[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lordfisher » 24 sty 2021, 2:08

w kupie siła ; ) bo kupy nikt nie ruszy ; )
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 346
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 24 sty 2021, 10:02

sunrise pisze:Myślę, że żeby zrobić cokolwiek z opłatą za garaże trzeba poczekać aż zaczną ją płacić rówież lokatorzy z budynku 45 i wtedy grupa zainteresownych się powiększy. A lepiej działać w grupie. Nie wiem tylko czy coś da się zrobić i jak się za to zabrać. Opłaty za wynajem miejsc postojowych na stronie spółdzielni nie są optymistyczne (169 zł - 222 zł) http://projektant.rzeszow.pl/index.php?gr=0&id=6
Wygląda na to, że poszły mocno w górę.


Ale w tym wlasnie rzecz ze to wynajem a my mamy na własność. Ja tez w innym miejscu ze 2 lata temu placilem za wynajem 150 zł ale jak ktos mial wlasne to placil poniżej 40 zl.

I w tym czynszu za garaz tez wszystko jest ok (prad, remontowy ubezpieczenie) oprocz jedej pozycji eksplotacja podstawowa czyli oplata zalezna od spółdzielni az 47 zl miesięcznie za kawalek betonu? Ludzie litosci.
Za mieszkanie mam eksploatację 80 zl.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tholdoht » 24 sty 2021, 13:32

headspace pisze:a wiadomo kiedy będzie działał już skyware ?


Cześć wszystkim

Z internetem i tv od Skyware na Czudeckiej jest tak:
Wypełniłem wniosek 5 stycznia. W odpowiedzi dostałem info że w przeciągu 14 dni skontaktują się ze mną. Minęło prawie 3 tygodnie i cisza. Dzwoniłem wczoraj na BOK i Pani powiedziała , że przekaże wniosek dalej.... nie żebym miał jakieś ciśnienie na neta, ale brakuje. Ale jak tak podchodzą do sprawy to chyba warto się zastanowić nad alternatywą. Czytałem opinie o Skyware i nie są zbyt przychylne.
Wysłałem też zapytanie do RES w tej sprawie i poczekam na odpowiedź. Jak coś dam znać.
tholdoht
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 24 sty 2021, 13:16

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adrastea » 24 sty 2021, 14:41

Ja nabyłam mieszkanie w bloku numer 45, więc nie wiem jeszcze jakie koszty będę ponosić w związku z posiadaniem miejsca w garażu, choć założyć można, że podobne.

Jeżeli będą one nadmiernie wysokie, w stosunku do ponoszonych w blokach wcześniej wybudowanych, to moim zdaniem należy zwrócić się do zarządu spółdzielni o przedstawienie kalkulacji kosztów, które składają się na ustaloną, tak wysoką cenę ich eksploatacji. Można założyć, że różnice mogą się pojawić ze względu np. na zainstalowaną moc oświetlenia, automatykę sterującą tym oświetleniem, eksploatację ewentualnego monitoringu, wzrostu płacy minimalnej o 200 zł w nowym roku, wzrostem kosztu energii elektrycznej chociażby o opłatę mocową oraz wzrostem kosztów zarządcy, tj. wynagrodzeń osoby sprzątającej, członków samego zarządu oraz rady nadzorczej spółdzielni. Wzrósł też od nowego roku podatek od nieruchomości, który zarządca musi przerzucić na najemców.

Trudno powiedzieć czy są też jakieś inne koszty, które składają się na kalkulację, która była podstawą ustalenia takiej a nie innej ceny.

Na te pytania Zarząd spółdzielni musi udzielić odpowiedzi i przedstawić kalkulację, którą opracował, ustalając taką a nie inną cenę, a najlepiej uchwałę Zarządu na tą okoliczność.

Można oczywiście wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu członków spółdzielni (grup członkowskich), które ze względu na pandemię nie wiadomo do końca jak będą się odbywać i w trakcie tych spotkań przedstawić problem, ale skuteczność takiego działania jest wątpliwa. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być także wniesienie petycji mieszkańców zasiedlonych już bloków do Zarządu przedstawiającej opisany powyżej problem z żądaniem odniesienia się do niego przez Zarząd Spółdzielni. Myślę, że od tego trzeba zacząć.

Nie do przyjęcia jest sytuacja gdy czynsz za miejsce garażowe w nowo wybudowanych blokach na zadaniu H tak znacznie różni się od tych wybudowanych wcześniej. Musi być tego jakaś uzasadniona przyczyna.
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: honey88 » 25 sty 2021, 11:00

Jeśli chodzi o internet w Skyware to właśnie dostałam informację:

Witam,na ten moment czekamy na odpowiedź od spółdzielni. Będzie informacja w budynku gdy sieć bedzie juz gotowa.

Czyli jak zwykle spółdzielnia z niczym się nie spieszy. Ważne, że oni mają internet. To nic, że ludzie mają pracę zdalną i dzieci na zdalnej. Spółdzielnia ma czas na wszystko.
honey88
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 08 sty 2021, 19:01

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: skowron » 25 sty 2021, 20:23

Dostałem smsa od miłej pani z salonu Orange, że na Czudeckiej 12 są już możliwości techniczne i można zamawiać.
skowron
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 30 gru 2020, 21:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 25 sty 2021, 23:40

Jeżeli chodzi o Skyware, ja również dostałem wiadomość, że czekają na odpowiedź spółdzielni. A oprócz tego zasłyszałem dwie nowiny - jedna, wedle której mieliby zapewnić łącze do 2 tygodni i drugą, że wejdą końcem lutego/początkiem marca. Trzy osoby, trzy informacje - każda inna.

Zastanawiające przy tym jest, że skoro Orange już udostępnia internet w blokach, to co stoi na przeszkodzie by zrobił to Skyware? Mają infrastrukturę na osiedlu od lat, mają chęć wejścia na nowy teren, a jak widać i technicznie barier, przynajmniej w teorii, nie ma.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Monia84 » 27 sty 2021, 11:31

Co do czynszu... rzeczywiście opłaty czynszu są wyższe niż we wcześniejszym bloku projektanta gdzie miałam mieszkanie, ale tam był gaz. Zainteresowałam się tematem i mimo wszystko projektant ma najniższy czynsz, w porównaniu do MZBM czy innych spółdzielni. Dużą częścią, która robi tą wysoką cenę jest oplata za ciepło, ale tak jest w każdym budynku zaraz po oddaniu płacimy jakieś zaliczki, zużywa się dużo, a dopiero w kolejnym roku wychodzi rzeczywistość, zwroty itd. to samo było na Dynowskiej w Dromie.
Jeszcze nie mieszkam, ale nie będę za zmianą zarządcy, zwłaszcza że od prywatnej firmy zarządzającej jeszcze trudniej coś wyegzekwować. Kupiłam mieszkanie w SM, żeby SM zarządzała budynkiem, jakbym chciała dewelopera, wspólnotę itd to bym poszła do Admy, czy APK, a dziwne, że pracownicy Admy kupują mieszkania w SM, a później narzekają.
Monia84
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 16 cze 2017, 17:05

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichałM » 27 sty 2021, 13:34

Hmm no nie do końca z tym najniższym czynszem w Projektancie. Mam 50 metrowe mieszkanie w RSM i za 50 m2 i 2 osoby płacę niecałe 520 zł (także ciepło i woda z miejskiej sieci i inne analogiczne opłaty są w czynszu) a tu 480 zł za 44 m2 i 1 osobę (mniejsze prognozowane zużycie wody, śmieci) jednak okazją nie jest. Zwłaszcza, że tam blok ma już kilka ładnych lat i wymaga częstszych remontów. Jakby w obu mieszkaniach była 1 osoba to czynsz byłby w obu taki sam a tam jednak mam 6m2 więcej. Z drugiej strony powiedzmy że różnice faktycznie nie są jakieś wielkie choć jednak na niekorzyść Projektanta.
Ale garaż to już jawna kpina i wyciąganie naszej kasy.

I z innej beczki - ciepła woda. Wczoraj na Facebooku SM Projektant pojawiło się pismo - odpowiedz "Wodociągów" w którym stwierdzają że nie podniosą ciśnienia wody bo już jest max co mogą zaoferować i że jest w normie określonej przepisami i radzą żeby logotermy działały prawidłowo aby spółdzielnia zamontowała w zadaniu H hydrofory w piwnicy. Kolejne koszty i dodatkowy pobór prądu wspólnego a więc większe czynsze pewnie w konsekwencji. Co ciekawe dziś już tego pisma znaleźć nie mogę - pewnie usunięte. Ale jak się ludzie faktycznie wprowadzą i zużycie wody znacznie wzrośnie to może być spory problem z wzięciem gorącego prysznica czy ciepłą kąpielą.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tholdoht » 27 sty 2021, 15:58

Cześć

Tak mnie zastanawia czy tylko Skyware może dostarczać internet do budynków na Czudeckiej, czy to jest kwestia indywidualna od jakiego dostawcy chce się mieć internet i tv pod warunkiem, że infrastruktura na to pozwala.

Pytam się bo czytałem na forum, że tylko Skyware działa w tym rejonie. Dzisiaj dostałem odpowiedź, że również RES ma możliwość instalacji pakietu TV z internetem.
tholdoht
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 24 sty 2021, 13:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 63 gości