[ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niezgi » 19 cze 2020, 15:47

Zasłyszane na mieście, wielka afera będzie w spółdzielni odnośnie mieszkań na Niecia a w szczególności sprzedaży ekspektatyw...
niezgi
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 06 wrz 2017, 7:38

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: andre92 » 19 cze 2020, 17:24

niezgi pisze:Przeczytaj umowę a dopiero później pisz ...

zrozum - ja już odebrałem rok temu to mieszkanie - i już to przerabiałem z spółdzielnią i pisze doświadczenia a nie z interpretacji dokumentu
andre92
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 01 maja 2020, 9:32

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krzysztof88 » 19 cze 2020, 21:30

@Daniel85, dziękuję za opinię odnośnie inspektora odbioru.

@niezgi, mógłbyś napisać coś więcej odnośnie tej afery?
krzysztof88
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 02 gru 2019, 14:53

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 19 cze 2020, 23:16

niezgi, NietoPterek, wasze snucia zaczynają mnie irytować, wpadacie w temat i nagle jeden filozof lepszy od drugiego. Kilka stron wcześniej wypowiadały się osoby z wcześniejszych bloków i nie było dopłat do mieszkań za metr2, tylko dopłata albo zwrot za wyliczony metraż mieszkania. Teraz na odbiorach nikt nic nie mówił o dopłacie itp. Spółdzielnia wybudowała sporo bloków na osiedlu i jakoś nie widziałem, takiej sytuacji, żeby miała być dopłata do metra2. Tyczy to się też reszty developerów w Rzeszowie, takich akcji nigdzie nie widziałem. Jeśli wiecie o czymś ważnym dla osób, które tam mają mieszkania to proszę pisać konkrety albo odpuścić sobie takie wpisy, które niczego konkretnego nie wnoszą do tematu, a tylko wprowadzają nerwową atmosferę i milion pytań :roll:

Daniel85 pisze:Witam,
Ja odbierałem mieszkanie 5 czerwca w bloku na Niecia 13. Mieszkanie bez większych uwag (jedyną z "większych" był lekki garb na suficie w kuchni który należy "wyczesać"). Ja skorzystałem z pomocy fachowca przy odbiorze, któremu zeszło około 2h aby wszystko posprawdzać, ale jestem bardzo zadowolony. Sprawdza m.in. wszystkie kąty, krzywizny, powierzchnie wylewek, wilgotność tynków i wylewek, stolarkę okienną, instalacje CO oraz elektryczną, oświetlenie itd. Wystarczy mieć przy sobie rzuty z wymiarami a resztę on już dopilnuje i spisuje protokół. Gdyby ktoś był zainteresowany to podaje namiar: AM DomInvest mgr inż. Andrzej Miąsik, telefon 694 472 934, http://www.amdominvest.pl. Szczerze polecam.
Pozdrawiam


Nie wiem co tam można sprawdzać 2 godziny, ale może mam inne podejście, bo oglądałem wcześniej mieszkanie :) U mnie był problem z drzwiami wejściowymi, nie dało się przekręcić zamka, bo były źle wyregulowane drzwi, ale temat został poprawiony po 2 dniach od odbioru, poza tym wszystko ok. Jeśli chodzi o blok 11 to mieszkania stoją wykończone pół roku, także ponoć sucho na maxa :D Najbardziej wyczekiwany temat to droga i parking wokół bloków.
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: chris » 20 cze 2020, 7:07

O ile mi wiadomo nie będzie przejazdu i parkingu dokoła bloków, bo jedna działka nie należy do spółdzielni..
chris
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 05 sie 2017, 15:07

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 21 cze 2020, 21:35

chris pisze:O ile mi wiadomo nie będzie przejazdu i parkingu dokoła bloków, bo jedna działka nie należy do spółdzielni..


O którą działkę chodzi jeśli mógłbyś uściślić?
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Irz » 22 cze 2020, 8:40

NietoPterek pisze:
Ole pisze:
zbierają wszystkie faktury od wykonawcy/wykonawców...

No chyba żarty sobie robisz. Przecież zawsze wiadomo że wykonawcy mają ryczałt. Ile na ofercie to na FV (jeśli nic nie obetną).
Koszty inne czyli tzw. materiałów to i tak Inwestor dobrze sobie oszacował i ma umowy z dostawcami aby mu ceny nie wzrosły.
Wykonawca ma niestety stałkę i NIC na inwestora nie przerzuci bo zazwyczaj nie ma tego w umowie.


Spółdzielnia nie rozlicza się z wykonawcą ryczałtem tylko wylicza wstępnie wkład budowlany na podstawie "Kosztorysu Ofertowego Wykonawcy", a ostateczny wkład jest liczony po końcowym rozliczeniu kosztów budowy.



Widzę konkretne banialuki wypisujecie ;)
Odebrałem tydzień temu mieszkanie, dopłata będzie tylko do minimalnie większego metrażu który wyszedł po pomiarach ( i chyba do tego "kolorowego" domofonu.

Jeżeli chodzi o odbiór mieszkania to mam zastrzeżenia do nie zabudowanych rur wody ciepłej i zimnej w łazience i w kuchni( to musi zrobić spółdzielnia )

Dodatkowo martwi mnie sytuacja po każdym dosłownie deszczu - przed klatka robi sie ogromne bajoro które uniemożliwia dojście do bloku
Załączniki
2.jpg
2.jpg (221.3 KiB) Przeglądany 2479 razy
3.jpg
3.jpg (181.67 KiB) Przeglądany 2479 razy
1.jpg
1.jpg (259.39 KiB) Przeglądany 2479 razy
Irz
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 26 maja 2020, 7:29

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 22 cze 2020, 10:26

Te rury to mega słabo wyglądają, nie da się tego obudować lub wkuć w ściane ?
Ale jeziorko piękne przed blokiem :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2327
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niezgi » 22 cze 2020, 10:34

Jak się coś po coś robi i coś się obiecuję to potem zostają 2 warianty. 1 podnieść cenę M2 a wtedy nabywcy zjedzą spoldzielnie, w szczególności szczęśliwi nabywcy ekspektatyw. Bo to byłaby pierwsza taka decyzja na osiedlu o podniesieniu ceny po wybudowaniu i ludzie wtedy zaczną składać klocki do siebie. Drugie wyjście zaniżyć zysk spółdzielni z budowy .... :) No albo 3 nie dotrzymać obietnicy... :) Każde wyjście ma swoje konsekwencje :)
niezgi
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 06 wrz 2017, 7:38

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: chris » 22 cze 2020, 12:37

To bajorko to porażka. Zgłaszał może ktoś z forumowiczów ten temat do spółdzielni? Bo jeśli nie to ja chętnie wyślę. Moje nazwisko i tak już jest raczej na czarnej liście tam :D :D
chris
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 05 sie 2017, 15:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości