[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 25 lut 2021, 16:17

a śmiecie można już wyrzucac ?
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: honey88 » 25 lut 2021, 17:47

Teoretycznie. Bo w praktyce jest tak, że w wiacie jest po jednym kontenerze z danej frakcji. Więc jak jakiś Mietek wyrzuci 20 kartonów to nie ma szans wyrzucić papier, to samo jest z plastikiem. Ludzie walą tam wszystko. Najlepszy jest pojemnik na bio. Jest mało używany. Mam wrażenie, że tylko ja tam cokolwiek wrzucam. Wniosek nasuwa się jeden. Nie segreguje się tu śmieci tak jak powinno. Brak pojemnika na odpady budowlane pogarsza sprawę. Proponuję spółdzielni wrzucić do skrzynek info o tym co i jak segregować, bo prawdopodobnie większość nadal nie ma o tym pojęcia, mimo że uczą już tego w przedszkolu.
honey88
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 08 sty 2021, 19:01

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fuszer » 25 lut 2021, 22:18

Kacu pisze:Pierwsze oznaki wiosny, tzw. psiebisniegi :lol:
:lol: :lol: :lol:
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: enzosed » 28 lut 2021, 12:29

Czy ktoś z tutaj obecnych ma lub rozważa mieszkanie w blokach 37-39? Zdaje się, że mieszkania są gotowe chociaż jeszcze jakieś prace tam trwają.
enzosed
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 28 lut 2021, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: psienko » 28 lut 2021, 18:32

Kiedyś rozważałem, a było to 2 lata temu. Wtedy rzekomo miałobyć oddanie do grudnia 2019 :lol: Jak widać torche się obsunęło w czasie. Z resztą zadziwiające jest, jak tam szybko ceny tych mieszkań rosły pomimo słabej sprzedaży. Na szczęście wtedy banki nie udzielały kredytu na te 3 bloki, więc zrezygnowałem. I nie żałuje. Sorry, tak troche nie na temat, ale nie mogłem się powstrzymać :D
psienko
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 12 mar 2019, 12:38

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 01 mar 2021, 10:47

O specyficznym trybie nabycia mieszkań w blokach 37-39 (Czudecka 1-3), a także związanej z tym różnicy w cenach pisałem niegdyś w tym wątku - o tutaj: viewtopic.php?f=17&t=41&p=46025#p46025

A tak z innej beczki. Drodzy mieszkańcy z Czudeckiej, jakie wam wychodzi zużycie ciepła? U mnie (trzypokojowe mieszkanie, 62 m2, trzy osoby) wyszło 3,99 GJ za styczeń i 3,32 GJ za luty. Z czego w minionym już lutym, w najmroźniejszy tydzień (kiedy grzejniki pracowały non stop) zużyłem 1,06 GJ, a w tydzień miniony - gdzie przez większość dnia wszystko było skręcone na zero - 0,54 GJ.

Pytam w kontekście założonych przez spółdzielnię zaliczek. W większości przypadków jest to zapewne - podobnie jak u mnie - 1,5 GJ na miesiąc, co daje 18 GJ w skali roku. Licząc nawet zerowe zużycie przez miesiące ciepłe (kwiecień - październik) - co i tak jest nierealne, bo przecież grzejemy również wodę użytkową - a także 4 GJ miesięcznie przez chłodniejsze półrocze (listopad - marzec), wychodzi 24 GJ. Według różnych, dostępnych w sieci artykułów roczne zużycie ciepła w takim mieszkaniu to wręcz ok. 30 GJ. Czyżby nagrzanie bloku miało spowodować tak drastyczny spadek w następnym sezonie? Dodam, że mam co najmniej dwóch grzejących sąsiadów, a samo mieszkanie trzyma ciepło niczym termos (temperatura praktycznie stoi w miejscu, a w te ciepłe dni sporo wietrzyliśmy).

Zupełnie inaczej wychodzi natomiast sytuacja z zimną wodą. Tutaj zaliczka znacznie przekracza zużycie - przy trzech osobach spółdzielnia założyła 12 m3 na miesiąc, podczas gdy nam wychodzi realnie 6-7 m3.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 01 mar 2021, 11:46

honey88 pisze:Teoretycznie. Bo w praktyce jest tak, że w wiacie jest po jednym kontenerze z danej frakcji. Więc jak jakiś Mietek wyrzuci 20 kartonów to nie ma szans wyrzucić papier, to samo jest z plastikiem. Ludzie walą tam wszystko. Najlepszy jest pojemnik na bio. Jest mało używany. Mam wrażenie, że tylko ja tam cokolwiek wrzucam. Wniosek nasuwa się jeden. Nie segreguje się tu śmieci tak jak powinno. Brak pojemnika na odpady budowlane pogarsza sprawę. Proponuję spółdzielni wrzucić do skrzynek info o tym co i jak segregować, bo prawdopodobnie większość nadal nie ma o tym pojęcia, mimo że uczą już tego w przedszkolu.


W czasach kiedy nowi mieszkańcy chodzili do przedszkola to raczej o tym nie uczyli, a dzieci głosu nie mają. Dlatego tak jak piszesz spółdzielnia powinna przeprowadzić akcję informacyjną co i jak segregować. W przeciwnym wypadku za jakiś czas będzie lamet jak przyjdzie kontrola i trzeba będzie zapłacić wyższą opłatę za wywóz śmieci. To nie jest żart, bo na starszych osiedlach i innych miastach również już takie kontrole się odbyły. Najpierw firma wywożąca śmieci robi u siebie kontrolę tego co przyjechało i potem wystawia wyższy rachunek miastu/gminie, a ta domaga się wyrównania od spółdzielni, a spółdzielnia od mieszkańców.

Sama możliwość segregacji śmieci nie spowoduje, że będziemy płacić mniej za ich wywóz. Jak cała wspólnota będzie chciała korzystać z tego przywaleniu to wszyscy będą płacić mniej. W budownictwie wielorodzinnym tak jest. Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich.

Co do akcji informacyjnej to proponuję przynajmniej informacja na tablicy ogłoszeń, ulotki do skrzynek pocztowych (lub spotkania), zbiorcza tablica informacyjna na śmietnikach oraz indywidualne na pojemnikach/kontenerach.

Może dzieci w przedszkolu wiedza dokładnie co i jak, ale obecni dorośli ludzie dorastali w czasach gdzie istniał tylko jeden pojemnik na śmieci.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sirrah » 01 mar 2021, 14:46

Steeler pisze:O specyficznym trybie nabycia mieszkań w blokach 37-39 (Czudecka 1-3), a także związanej z tym różnicy w cenach pisałem niegdyś w tym wątku - o tutaj: viewtopic.php?f=17&t=41&p=46025#p46025

A tak z innej beczki. Drodzy mieszkańcy z Czudeckiej, jakie wam wychodzi zużycie ciepła? U mnie (trzypokojowe mieszkanie, 62 m2, trzy osoby) wyszło 3,99 GJ za styczeń i 3,32 GJ za luty. Z czego w minionym już lutym, w najmroźniejszy tydzień (kiedy grzejniki pracowały non stop) zużyłem 1,06 GJ, a w tydzień miniony - gdzie przez większość dnia wszystko było skręcone na zero - 0,54 GJ.


U mnie na podobnym metrażu za styczeń wyszło 10 GJ. Moim zdaniem coś tu musi być nie tak mają na mieszkaniu 20,5-21 stopni ustawione. A patrząc na to co mamy w czynszu to szykuje się dużą niedoplata.

Jeśli mogę spytać Steeler jak masz ustawiona temperature w mieszkaniu.
Na termostacie od logotermy ustawiasz dana temperaturę i grzejniki na max, czy może dodatkowo przykrecasz grzejniki, a może grzejesz na max tam gdzie jest czujnik temperatury?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Sirrah
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 10 lip 2018, 17:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 01 mar 2021, 22:01

Zakładam, że czujnik temperatury jest i tam, gdzie termostat - czyli w przedpokoju, obok drzwi do łazienki. Centrum mieszkania. Wydaje mi się, że nie działa on idealnie - jak miałem ustawione 20-21 stopni, to mi nagrzało mieszkanie do ponad 23 :D Więc teraz zjechałem na... 17, a w mieszkaniu spadło do 22 i za diabła nie chce spaść niżej.

Termostatów na grzejnikach nie ustawiam teraz na 5, mam na ok. 3,5. A np. w kuchni zakręciłem na zero. Generalnie to reguluję grzejniki indywidualnie i obserwuję temperaturę na termometrze.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sirrah » 01 mar 2021, 22:54

Dzięki za odpowiedź
Sirrah
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 10 lip 2018, 17:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości

cron