[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 29 sty 2020, 16:28

Moja pomyłka. Od strony 40 idzie szpila, nie 41.
Co do terminu oddania - oby tak było.

Zadanie "I" patrząc od strony ekonomicznej niestety nie wypada najlepiej. Architektura słaba, nawet bardzo, cena uśredniona, natomiast, na Projektancie głównym odbiorcą jest Kowalski taki jak ja, którego nie stać na designowanie obiektu. Po prostu, mam rodzinę, do szkoły dzieci będą miały blisko, kokosów nie zarabiam.

Cechy powyższe które wyróżniało to osiedle od innych inwestycji były właśnie takie. Relatywnie niska cena, dostępność do przedszkola, żłobka, szkoły, miejsce, przemyślany planing małej architektury.
Teraz oferują coraz wyższe bloki, coraz gęstszą zabudowę, coraz wyższe ceny.

Spekulanci mówią o 10 k za m2 do roku 2024.
Realia portfeli Kowalskich mogą jednak tego nie udźwignąć.

Z drugiej strony - mamy najazd Ukraińców, co też wzmaga popyt. Reasumując - najpewniej, będzie dalej drożało, ale nie dlatego że musi. To zmowa dewelopersko kupiecka.

Materiały nie muszą kosztować tak drogo. Kosztują bo MA BYĆ DROGO. Skąd to wiem? Z pracy w handlu i znajomości w branży deweloperskiej nie tylko w tym mieście.

Mieszkanie + zostało zablokowane w Rzeszowie przez radę miasta i Tadeusza.
Nie mając wyboru pchamy się w przepłacone kredyty do końca życia żeby mieszkać w przepłacanych mieszkankach.

Pamiętajmy - do roku 2025 w "stolicy innowacyjnych cen w stosunku do mizernych zarobków" ma zamieszkać 300 tysięcy zameldowanych obywateli.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 29 sty 2020, 21:07

A.Czarna666 pisze:A w zadaniu "i" mnóstwo mieszkań wróciło do sprzedaży.
Tylko kto teraz się na nie zdecyduje, gdzie wprowadzenie zmian lokatorskich to już pewnie $$
A.Czarna666 pisze:Stawiam, że z dwóch powodów - po pierwsze ceny wysokie, jak na spółdzielnię, aczkolwiek biorąc pod uwagę ogólną drożyznę, to należało się spodziewać, że będzie drożej, pytanie czy aż tyle drożej.
Cena i tak jak na lokalny rynek nie jest wygórowana
A.Czarna666 pisze:Po drugie - spółdzielnia cichaczem zmieniła zasady sprzedaży mieszkań. Nagle się okazało, że miejsca postojowe w garażach są obowiązkowe, co podniosło już i tak wysoką cenę o kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Najwięcej mieszkań wróciło w tych właśnie blokach, w których są miejsca parkingowe w garażach przypisane do mieszkań.
Od początku tego etapu było info że część mieszkań ma od razu miejsce w hali, więc skąd zdziwienie ?
KLAUS1978 pisze:Zadanie "I" patrząc od strony ekonomicznej niestety nie wypada najlepiej. Architektura słaba, nawet bardzo, cena uśredniona, natomiast, na Projektancie głównym odbiorcą jest Kowalski taki jak ja, którego nie stać na designowanie obiektu. Po prostu, mam rodzinę, do szkoły dzieci będą miały blisko, kokosów nie zarabiam.
Ale nie da się ciągle budować po kosztach, a nie tylko materiały idą w góre ale i sama robocizna
KLAUS1978 pisze:Spekulanci mówią o 10 k za m2 do roku 2024.
Realia portfeli Kowalskich mogą jednak tego nie udźwignąć.
Nikt nie wie co będzie za rok czy dwa, a taka cena w Rzeszowie szybko się pojawi w nowych "extra" lokalizacjach - a i tak pewnie się chętni znajdą
KLAUS1978 pisze:Mieszkanie + zostało zablokowane w Rzeszowie przez radę miasta i Tadeusza.
Nie mając wyboru pchamy się w przepłacone kredyty do końca życia żeby mieszkać w przepłacanych mieszkankach.

Tylko ciekawe gdzie niby miały by te mieszkania powstac ? miasto dało kilka ofert i żadna nie pasowała to dzieki działamy dalej. Zawsze można np. w Boguchwale w TBS-ie wziąc mieszkanie też tanio 8-)
Były inne lepsze programy dopłat dla młodych to nie źle i be to teraz są efekty rynek wolny i hulaj cena ile wlezie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 29 sty 2020, 21:13

"Tylko kto teraz się na nie zdecyduje, gdzie wprowadzenie zmian lokatorskich to już pewnie $$"

Co masz na myśli?
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 30 sty 2020, 7:51

Nikoś pisze: Zawsze można np. w Boguchwale w TBS-ie wziąc mieszkanie też tanio 8-)

Sam tam rozważałem zakupic mieszkanie, jednak wygrała inna lokalizacja za granicą Rzeszowa. IMO obecna sytuacja w Rzeszowie to szansa dla osciennych gmin, żeby zgarnąć co spadnie z "pańskiego stołu". Nie każdy musi i chce mieszkać w centrum
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 30 sty 2020, 9:17

Nikoś pisze:
A.Czarna666 pisze:Po drugie - spółdzielnia cichaczem zmieniła zasady sprzedaży mieszkań. Nagle się okazało, że miejsca postojowe w garażach są obowiązkowe, co podniosło już i tak wysoką cenę o kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Najwięcej mieszkań wróciło w tych właśnie blokach, w których są miejsca parkingowe w garażach przypisane do mieszkań.

Od początku tego etapu było info że część mieszkań ma od razu miejsce w hali, więc skąd zdziwienie ?


Nie masz racji. Od początku było info, że pod trzema blokami (tj. nr 46, 47 i 49 - taka informacja jest zresztą do dzisiaj na stronie spółdzielni w opisie zadania) będą miejsca postojowe, a nie że będą przypisane do mieszkań. Rezerwując mieszkanie w czerwcu dostałam info, że zakup miejsca postojowego NIE JEST OBOWIĄZKOWY. A dopytywałam się specjalnie o to, ponieważ nie mam samochodu i póki co nie planuję mieć, a byłam zainteresowana mieszkaniem w bloku nr 49 (czyli tym, w którym były planowane miejsca).
W grudniu, kiedy dzwoniłam pytać o cenę, ta zmiana planów została potwierdzona - pracownik spółdzielni na moją uwagę, że rezerwowałam mieszkanie bez miejsca postojowego i że miały nie być obowiązkowe, odpowiedział, że "teraz się zmieniło i miejsc jest jednak tyle samo, ile mieszkań, i są przypisane do mieszkania, i dlatego są obowiązkowe".
Poza tym wg opisu na stronie i sugerując się cenami mieszkań miejsca postojowe nie znajdują się jednak w trzech blokach, jak było początkowo planowane, ale w dwóch - w nr 46 najwyraźniej ich nie ma.
Stąd właśnie moje zdziwienie i twierdzenie, że spółdzielnia w kulki poleciała i w międzyczasie zmieniła zasady sprzedaży.
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 30 sty 2020, 19:31

Doniek pisze:Sam tam rozważałem zakupic mieszkanie, jednak wygrała inna lokalizacja za granicą Rzeszowa. IMO obecna sytuacja w Rzeszowie to szansa dla osciennych gmin, żeby zgarnąć co spadnie z "pańskiego stołu". Nie każdy musi i chce mieszkać w centrum
Tylko że po za miastem to same domki i szeregówki, zero bloków. A nie każdy chce domku tylko mieszkanie i koło się zamyka
A.Czarna666 pisze:Rezerwując mieszkanie w czerwcu dostałam info, że zakup miejsca postojowego NIE JEST OBOWIĄZKOWY. A dopytywałam się specjalnie o to, ponieważ nie mam samochodu i póki co nie planuję mieć, a byłam zainteresowana mieszkaniem w bloku nr 49 (czyli tym, w którym były planowane miejsca).
Teraz nie masz auta, więc miejsce można wynająć. A za jakiś czas problem bo nie ma gdzie parkować,
A.Czarna666 pisze:W grudniu, kiedy dzwoniłam pytać o cenę, ta zmiana planów została potwierdzona - pracownik spółdzielni na moją uwagę, że rezerwowałam mieszkanie bez miejsca postojowego i że miały nie być obowiązkowe, odpowiedział, że "teraz się zmieniło i miejsc jest jednak tyle samo, ile mieszkań, i są przypisane do mieszkania, i dlatego są obowiązkowe".
I tak powinno być przy każdej inwestycji że mieszkanie + miejsce i tyle. Dziś auto to nie luksus, no chyba że kupujesz mieszkanie na wynajem to inna sprawa ale patrz wyżej najem miejsca zawsze są chętni
Ale nie ma przymusu tu można inną inwestycję znaleźć bez niczego ;)
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 31 sty 2020, 10:04

Nikoś pisze:
A.Czarna666 pisze:Rezerwując mieszkanie w czerwcu dostałam info, że zakup miejsca postojowego NIE JEST OBOWIĄZKOWY. A dopytywałam się specjalnie o to, ponieważ nie mam samochodu i póki co nie planuję mieć, a byłam zainteresowana mieszkaniem w bloku nr 49 (czyli tym, w którym były planowane miejsca).

Teraz nie masz auta, więc miejsce można wynająć. A za jakiś czas problem bo nie ma gdzie parkować,


Wynająć można, ale zwróci mi się to już za 10 lat ;), przy założeniu, że cały czas będzie wynajęte. A teraz nagle te ponad 22 tys. na niepotrzebne miejsce trzeba znaleźć, dodatkowo do wszystkich innych ogromnych kosztów (zakup mieszkania, wykończenie, wyposażenie). Na tym etapie zamartwianie się, gdzie zaparkuję za kilka lat (o ile w ogóle będę mieć co parkować), to jest wg mnie raczej abstrakcyjny problem.

Nikoś pisze:
A.Czarna666 pisze:W grudniu, kiedy dzwoniłam pytać o cenę, ta zmiana planów została potwierdzona - pracownik spółdzielni na moją uwagę, że rezerwowałam mieszkanie bez miejsca postojowego i że miały nie być obowiązkowe, odpowiedział, że "teraz się zmieniło i miejsc jest jednak tyle samo, ile mieszkań, i są przypisane do mieszkania, i dlatego są obowiązkowe".

I tak powinno być przy każdej inwestycji że mieszkanie + miejsce i tyle. Dziś auto to nie luksus, no chyba że kupujesz mieszkanie na wynajem to inna sprawa ale patrz wyżej najem miejsca zawsze są chętni


Tu się nie zgodzę. Pomijając ludzi, którzy samochodu nie posiadają, nie każdego stać na to, żeby oprócz zakupu mieszkania wyłożyć dodatkowych kilkadziesiąt tysięcy na miejsce postojowe, nawet jeśli by chciał. Jednak to mieszkanie jest tu istotniejsze i to co w mieszkaniu, a przymus zakupu miejsca postojowego może się wiązać z koniecznością przycięcia środków na wykończenie i wyposażenie. Nie każdy ma ochotę się zadłużać więcej niż to konieczne.

Nikoś pisze:Ale nie ma przymusu tu można inną inwestycję znaleźć bez niczego ;)


Zgadza się, ale podejrzewam, że mnóstwo osób rezerwowało mieszkanie właśnie w spółdzielni, ponieważ spodziewali się, że będzie taniej. Lokalizacja zadania "i" przecież nie powala, powiedziałabym nawet, że to zadupie, chociaż mi to akurat nie przeszkadza, bynajmniej nie szukam mieszkania w centrum. Największym wg mnie atutem były tutaj rozkłady mieszkań - w porównaniu w innymi inwestycjami naprawdę ciekawe, ustawne i przestronne - i właśnie spodziewana niższa cena.
Za prawie 6200/m2 można kupić mieszkanie w innej (być może lepszej) lokalizacji, bez miejsca postojowego, ale za to może większe, a w przypadku rodzin z dziećmi pewnie jest to istotniejsze, niż miejsce postojowe. Najwyraźniej nie tylko ja tak myślę, biorąc pod uwagę, ile mieszkań wróciło do sprzedaży.
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WojtekF » 31 sty 2020, 10:11

Witam serdecznie,
Rozważam zakup lub raczej "zapisanie się" na mieszkanie w zadaniu "i".

Spółdzielnia podaje cenę i wlicza w to wszystko, apklan niby podaje 5 tys za m2, a potem komórka 11,5 tys, miejsce 26, przyłącza 8 i 4 i robi się wysoka kwota, a nie wszystko da się wrzucić w kredyt. To raczej plus dla spółdzielni.

Gdy jeszcze wszystkie mieszkania w zadaniu "i" widniały jako zarezerwowane to myślałem, że super będzie jak się zwolni któreś 55m2, w bloku z garażem podziemnym. A teraz widzę, że bardzo wiele tych mieszkań 55m2 się zwolniło.
Np. w bloku nr 49 który wydaje mi się ma jedną z lepszych lokalizacji, od wschodu osiedle "swoje" od zachodu wyjdzie chyba parking przy bloku dynowska.

Jak myślicie co może być przyczyną tyle rezygnacji z zakupu mieszań?
Czy po prostu te mieszkania były przez rodziny pierwsze rezerwowane i kto kredytu nie otrzymał , zrezygnował.
WojtekF
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 31 sty 2020, 9:56

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: A.Czarna666 » 31 sty 2020, 10:20

WojtekF pisze:Witam serdecznie,
Jak myślicie co może być przyczyną tyle rezygnacji z zakupu mieszań?
Czy po prostu te mieszkania były przez rodziny pierwsze rezerwowane i kto kredytu nie otrzymał , zrezygnował.


To też pewnie mogło być przyczyną - spółdzielnia oficjalnie opublikowała ceny w piątek 13 grudnia po południu, do mnie pismo dotarło 17 grudnia, a do 15 stycznia trzeba było wpłacić pierwsze prawie 47 tys. Trochę mało czasu na załatwienie kredytu, i nawet nie chodzi o to, że ktoś go nie dostał, tylko w ogóle decyzja mogła nie zostać nawet jeszcze wydana w takim czasie, biorąc pod uwagę wszystkie dni wolne po drodze.

Natomiast co do innych możliwych przyczyn - poczytaj wcześniejsze posty.
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: malaga » 31 sty 2020, 11:35

Znajomi chcieli kupić mieszkanie w zadaniu "H". Umowę podpisuje się nie ze spoldzielnia, a z firmą Best Construction (przejeli te mieszkania od spoldzielni w ramach rozliczenia za wykonawstwo). Jak dla mnie umowa nie do przyjecia pod wzgledem zapisów (czytałam).
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 14:00 przez malaga, łącznie zmieniany 1 raz
malaga
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 paź 2019, 11:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości