[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 06 sie 2020, 11:48

Moi drodzy.
Jest kolejny problem dot. tym razem przyłączy elektrycznych na zadaniu "H".
Rozmawiałem z inspektorem nadzoru;
Panem Krzysztofem Lulą (zastępcą).
Dowiedziałem się, że przyłącza elektryczne które mały być wykonane w czerwcu - do chwili obecnej nawet nie ruszyły.
"Projektant" napisał pismo do rzeszowskiej Energetyki w celu wyjaśnienia sprawy. Ci zaś przesłali pismo WYŻSZEJ instancji - DO LUBLINA (pion nadzorujący placówkę Rzeszowską).
Mamy jak widać kolejne opóźnienia.


Kolejno - bloki 40 i 41 (mimo, iż są zaawansowane podobnie jak wszystkie z wyjątkiem 45) mają nadal sygnaturę czasową z oddaniem na 2021 rok.
Dowiedziałem się od Pana inspektora, że to w gestii wykonawcy jest cisnąć spółdzielnię z przyśpieszeniem terminu zdania budynku i oddania do użytkowania.
Każdy obiekt wielorodzinny podlega rygorom: Sanepidu, Nadzoru Bud. i dopiero wówczas zostaje wystosowana ZGODA NA UŻYTKOWANIE.

Jak widać - kolejne schody - jedni mówią to, inni co innego.

Namawiam przyszłych mieszkańców bloków 40 i 41 o zainteresowanie się tą sprawą - Inaczej niestety, nie zobaczymy mieszkań w tym roku!!!
Ja w obecnej sytuacji nie jestem w stanie - w innym wypadku podają bym rękawicę jak wiecie.

NIENORMALNE I ALOGICZNE JEST TO, ŻE BLOKI 40 i 41 PRZEWIDZIANO NA ROK 2021!!!

Walczmy o to!!!
Atakujmy!!!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Ps. z drogą się udało - roboty idą pełną parą. Inspektor mówił, że jeśliby nie interwencja przyszłych lokatorów (nie wiedział z kim rozmawia) najpewniej nadal była by dziura w ziemi, bez włączenia soboty do timingu prac nad Czudecką.
To uczyniono właśnie po naszej interwencji.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim tym którzy włączyli się w to działanie i zachęcam outsider'ów do włączenia się w powyższe działanie.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: wogx » 06 sie 2020, 13:30

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 19:50 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 209
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 06 sie 2020, 23:25

Ta...
Jakbyś czytał ze zrozumieniem poprzednie wypowiedzi, to wiedział byś, ze to właśnie bloki 40 i 41 przewidziane na 2021 rok zostały wykonane najwcześniej i są w stanie deweloperskim od ponad 5 miesięcy
Podobnież wszystko dookoła (z trawką posoaną i parkingami włącznie). Z wyjątkiem drogi którą wykonawca po interwencji domknie do września.
Pozostają jedynie przyłącza. To wszystko.
Tak więc - moim zdaniem, Twój pis ma charakter "zaczepny".

Powtórzę raz jeszcze - w chwili podpisywania umów Pani z Projektanta mówiła wprost, że terminy są na wyrost odległe a mieszkania będą wydawane wcześniej, nawet o pół roku lub lepiej. Wówczas bloki były już wybudowane do 3 piętra (mowa o grudniu 2017).

Pozdrawiam.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 07 sie 2020, 6:32

To ja również coś napisze na zasadzie zaczepnego i wbije kij w mrowisko, czytając to tak z boku, trochę zabawnie to wygląda. Podzielam opinię wogx, a również jestem ciekawy czy jakby bloki budował deweloper a nie SM to też dałby się tak ciągać za słówka itp, a że Projektant ma na tyle cierpliwości... Nie na jednej inwestycji obiecuje się co innego a praniu jest inaczej. Osobiście jakiś czas temu odbieralem mieszkanie, gdzie rok wcześniej we wrześniu było już wszystko gotowe, a klucze dopiero otrzymałem w lipcu. Również deweloper zapewniał, że będzie szybciej itp, że nie zabroni mieszkac już w grudniu, wyszło inaczej. Czy mogę mieć pretensje? Nie, ponieważ pisemna umowa była inna.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2020, 6:57 przez Doniek, łącznie zmieniany 1 raz
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1370
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lordfisher » 07 sie 2020, 6:54

Doniek, ja podzielam Twoje zdanie. Termin jest 2021 a tu goście jakieś pisma piszą, że chcą na już bo przecież tempo mają zaawansowane ;)
sorry ale machanie szabelką jest troszkę śmieszne.
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 347
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 07 sie 2020, 7:46

W końcu jakiś głos rozsądku w tym temacie. Skoro plan oddania był taki a nie inny na umowie to było to zaplanowane działanie z takiego lub innego powodu, których może być mnóstwo.
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 07 sie 2020, 8:00

Owszem Panowie, ale są w zadaniu H także bloki jak 37, 39, 42, 43 które mają w umowie termin sierpniowy br., jest blok 44 który chyba ma wrzesień a przy olewce ze strony Energetyki i opóźnień realizacji drogi już wiadomo, że terminy nie będą dotrzymane. Bloki też są od wielu miesięcy gotowe bo wykonawcy się postarali. Może spółdzielnia (do której nie mam pretensji bo to nie jej wina) pokusi się jedynie (analogicznie jak w bloku nr 38) na zezwolenie prac wykończeniowych ale o mieszkaniu mowy nie ma. A to już robi się problem dla większej liczby ludzi.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 07 sie 2020, 9:00

Dlaczego terminy mają nie zostać dotrzymane, skoro wypowiadała się mieszkanka bloku 37 lub 38 i odebrała już mieszkanie w czerwcu, tyle, że bez prądu?

Drogę w takim tempie i przy tej pogodzie na pewno zrealizują w terminie. Jedyne obawy dotyczą przyłączy, ale teraz można łatwo wytrącić argument o uzależnieniu od drogi. Jeżeli jest tak, jak pisze KLAUS1978, to trzeba cisnąć teraz PGE, a najlepiej spółdzielnię by ta cisnęła PGE. Zobaczyzmy co odpowie Lublin.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 07 sie 2020, 10:06

Odebrała to jednak za dużo powiedziane.
Może wykończyć mieszkanie ale mieszkać chyba jednak nie.
Nazwijmy to odbiorem technicznym.
Nie ma prądu, ekipy samej zostawić nie można bo musi być stale "właściciel" mieszkania. Nie wiem też czy własność może zostać przeniesiona u notariusza. Wczoraj byłem w mieszkaniu. Postępy widać ale tam naprawdę jeszcze dużo roboty. Przed moją klatką dziura w drodze na 5 metrów a raptem może z 5 chłopa na całym odcinku drogi. Przyłącza miały być w połowie czerwca a zaraz będzie połowa sierpnia. Jakoś trudno mi o optymizm. Obym we wrześniu (po terminie) odebrał mieszkanie.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Trad » 07 sie 2020, 11:38

Czy ktoś coś może wie jak wykończone są mieszkania budowane przez SM Projektant? Czy drzwi wewnętrzne zostawiacie? Jakie są umywaliki, czy ewentualnie wanna? Czy ktoś może dogadywał się z kierownikiem budowy i wie jakie są koszty np. zmiany wanny na prysznic????
Trad
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 29 kwie 2020, 8:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości