[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 19 sty 2021, 11:59

No zgoda. Z lektury wątku wynika że pewnie większość ludzi rozumie, że główną część czynszu to zaliczki w poczet zużycia mediów, fundusz remontowy i tym podobne. I tu ja też zupełnie nie mam obaw co do wysokości czynszu.
Ale wszystkich zdumiewa koszt miejsca parkingowego - ktoś przytaczał na forum, że inne lokalizacje np SM Zodiak 22 zł przy 30 miejscach, nasi sąsiedzi obok z APklanu płacą 15 zł, a w innych blokach SM Projektant płacą coś pomiędzy 60-70 zł przy zbliżonej liczbie miejsc. I to jest wkurzające bo ta kwota jest całkiem z kosmosu.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: skowron » 19 sty 2021, 12:39

sunrise pisze:Mam pytanie dotyczące zwrotu kosztów w związku z rezygnacją z białego montażu - czy ktoś z Państwa już otrzymał tzw. bon budowlany? Czy jest on do realizacji w BOZ i Bokaro jak pisano przy poprzednich inwestycjach? Czy można go realizować w sprzedaży internetowej czy tylko stacjonarnej? Jaka jest to w przybliżeniu kwota? Z góry dziękuję za odp.


Jak pisał Steeler, jest 5 sklepów w których można ten bon wykorzystać. Boz, Bokaro, Technid, Sufigs i Atut. Osobiście realizowałem go stacjonarnie. U mnie wyszło ~2200, ale z tego sfinansowałem ogrzewanie podłogowe w przedpokoju i kuchni, jeszcze na etapie budowy, wiec finalnie na bonie miałem niecałe 400zl. Zrealizowałem w Bokaro stacjonarnie bez problemu.
skowron
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 30 gru 2020, 21:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: skowron » 19 sty 2021, 12:40

Ogarniał ktoś montaż klimatyzacji? Robi spółdzielnia problemy jakieś? Jest jakiś dobry sposób na uzyskanie zgody na montaż od sąsiadów których fizycznie nie ma bo nie mieszkają i jeszcze nie rozpoczęli wykończenia?
skowron
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 30 gru 2020, 21:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowa_ja » 19 sty 2021, 16:34

ehh.... problem w tym, że właśnie "zbyt wiele kontaktuje z opłatami" i dlatego mnie to "podnieca"...

zadzwońcie sobie do MPEC-u i zapytajcie czy 84zł/1GJ to cena zgodna z tym co podaje MPEC (w jakikolwiek taryfie nie jest to możliwe)

A to że opłata za 1 GJ jest zależna od taryfy albo że ZUŻYCIE, które generuje koszty ma wiele wspólnego z charakterystyką budynku to tak oczywiste, że boli że jest to tłumaczone...

zdaje sobie sprawę że kupując mieszkanie w bloku podłączonym do mpec-u czynsz będzie zdominowany przez ciepło (i że jest to droższe rozwiązanie niż np piecyk gazowy- ja to wszystko doskonale wiem bo to nie jest moje pierwsze mieszkanie i byłam na to przygotowana ), ale od swojego zarzadcy oczekuje że rozliczy koszty zgodnie z tym co obowiązuje a nie że będzie podwyższał stawki, liczył za śmieci mimo że nie są wywożone albo że koszt utrzymania miejsca postojowego będzie tak nierynkowy...
Nowa_ja
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 16 sty 2021, 21:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 19 sty 2021, 17:30

Wiesz, mieszkalem dwa lata na projektancie z kotłem kondensacyjnym. Teraz mam logoterme w mieszkaniu, tez na tym osiedlu. Na pewno nie jest drożej a komfort o niebo lepszy. Nie zepsuje mi się kocioł gazowy i nie płacę za gaz, nie mam rur w mieszkaniu , odpadają przeglądy i naprawy piecyków. Po prostu nie zgadzam się z Tobą i Twoimi wyliczeniami.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 20 sty 2021, 8:39

Nowa_ja pisze:zadzwońcie sobie do MPEC-u i zapytajcie czy 84zł/1GJ to cena zgodna z tym co podaje MPEC (w jakikolwiek taryfie nie jest to możliwe)

Tak, jest to kwota która odpowiada sumie: opłat stałych, opłacie zmiennej, opłacie za nośnik i opłacie za ciepło.
Wszystkie składowe kosztów są publikowane na stronie dostawcy ciepła.

Na koszt 1GJ wpływa kilka czynników, jak np: w przypadku prądu, gdzie z 1kWh płaci się ok 70gr, a jak się podsumuje wszystkie opłaty stałe/ zmienne wychodzi 3-5zł.
Niestety wyliczenie tego nie jest takie proste.

Dodam, że u mnie, Administracja nalicza koszt 59,20+22,4=81,6zł miesięcznie x2GJ
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 20 sty 2021, 11:50

Przecież dobrze napisał. Średnia cena 1 kWh w Polsce 0,69 - 0,78 zł za kWh.

Rzeszów
0,75 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Rzeszowa za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1794 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Rzeszowie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycie 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Rzeszowie: operatora PGE Dystrybucja.

Najtaniej jest w północno-zachodniej Polsce gdzie największym dostawcą jest Enea Operator.

Co do ciepła z MPEC to tutaj macie stawki:
http://www.mpecrzeszow.pl/index.php/strefa-klienta/taryfy-i-cenniki/oplaty-za-cieplo
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 20 sty 2021, 12:59

Tak, przepraszam. Spojrzałem na średnią cenę energii, w rubryce, w którym było prawie zerowe zużycie dlatego koszt wyszedł 3-5zł z uwzględnieniem opat stałych, które są liczone nie od zużycia tylko od miesiąca.
Przyznaję rację, że koszt energii to 0,7-1,0zł kWh, z uwzględnieniem dodatku po przekroczeniu 200kWh miesięcznie dla przeciętnego domostwa.

Swoją drogą, PGE w eBOK podaje średnią cenę za 1kWh za dany okres rozliczeniowy w zależności od zużycia. Generalnie jest to tak skonstruowane, że z małym udziałem różnić w zużyciu, rachunki są podobne (przewaga opłat, które nie są zależne od zużycia).
Podobnie z MPECem.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Magda09 » 20 sty 2021, 22:00

Sąsiedzi czy myślicie ze jesteśmy w stanie coś zdziałać z opłata za miejsce postojowe w parkingu?
Magda09
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 02 wrz 2019, 8:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: honey88 » 20 sty 2021, 23:23

Sąsiedzie z bloku 12, który budzisz mnie codziennie o 6.40 wierceniem i stukaniem, a o 23 nadal wiercisz i stukasz, pukasz, coś skręcasz, obiecuję, że któregoś dnia zrobię taką parapetówkę, że zapamiętasz ją do końca swych dni :twisted: :twisted: :twisted:
honey88
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 08 sty 2021, 19:01

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 103 gości