[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 10 sie 2020, 19:43

Wystarczy spojrzeć na Czudecką. Jak się wzięli do roboty to postępy widać z tygodnia na tydzień :) A budowa drogi, nawet osiedlowej, to jednak bardziej skomplikowane przedsięwzięcie. Dlatego przyłącza nie martwią mnie od strony infrastrukturalnej, a organizacyjnej - taki moloch jak PGE to niejednokrotnie państwo w państwie. Ważne, że ruch zrobiła Spółdzielnia, bo jak słusznie poruszono w pozwie - ona też na tym traci.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 10 sie 2020, 20:12

Dokładnie tak.
Osobiście - z mojego doświadczenia wynika, że spółdzielnia dokłada wszelkich starań aby terminów dotrzymać, nie mniej - interwencja społeczna przynosi wymierne skutki w postaci zintensyfikowania działań nad Czudecką.

Co do przyłączy...
Czas pokaże, nie mniej - głos suwerenu zawsze pomaga.

Ps. Nie wiem Steeler co miałeś na myśli pisząc w uprzednim poście "Ale co zmienią dodatkowe inwektywy?".
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 10 sie 2020, 20:46

Miałem na myśli to, że choćbyśmy się wszyscy tu wybluzgali, a tym bardziej poszli z takim przekazem wyżej, to na wiele by się to nie zdało. Nie można usypiać czujności, trzeba ciągle pilnować procedur i patrzeć instytucjom na ręce, ale prawda jest taka, że PGE i tak rozpocznie prace według własnych, hm, kryteriów. Rozumiem nerwy, bo i mnie to dotyczy, choć mam oddanie na wrzesień, ale grunt to nie wpadać w panikę, bo nasze dodatkowe nerwy nic nie zmienią, a tylko nam zaszkodzą.

Co innego oddolny przekaz na poziomie, którego zawsze jestem zwolennikiem, ale teraz poczekałbym ma reakcję PGE. Uważam, że ruch spółdzielni jest na tyle mocny, że dopiero w razie fiaska warto ruszyć z dodatkowym, formalnym wsparciem.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 10 sie 2020, 21:53

Na tym etapie warto zaczekać i nie nękać spółdzielni.
Zrobiła bardzo radykalny krok pisząc to pismo. Sprawa błaha nie jest.
Natomiast z doświadczenia wiem, że "obywatelski" głos w postaci petycji czy "merytorycznego" pisma, ma często dobry finał. Nie mówię o hucpie z plejadą żądań okraszonych epitetami.

Mam parę wiosen na karku i podejrzewam, że jestem starszy od większości z Was.

To, że "większości" nic się nie chce zrobić we własnym interesie już mnie od dawna nie dziwi. Taki mamy klimat.

Cytując klasyka "woda ma to do siebie, że spływa".

Nie jestem też zbytnio zdruzgotany ew. fiaskiem czynionych starań, natomiast dały już konkretny skutek w postaci Czudeckiej, co odbieram też jako osobisty sukces.

Nie obchodzi mnie też krytyka wielu z Was.
Pewnie wynika często z niedoinformowania albo ambiwalencji.

To wolny kraj.
Można mieć odmienne zdania.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 19:13 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 5 razy
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 11 sie 2020, 8:25

No to czekamy. Zobaczymy czy coś się ruszy. W sierpniu nie sądzę ale może choć we wrześniu uda się odebrać mieszkania.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 15 sie 2020, 7:50

Steeler pisze:Wystarczy spojrzeć na Czudecką. Jak się wzięli do roboty to postępy widać z tygodnia na tydzień :) A budowa drogi, nawet osiedlowej, to jednak bardziej skomplikowane przedsięwzięcie. Dlatego przyłącza nie martwią mnie od strony infrastrukturalnej, a organizacyjnej - taki moloch jak PGE to niejednokrotnie państwo w państwie. Ważne, że ruch zrobiła Spółdzielnia, bo jak słusznie poruszono w pozwie - ona też na tym traci.


Wzięli się z kopyta.
W środę byłem na budowie i rozmawiałem z prezesem Karpat i kier. budowy.
Oboje stwierdzili, że takiego kopa dostali po interwencji właścicieli mieszkań, że szok.
Droga już na finiszu. Utwardzona. Teraz wierzchnia właściwa. Kanalizacja na finale.

Tylko prąd i...

Myślę, że jeśli Karpat dobrze poprosić, to odbiory techniczne można robić w najbliższym miesiącu dla bloków: 40 i 41.
Wtedy (na tzw. wkładce budowlanej do drzwi) dostajemy klucze i powoli można gromadzić materiały w lokalach.

Nie mniej - potrzeba do tego jest Wasza aktywność.
Jeśli komuś się śpieszy tak jak mnie, warto.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 16 sie 2020, 15:53

No to żeby słowo ciałem się stało - porcja zdjęć z budowy ul. Czudeckiej. Idziemy od bloku 45 do połączenia z ul. Dynowską przy blokach 40 i 41 (klik na zdjęcie --> duży rozmiar):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 18 sie 2020, 8:38

Widać faktycznie że przyspieszyli. Ja odebrałem klucze wczoraj do 43. Warunki spartańskie, ale szpachlowa można.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 18 sie 2020, 9:20

Witam sąsiada. Ja też mam w poniedziałek odbiór. Dużo wyszło usterek i poprawek?
Czyli rozumiem, że mają teraz 2 tyg na usunięcie usterek i teoretycznie można by wchodzić z wykończeniem?
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 18 sie 2020, 9:36

O proszę, czyli "sierpniowcy" ruszyli. Co masz na myśli mówiąc o "spartańskich warunkach"? Brak prądu czy bałagan w mieszkaniu? ;) Rozumiem, że masz teraz możliwość przebywać w swoim mieszkaniu kiedy zechcesz czy nadal wymaga to umówienia się z kierownikiem budowy? Jak wygląda sytuacja z pozostałymi robotami, takimi jak płytkowanie czy malowanie (zakładam wykorzystanie agregatu prądotwórczego)?
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości