[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Julian60 » 27 gru 2021, 15:33

Witam. Czy pobieranie przez spółdzielnię 30% zaliczki przy zakupie mieszkania, bez żadnej umowy, to normalne ?
Julian60
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 27 gru 2021, 15:26

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sunrise » 02 sty 2022, 16:26

Julian60 pisze:Witam. Czy pobieranie przez spółdzielnię 30% zaliczki przy zakupie mieszkania, bez żadnej umowy, to normalne ?

W tej spółdzielni tak.
sunrise
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 09 sty 2018, 12:16

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Wojtas » 01 lut 2022, 20:19

Czy ktoś się orientuje jak wygląda aktualnie postęp prac, na inwestycji ?
Wojtas
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 30 lis 2021, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: psienko » 23 lut 2022, 21:37

Czy ktoś z nabywców mieszkania z zadania "i" próbował się dowiadywać w spółdzielni czy marcowy termin odbioru zostanie dotrzymany? Do końca marca został niewiele ponad miesiąc, a okolica wygląda jak jeden wielki plac budowy.

Jakiś miesiąc temu byłem w mieszkaniu i raczej blok(47) nie wyglądał jakby zbliżało się jego oddanie. Jakiś jeden gość udawał, że coś robi i ogólnie to jeden wielki bajzel. Od listopada ur. byłem kilka razy i postęp prac znikomy. Kierownictwo utrzymuje, że jak będą opóźnienia to ze względu na przyłącza. Dzwoniłem ostatnio do spółdzielni to dostałem informacje, że przyłącza są w trakcie realizacji. Być może będą jakieś opóźnienia ale będę wcześniej informowany, pytanie kiedy wcześniej - z miesięcznym wyprzedzeniem chyba powinno być już coś wiadomo. Ludzie mogą mieć ekipy podogrywane i pasuje im się jakoś określić. Gość ze spółdzielni jeszcze zwracał uwagę, że jest zapis w umowie, że mogą sobie dowolnie przesuwać ten termin jeżeli powstaną opóźnienia po stronie PGE i MPEC. Mam wrażenie, że teraz wszelkie inne opóźnienia będą podpinane pod te przyłącza.

Z drogą też widzę ciężki temat. Od dłużeszgo czasu słysze, że już ruszamy, a tymczasem dalej nie wiadomo czy asfalt czy kostka brukowa. Bez drogi i infrastruktury nie będzie odbioru.

Jak Wy to widzicie? Czy w blokach budowanych przez Arkade też tak jest? Już raz tam poprzesuwali termin.
psienko
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 12 mar 2019, 12:38

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: barteczek » 24 lut 2022, 12:41

Byłem wczoraj na mieszkaniu w zadaniu "I" blok nr 50. Kierownik budowy mówił, że obecnie MPEC robi przyłącza. PGE nawet się nie pojawiło jeszcze na miejscu i nic nie robią. Kierownik mówił, że znając działania PGE odbiory mogą się przeciągnąć nawet do maja. Dlatego nie spiesza się z robotami na parkingach itp bo wiedzą, że nie będzie odbiorów w marcu.
barteczek
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 14 maja 2020, 21:47

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Wojtas » 25 lut 2022, 21:11

Kontaktowałem się w tym tygodniu ze Spółdzielnią. Na pytanie kiedy będą odbiory otrzymałem informację, że na tę chwilę wykonywane są przyłącza i jak będą mieli skończone to poinformują nas o terminie odbioru. Natomiast jak zapytałem czy mają konkretny termin wykonania przyłączy (chciałem konkretną datę) otrzymałem odpowiedź "marzec" ...

Co do inwestycji - rzeczywiście słabo to na tę chwilę wygląda. Gdy byłem tak kilka tygodni temu wydawało mi się, że przyłącz prądu jest wykonany, ponieważ do rozdzielni przy budynku nr 50 były doprowadzone przewody i wprowadzone do środka. Pytanie czy w drugą stronę zostały już doprowadzone do stacji trafo.
Jedna sprawa to sytuacja na zewnątrz, druga to sytuacja w środku, jeszcze niecałe 2 tygodnie temu w środku wyglądało jak na zewnątrz - prace nie dokończone m.in szachty instalacyjne na korytarzach nie pozamykane. Wydawało mi się że wykonawca mając pierwotny termin do listopada ubiegłego roku, będzie chciał ukończyć prace i do marca pozostawić kosmetykę, ale jak widać w mieszkaniówce koszty utrzymania zaplecza budowy nie mają znaczenia.

Niestety także sądzę, że Spółdzielnia będzie się bronić jak zawsze, że z przyczyny niezależnych od nich termin musi zostać przesunięty - niestety umowy tak są skonstruowane.
Wojtas
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 30 lis 2021, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Wojtas » 26 lut 2022, 12:51

Stan na dziś
Załączniki
IMG_20220226_115102.jpg
IMG_20220226_115102.jpg (804.96 KiB) Przeglądany 4518 razy
IMG_20220226_114832.jpg
IMG_20220226_114832.jpg (485.4 KiB) Przeglądany 4518 razy
IMG_20220226_114912.jpg
IMG_20220226_114912.jpg (650.61 KiB) Przeglądany 4518 razy
Wojtas
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 30 lis 2021, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: psienko » 27 lut 2022, 18:28

Nie rozumiem skąd te problemy Projektanta z PGE. Widzę co najmniej kilka innych inwestycji mieszkaniowych, których budowa zaczęła się później i już ludzie mieszkają. Jakoś nikt nie narzekał na nieterminowość w wykonaniu przyłączy.
psienko
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 12 mar 2019, 12:38

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jakub123! » 03 mar 2022, 0:06

Witam, dzisiaj zadzwoniłem do Spółdzielni i powiedziano mi, że realny termin odbioru mieszkań dopiero po Świętach (czyli pewnie początek maja) przez wzgląd na przyłącza które mają być wykonane do połowy kwietnia. Droga ma być utwardzona, żeby dojechać do mieszkań, a będzie wykonana dopiero po wykonaniu przyłączy, więc może prace zaczną się w maju.
Jakub123!
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 02 mar 2022, 23:56

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: michal_992 » 06 mar 2022, 12:34

Witam, też ostatnio kontaktowałem się ze spółdzielnią w tej sprawie i udzielono mi informacji żeby nastawić się na maj. Niestety jest to problematyczne dla wielu osób chociażby z powodu prac wykończeniowych i terminów umówionych z wykonawcą takich prac, nie mówiąc o osobach, którym zależy żeby mieszkanie możliwie szybko wykończyć i wynająć.
michal_992
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 08 lis 2020, 15:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości