[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 22 wrz 2020, 17:44

Dzięki wielkie za info. To ważne informacje. Oby się potwierdziły.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pezet » 22 wrz 2020, 20:00

Dzwoniłem wczoraj do spółdzielni i powiedzieli mi że PGE zaczęło wykonanie przyłączy ale co najmniej miesiąc zejdzie do momentu przekazywania prawa własności.
pezet
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 02 sie 2014, 7:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 22 wrz 2020, 20:09

pezet - dopytaj w spółdzielni czy info nie dotyczy tego, że PGE stawia teraz jedynie "tymczasowego" trafo...

Z moich informacji tak własnie jest.
Mieli zrobić docelowe trafo dla całego zadania H w terminie wiąrzącym do końca czerwca b.r.
Toczy się obecnie w tym przedmiocie batalia prawna o niedotrzymanie terminów przez w/w PGE.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 22 wrz 2020, 20:40

Szczerze ? Po co to ciągle mącenie?
Nie interesuje mnie dziś czy to będzie przyłącz awaryjny czy docelowy, ważne żeby był i żebyśmy mieli prąd. To na tę chwilę mnie interesuje. Nie będę czytał wątku od początku ale mam wrażenie że ktoś ma problem z tym, że jego blok nie będzie oddany wcześniej niż ma zapisane w umowie. To chore!
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 23 wrz 2020, 9:54

TomekRzeszow pisze:Szczerze ? Po co to ciągle mącenie?
Nie interesuje mnie dziś czy to będzie przyłącz awaryjny czy docelowy, ważne żeby był i żebyśmy mieli prąd. To na tę chwilę mnie interesuje. Nie będę czytał wątku od początku ale mam wrażenie że ktoś ma problem z tym, że jego blok nie będzie oddany wcześniej niż ma zapisane w umowie. To chore!


Chyba czegoś nie rozumiesz. Nie chodzi o to, że mieszkańcy bloków 40 i 41 nagle z znikąd chcą żeby ich mieszkania również zostały oddane wcześniej niż mają to zapisane w umowach tylko wzięło się to stąd, że przy kupnie tych mieszkań i podpisywaniu umów większość osób została poinformowana, że te terminy na 2021 rok są mocno przesadzone.. ja wszystko rozumiem. że mamy takie a nie inne terminy przekazań mieszkań zapisane w umowach, ale nie rozumiem jednego, po co w sm mówili o tym, że mieszkania będą przekazywane wcześniej? Sam jak dzwoniłem jakoś na początku roku to uzyskałem informację, że cale zad H ma być przekazywane w lipcu ...więc stąd się to wzięło, że ludzie sobie zaplanowali pewne rzeczy a teraz nagle każdy się z tego wycofuje i zasłania się terminami w umowie...więc dla mnie to jest chore... I jak słyszę, że stacja trafo z prądem ma na chwile obecna zasilać tylko 3 z 9 budynków, które również z wyjątkiem bud. 45 są gotowe to aż się we mnie gotuje.

Pozdrawiam !
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 23 wrz 2020, 15:52

Nie wiem co mówili, wiem że dla mnie liczy się to co na papierze. Jak podpisywalem umowę wyraźnie słyszałem i mówiła mi Pani które będą pierwsze bloki a które rok później. I tak jest zapisane w umowie i tak też słyszałem od niej. Można coś planować , ale jak na papierze jest inaczej to trzeba mieć ograniczone zaufanie do tego co mówią. Tego mnie życie nauczyło niejednokrotnie. Więc uważam że pretensje i żale nie są na miejscu. Po prostu staram się być obiektywny. Jak widać oddanie lokali uzależnione jest nie tylko od spółdzielni. Najpierw koronawirus, później PGE a za chwilę szarańcza.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 24 wrz 2020, 6:28

Podzielam zdanie użytkownika wyżej, już kiedyś to napisałem w tym temacie. Odkąd są wypisywane tutaj same żale to nie chce się czytać tego tematu.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 26 wrz 2020, 22:15

"Same żale" to nie jest dobre określenie.
Zupełnie nie o to chodzi.

Czynnie brałem i biorę udział w społecznym działaniu nakierowanym na dotrzymanie terminów (mając na względzie zawarte umowy) poszczególnych procesów realizacji zobowiązań dot. przyłączy / budowy drogi zadania H.

Fakt jest taki, że jakby nie nasze wspólne zaangażowanie (spotkania, podpisy włascicieli, chodzenie po urzędach czy do Prezydenta) których "niestety dla wielu z Państwa" byłem inicjatorem, to nie było by odbioru ŻADNEGO BLOKU W ZAD. H w tym roku z powodu braku w/w wywiązania się z budowy ul. Czudeckiej i przyłaczy prądu tymczasowego przez PGE.
Masę pracy, spotkań i pism za nami.

Też nie chce mi się już pisać, czytać i uświadamiać lemingów: co, gdzie, kiedy, dlaczego i za ile...

Brak zrozumienia z roku na rok jest w naszym społeczeństwie powalający.

Jestem spolecznikiem i nie raz dostałem po nosie od malkontentów którzy nie znając zaangarzowania i ilości pracy/czasu włożonego w dany proces zarzucają mi czarnowidztwo czy wprost - niezadowolenie.

Fakt jest taki - do SMP nie mam żadnych uwag. Są rzetelni i dbają o klienta jak mogą (czasem w stylu z przed lat) nie mniej - działają i dbają.

Faktem jest też to jak napisałem uprzednio, że to dzięki naszym działaniom Czudecka ruszyła i jest na wykończeniu, oraz to, że poszły pisma do zarządu PGE i nadzoru placówki Rzeszowskiej mieszczącej się w Lublinie.

Nie odwołuję się już do aspektu braku logiki oddania 40 i 41. Widać dla wielu z Państwa zapis umowy jest (jak i dla mnie) dokumentem koronnym, co nie zmienia faktu, że błąd popełniono. Projektant też do tegoż się przyznał.

Życzę zadowolenia i troszke więcej empatii i zrozumienia, że są jednostki które się poświecają aby ogółowi tegoż zadania najzwyczajniej pomóc.
O szlabanach na parkingi nie wspominając - też się udało w tym temacie powalczyć w trosce o miejsca względem niedoszacowanego parkingowo monumentu APKLANU.

Pozdrawiam Państwa i dobrej niedzieli życzę.
Bez odbioru - wyskakuję z wątku.

Proszę nie pisac do mnie na priv'a - dowiadujcie się osobiście Państwo co i jak.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2020, 12:14 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 13 razy
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: demonik84 » 26 wrz 2020, 22:47

To co teraz napiszę będzie bardzo egoistyczne z mojej strony, ale jako mieszkaniec częsci osiedla projektant południe nie mogę sobie wyobrazić jak będzie wygłądało codzienne życie (dojazdy do pracy do przedszkola szkoły itd. itc.) jak już wprowadzą się wszyscy mieszkańcy budowanych w tym momencie bloków. Przecież to będzie kila tysięcy dodatkowych osób, które na codzień będą korzystały z i tak już pękającej w szwach infrastruktury przedszkoli i SZKOŁY, która w tym roku pobiła rekokd przyjęć do pierwszej klasy. 190 dzieci!. Nie wspominając o nowym rządowym programie "mieszkanie+",w ramach którego na naszym osiedlu ma powstać dodatkowe 850 mieszkań.
Reasumując - bez dodatkowych sklepów, przedszkoli szkół i co najwżniejsze dróg dojazdowych! za 2-3 lata będziemy w czarnej d...
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020, 8:19 przez demonik84, łącznie zmieniany 1 raz
demonik84
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 17 kwie 2018, 20:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Somsiad » 27 wrz 2020, 0:03

Jak wprowadzi się kolejne tysiące osób to osiedle się zapcha, ogólnie bardzo dziwne jest to, że na tak dużym osiedlu nie ma sklepów. Na innych mniejszych osiedlach żabka na każdym rogu, delikatesy centrum itp. A tutaj Biedrona i społem
Somsiad
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 02 maja 2020, 21:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości