesięcy przed terminem ? Powodzenia
A media to tylko ośmieszanie się i nic więcej. To że każdy chce gdzieś mieszkać to jedno ale każdy widział co podpisywał
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 02 cze 2020, 10:43

Argumenty typu, ja mam dziecko zapisane do szkoły na wrzesień, co jest z wami. Mamy dopiero czerwiec 2020r.

Choćby to, że w dużej mierze pod edukację dziecka wybrałem lokalizację i termin oddania mieszkania. Zatem, parafrazując - co jest z Tobą? Oczywiście, że brałem pod uwagę ewentualne opóźnienia, ale z przyczyn niezależnych od wykonawcy. COVID-19 i pogoda takimi są, ale czy do tego stopnia, żeby przesuwać inwestycję do końca roku? Przypomnę, że były to wczesne newsy - po czasie wyszło jak jest naprawdę i sam przyznałem, że nieco poniosły mnie emocje. Po prostu zależy mi, aby droga i mieszkanie były oddane - tylko i aż - w terminie. Czy według Ciebie to przykład paranoi? Podkreślam: oddanie pierwszych mieszkań wypada według umowy maksymalnie za 3 miesiące. Zadanie "H" nie kończy się na blokach 40 i 41. Dla przyszłych mieszkańców bloków 42-44 to "już" czerwiec (na dodatek deszczowy i z długim weekendem), a nie "dopiero".

Chyba wam powinno zależeć na tym, żeby droga i wszystko dookoła było zrobione dobrze, a nie szybko po łebkach, tak to można sobie mieszkanie robić

A czy ktokolwiek wymaga by na ul. Czudeckiej za miesiąc malowano oznakowanie poziome? W tym terminie postęp prac powinien być jednak bardziej zaawansowany. Dowiedzieliśmy się dlaczego nie jest i w porządku - mnie to przekonuje. Teraz pytanie czy rzeczywiście robota ruszy, czy też w połowie lipca będziemy w tym samym miejscu co obecnie?

Wytrwałości życzę, a przede wszystkim zimnej głowy i racjonalnego podejścia do tematu

Sam niejednokrotnie o to apelowałem, nawet do aktywnego tutaj KLAUSA1978. Przejrzyj kilka, kilkanaście ostatnich stron, kiedy dowodziłem, że odległości między blokami na zadaniu "H" oraz ApKlanu nie są tak małe, jakby się wydawało. Ale skoro część forumowiczów chce dać oddolny sygnał zaniepokojenia, to co w tym złego? Dopóki taki sygnał będzie rzeczowy i na odpowiednim poziomie, to nie widzę w nim nic złego. A Ty swoim postem, na podstawie wypowiedzi jednego użytkownika, ze wszystkich pozostałych zrobiłeś pieniaczy i paranoików.

Daleko temu od promowanej przez Ciebie zimnej głowy i racjonalnego podejścia ;)

O, i Nikoś - następny, który 6 (a właściwie 9) bloków widzi przez pryzmat dwóch...
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 02 cze 2020, 12:57

Raz jeszcze chcę podkreślić - tu nie chodzi o tupanie nogami czy domaganie się niemożliwego.
Od kiedy nie można pisemnie zadać pytania w formie grzecznej korespondencji?

Sam kilkukrotnie byłem w spółdzielni w w/w sprawie i powiedziano mi, że jeśli będzie nas więcej, to miasto może przyspieszyć realizację drogi.

Spokojnie zatem. Nikt tutaj nikogo nie atakuje.
Można mieć takie czy inne zdanie - jasne.

Jeśli ktoś z Państwa nie chce, niech nie przychodzi i nie udziela się.
To propozycja dla tych którym z takich czy innych względów zależy na jak najszybszym wejściu i wykańczaniu.
W moim konkretnym to rejonizacja szkoły córki i przedszkola syna, oraz terminu rezygnacji z najmu dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Ot co.

Pozdrawiam.

Dobrego dnia wszystkim życzę.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 02 cze 2020, 13:16

Argument z edukacją jest najmniej przekonywujący.
Mieszkam na tym osiedlu i akurat moje dziecko cudem dostało się do osiedlowego żłobka, ale jest cała masa dzieci, których rodzice muszą zawozić z naszego osiedla do żłobków czy przedszkoli na innych osiedlach i jakoś nikt z tego powodu jeszcze nie szedł do telewizji :)
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości