[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 07 lut 2020, 9:29

Czy cała spółdzielnia (wszystkie bloki) mają z góry ustalony czynsz ? czy jest tak, że zależy od koncepcji ?
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: karolkob » 23 lut 2020, 15:12

Może mi ktoś powiedzieć czy czynsz płaci się za miesiąc poprzedni, czy za miesiąc aktualny? Trzeba płacić do 15 każdego miesiąca, to np 10 marca płacę za marzec czy za luty?
karolkob
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 07 cze 2018, 19:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 23 lut 2020, 20:43

Byłem ostatnio nagrać jak wygląda obecnie rozbudowa etapu Projektant Południe - można podpatrzeć na yt: https://www.youtube.com/watch?v=JPIKUzQpgSU
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: szyslak » 24 lut 2020, 11:53

headspace pisze:Czy cała spółdzielnia (wszystkie bloki) mają z góry ustalony czynsz ? czy jest tak, że zależy od koncepcji ?


Przy koncepcji 'i' zostałem poinformowany, iż czynsz (woda, co, fundusz remontowy, administracja budynkiem, śmieci) na obocną chwilę przy 55m2 i 2 osobach to około 500zl. Przy oddaniu budynków (marzec 2022) ta kwota na pewno będzie wyższa. Z tego co się orientowałem kolega mieszkający w budynku wybudowanym juz kilka dobrych lat temu (rownież SM Projektant) płaci mniej, około 300zł. Przy założeniu, że nie ma logotermy tylko piec gazowy dwufunkcyjny. Obecnie trzeba liczyć około 11zl/m2 kosztów - takie info dostalem od kilku innych developerów przy miejskim ogrzewaniu - logotermy.
szyslak
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 24 lut 2020, 9:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 27 lut 2020, 18:55

Witam,
byłem dzisiaj zaglądać co tam jak tam na zadaniu H.
Droga ma wytyczony zakres, posprzątane ładnie, krawężniki są. Zaczyna to przypominać zarys osiedla jak się patrzy. Zapytałem jegomościa z budowy (który naszedł mnie jak wraz z córką bezczeszcze plac budowy z zakazem wstępu) o terminy oddania.
Twierdzi, ze do maja włącznie mają plan opuścić budowę i że droga winna być w tymże terminie oddana do użytku publicznego. Ponoć wszystko idzie z planem a brak zimy spowodował nadgonienie o minimum kolejny miesiąc, dwa.
Było by miodzio...
Jeśli macie Państwo jakieś newsy dot. terminowość, proszę o wpisy.


I jeszcze jedno - dostałem rachunek za przyłącza energetyczno-kanalizacyjnej na kwotę 545 zł.
Pozdrawiam.

Ps.
Budowany zaraz koło nas na rogu ulicy "usługowiec" jest naprawdę w fajnych proporcjach odległości od bloków. Wydaje się bardzo niewielki.
Obawiałem się tego klocka, a tu taka niespodziewanka. Idealnie gdyby znalazła się tam jakaś spożywka (co by można było szybko bułki kupić o 6:00 przed tyrką).
Może jakaś usługa, ciastkarnia, itp.

Proponuję Państwu aby w najbliższym czasie spotkać się na neutralnym gruncie (może na miejscu, na budowie) i powołać coś na kształt komitetu lokatorów (dla każdego bloku oddzielnie). Jest to ważne przy odbiorze. Inaczej traktują jednostki a inaczej zrzeszenie lokatorów.
Mieszkańcy bloku 40 - łączmy się!

Czekam na Państwa sugestie, propozycje terminu, uwagi.
Znam to z autopsji.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 22:47 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 1 raz
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arturo922 » 27 lut 2020, 19:23

Witam,
Śledzę forum od dłuższego czasu ale cały czas pozostawałem incognito ;)

Co do Pana pomysłu - świetny pomysł, wystarczy jakiś termin i postaramy się wszyscy dostosować.
Przyznał szczerze ze nie byłem na budowie od sylwestra i bałem się tego bloku Ap Klanu i tego będzie on zaraz przy naszych oknach ale naprawdę świetna wiadomość na poprawienie humoru ze Pan się miło zaskoczył, jadę na budowę w sobotę wiec myśle ze i ja się zaskoczę oczywiście pozytywnie, póki co czekam na list z opłata za przyłącz.

Blok 40/19
Pozdrawiam
Arturo922
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 27 lut 2020, 19:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 28 lut 2020, 8:08

Arturo922,
blok ApKlanu będzie stał bardzo blisko naszej 40'tki.
Pisałem o sklepie.
Natomiast, nie wiem czy Pana mieszkanie nr 19 jest na środku, czy też od wschodu na okna ApKlanu.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 22:48 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 1 raz
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: romek05 » 01 mar 2020, 16:22

KLAUS1978 pisze:Jest to ważne przy odbiorze. Inaczej traktują jednostki a inaczej zrzeszenie lokatorów.
Mieszkańcy bloku 40 - łączmy się!

Czekam na Państwa sugestie, propozycje terminu, uwagi.
Znam to z autopsji.


Jak to rozumiesz? Wszyscy mieszkańcy będą chodzić odbierać każde mieszkanie?
Jeśli tak to wykonawca albo spółdzielnia musieliby mieć naprawdę nerwy na wodzy żeby na coś takiego pozwolić :)
Na odbiorze naszego mieszkania byliśmy we dwie osoby i to była wystarczająca ilość

Pozdrawiam
romek05
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 20 gru 2017, 14:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arturo922 » 01 mar 2020, 18:46

Witam,
Właśnie wczoraj byłem sobie oglądać płac budowy (oczywiście na około bo pod sam blok trzeba by było w jakichś gumiaczkach wchodzić przez duża ilość błota) ale faktycznie... moje mieszkanie akurat jest na wschód a wiec w kuchni i w salonie będzie widok na ap klan. No ale... pomimo przyzwyczajenia z życia na wsi i dużego podwórka trzeba zdać sobie sprawę ze w blokowiskach liczy się każdy m2 a wiec jak z punktu widzenia dewelopera - im więcej betonu tym lepiej, byle by prawo na to pozwalało.

Tak czy inaczej coraz bardziej przypomina to osiedle i wczoraj dostałem list od spółdzielni aby zapłacić za przyłącze wiec mam nadzieje ze odbiór będzie jeszcze w tym roku ;)
Arturo922
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 27 lut 2020, 19:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 02 mar 2020, 21:09

Romek 05 - nie, nie wszyscy.
Jasne że odbiera się indywidualne lokal.
Chodzi o to aby ewentualny komitet blokowy (wspólnota lokatorów) miała wpływ gremialny na tryb odwoławczy (części wspólnej, poszczególnych mieszkań, symultanicznie występujących usterek, itp). Do tego dochodzi tzw. mała architektura która wokół bloków stanowi ważny element planistyczny. Pojedynczego Kowalskiego zleją, wspólnotę czy zrzeszenie - już nie tak łatwo.
To o tyle istotne, że powołanie w/w ciała gwarantuje inne traktowanie z punktu widzenia postępowania cywilno prawnego.

Jak by nie było - ludzie są dziś na tylne wygodni, że mało komu chce się za swoim chodzić. Czym większe skupisko tym większa alienacja.

Nie dajmy się wyalienować!
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 22:47 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 1 raz
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Micu Rzeszow, tomek707 i 24 gości