[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 31 maja 2021, 7:54

Somsiad pisze:Czy ktoś z sąsiadów zakładał klimatyzację w blokach na Czudeckiej ? Jak rozwiązaliście odprowadzenie skroplin ?


albo do spływu albo na zewnątrz i postawić jakieś wiadro
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Smiecho » 31 maja 2021, 10:37

Somsiad pisze:Czy ktoś z sąsiadów zakładał klimatyzację w blokach na Czudeckiej ? Jak rozwiązaliście odprowadzenie skroplin ?


Ja zleciłem instalację pod klimatyzację w sąsiednich blokach apklanu jeszcze na etapie budowy, gdy był jeszcze dostęp do instalacji deszczowej. Jeżeli teraz nie masz do niej dostępu to albo jak przedmówca do pojemnika (co nie jest wygodne), albo montujesz kolanko i do kanalizacji w mieszkaniu.
Smiecho
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 24 lip 2020, 11:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartes_7 » 31 maja 2021, 22:24

czekaj....sam mam klime i skropliny wydobywwają się z jednostki zwenętrznej. Chyba. W takim razie w jaki sposób niby ma to iść do kanalizacji w mieszkaniu? Odpływy masz tylko w kuchni i łazience. To co? Jakaś rurka przez pół mieszkania? Jakoś sobie tego wyobrazić nie mogę. Najprostszy sposób to wiaderko na balkonie. Opróżniasz w zależności o częśtotliwości używania, wilgotności powietrza itp. U mnie to raz na kilka dni. Zdarzało się przy sporych upałach raz na dzień/dwa
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Smiecho » 31 maja 2021, 22:47

Skropliny sa z jednostki wewnętrznej - obecnie też mam klime. Zdarzyło się, że wężyk przy parowniku który jest w jednostce wewnętrznej podczas instalacji był źle podpięty i „kapało”.
Przedstawiłem tylko wszystkie możliwości. Jak nie ma jak podłączyć się pod instalacje deszczową, dla jednego wygodny będzie baniaczek na balkonie, dla drugiego kanalizacja, a trzeci puści rurkę „z balkonu” ;)
Smiecho
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 24 lip 2020, 11:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mikele2020 » 01 cze 2021, 10:33

MAM PROŚBĘ DO OSOBY, KTÓRA BYĆ MOŻE JEST NA FORUM I TO CZYTA ABY POSPRZĄTAŁA ZA SOBĄ GRUZ, KTÓRY "ŁADNIE" ZŁOŻYŁA (ONA ALBO EKIPA REMONTOWA) NA MIEJSCU PARKINGOWYM OBOK BLOKU CZUDECKA 4 !!!!! J :evil: :evil: :evil: JA ROZUMIEM, ŻE PODCZAS WYKAŃCZANIA MIESZKANIA SĄ ODPADY BUDOWLANE ALE Z TEGO CO WIEM TO NALEŻY JE UTYLIZOWAĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE.
OSIEDLE JEST MONITOROWANE WIĘC ŁATWO BĘDZIE NAMIERZYĆ SPRAWCĘ WYSYPYWANIA GRUZU NA MIEJSCE POSTOJOWE!!!!
BĘDZIEMY TAM MIESZKAĆ WSZYSCY RAZEM WIĘC SZANUJMY SIĘ WZAJEMNIE.
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POSPRZĄTANIE PO SOBIE GRUZU.
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: RAJO » 03 cze 2021, 22:42

Projektant Południe zadanie J (bud nr 51-53):
Załączniki
154225773_HDR.jpg
154225773_HDR.jpg (61.24 KiB) Przeglądany 4460 razy
154139304.jpg
154139304.jpg (74.53 KiB) Przeglądany 4460 razy
153707429.jpg
153707429.jpg (43.77 KiB) Przeglądany 4460 razy
RAJO
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 15 lis 2020, 14:16

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 04 cze 2021, 13:26

Rosną, rosną! Ciekawe czy w tym roku wystartuje jeszcze budynek nr 58 (przy skrzyżowaniu Wołyńskiej i Dynowskiej).

Swoją drogą, na rzeszowskim Geoportalu pojawiła się kontynuacja Wołyńskiej - do połączenia z rondem im. Rozstrzelanych 1 czerwca 1943 r. (Potokowa/Wywrockiego):
wolynska.jpg
wolynska.jpg (804.59 KiB) Przeglądany 4376 razy

Pytanie kiedy ta inwestycja w ogóle ruszy. Ta droga, wraz z przebudową Wyspiańskiego, trochę by usprawniła komunikację na osiedlu (bo na Karoliny do 4 pasów nie ma co na razie liczyć).
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Eldorado365 » 04 cze 2021, 22:18

Somsiad pisze:Czy ktoś z sąsiadów zakładał klimatyzację w blokach na Czudeckiej ? Jak rozwiązaliście odprowadzenie skroplin ?


Jak masz daleko do kanalizacji, a będą podwieszane sufity to możesz też poprowadzić skropliny sufitem, ale wtedy potrzebna jest pompka, która co jakiś czas się włącza.
Eldorado365
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 20 sie 2020, 7:26

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kamil253 » 07 cze 2021, 15:44

Czy ktoś już z mieszkańców podpisywał akt własności u notariusza? Jakie koszty się z tym wiążą.?
Kamil253
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 19 sie 2020, 16:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Paula21 » 01 lip 2021, 11:33

Dzień dobry! Jestem tutaj nowa, dopiero kupiłam mieszkanie na nowej inwestycji. Chciałam zapytać tych, którzy mieszkają w spółdzielni co w ogóle myślicie o spółdzielniach mieszkaniowych?? trochę siedzę w temacie z racji zawodu i śledzę jak Pani senator Lidia Staroń próbuje podmiot jakim jest spółdzielnia mieszkaniowa "zadusić". Dla tych których temat interesuje wrzucam wywiad z byłym Prezesem SM z Olsztyna, czasem dobrze popatrzeć na hot news również z drugiej strony :)
Pozdrawiam!
Załączniki
Staroń_Strona_1.jpg
Staroń_Strona_1.jpg (167.5 KiB) Przeglądany 3345 razy
Staroń_Strona_2.jpg
Staroń_Strona_2.jpg (203.18 KiB) Przeglądany 3345 razy
Staroń_Strona_3.jpg
Staroń_Strona_3.jpg (169.83 KiB) Przeglądany 3345 razy
Staroń_Strona_4.jpg
Staroń_Strona_4.jpg (26.88 KiB) Przeglądany 3345 razy
Paula21
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 01 lip 2021, 11:23

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz i 29 gości