[ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 06 maja 2020, 6:29

NietoPterek pisze:
Martinn pisze:Wszystkie spółdzielnie mają taki zapis (umowa o budowę lokalu ostatecznie rozliczana po zakończeniu budowy). Z informacji jakie miałem na grudzień 2019 r. to cena m2 miała nie wzrosnąć. Jak to się zmieniło przez ostatnie miesiące tego nie wiem.

Czyli takie coś jest ryzykowne, bo można być niewypłacalnym w momencie odbioru. Co wtedy? Jest to jakoś limitowane? Chyba gorzej niż kredyt we Frankach. Czy w takim przypadku jest sens negocjować obniżkę ceny, a szczerze mówiąc to zaliczki za m2, skoro na końcu trzeba będzie dopłacić? Czy jest jakaś szansa na zwroty? Czy spółdzielnia może mieć swój zaplanowany zysk, który musi być i jest jakaś kwotą czy procentem? Są powody, aby bać się takiej umowy? Czy jest szansa, aby kupić gdziekolwiek mieszkanie bezpiecznie, bez stresu za gotówkę? Czy jest ktoś kto potrafi odpowiedzieć na takie pytania? W spółdzielni chyba ciężko otrzymać jakieś konkretne informacje i wszystko na okrętkę jest opowiadane.

Polecam lekturę "Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych", gdzie jest wszystko wyjaśnione na jakich zasadach buduje SM. Jakoś nie widać, aby rzeszowskie SM które budują narzekały na brak klientów ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 07 maja 2020, 20:25

Co do rozliczania końcowego, to chodzi i wyłącznie o metraż mieszkania, taką dostałem informację przy podpisywaniu umowy, będzie dopłata jak mieszkanie będzie większe. Nie było mowy o żadnym wzrośnie ceny od górnie za m2. Jeśli chodzi o drogę to dziwię się, że prawie rok zajął wybór wykonawcy, oby udało się przyspieszyć prace, sama droga, a raczej jej brak nie powinna mieć wpływu na oddanie mieszkań, gdyż bloki obok wybudowane 2 lata temu do tego czasu mają nasyp z kamyków od strony dwóch klatek i wjazdu do garażu podziemnego :)
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 11 maja 2020, 21:34

Lecą z oknami :

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2959
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Świr » 12 maja 2020, 10:29

Witam wszystkich
Czy orientuję się ktoś jak wygląda sprawa z instalacją licznika elektrycznegoo? Z tego co się orientuję sprawa wygląda tak, że w mieszkaniu zainstalowana jest instalacja elektryczna, ale de facto prąd będzie dopiero wtedy, gdy zgłosi się do PGE, podpisze z nimi umowę, a oni zainstalują licznik. Tu pojawia się moje pytanie, jak długo czeka się na coś takiego od momentu zgłoszenia (bo słyszałem, że nawet do miesiąca) i w ogóle kiedy można to zgłosić, czy jest możliwość przed odbiorem mieszkania?
Świr
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2020, 9:20

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: chris » 13 maja 2020, 14:08

Świr pisze:Witam wszystkich
Czy orientuję się ktoś jak wygląda sprawa z instalacją licznika elektrycznegoo? Z tego co się orientuję sprawa wygląda tak, że w mieszkaniu zainstalowana jest instalacja elektryczna, ale de facto prąd będzie dopiero wtedy, gdy zgłosi się do PGE, podpisze z nimi umowę, a oni zainstalują licznik. Tu pojawia się moje pytanie, jak długo czeka się na coś takiego od momentu zgłoszenia (bo słyszałem, że nawet do miesiąca) i w ogóle kiedy można to zgłosić, czy jest możliwość przed odbiorem mieszkania?


Ja Czekałem niecały tydzień, z tego co wiem miesiąc to chyba trochę przesadzone.
Żeby podpisać umowę musisz mieć papier ze spółdzielni, z którym trzeba się zgłosić do PGE (przynajmniej ja tak miałem) więc raczej nie da się tego zrobić przed odbiorem.
chris
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 05 sie 2017, 15:07

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: chris » 13 maja 2020, 14:10

aneczkara pisze:Jeśli chodzi o plany różnych instalacji w mieszkaniu,to można udać się do kierownika budowy w spółdzielni i on takie rzeczy kseruje. Oczywiście nie od razu :) ale generalnie daje takie rzeczy bez problemu.


Czy tak chętnie i bez problemu to nie byłbym taki pewny. Walczyłem o to 2 miesiące i ostatecznie nie dostałem. Najpierw mówili, że mają zdjęcia. Potem okazało się, że jednak nie mają ale mają plany (też ich nie dostałem). Na końcu dali namiary na wykonawcę i wykonawca zwalił na spółdzielnię, że nie wymagali od nich żadnych zdjęć wykonanych instalacji. Dałem w końcu za wygraną. Walka z wiatrakami.
chris
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 05 sie 2017, 15:07

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 13 maja 2020, 17:12

chris pisze:
aneczkara pisze:Jeśli chodzi o plany różnych instalacji w mieszkaniu,to można udać się do kierownika budowy w spółdzielni i on takie rzeczy kseruje. Oczywiście nie od razu :) ale generalnie daje takie rzeczy bez problemu.


Czy tak chętnie i bez problemu to nie byłbym taki pewny. Walczyłem o to 2 miesiące i ostatecznie nie dostałem. Najpierw mówili, że mają zdjęcia. Potem okazało się, że jednak nie mają ale mają plany (też ich nie dostałem). Na końcu dali namiary na wykonawcę i wykonawca zwalił na spółdzielnię, że nie wymagali od nich żadnych zdjęć wykonanych instalacji. Dałem w końcu za wygraną. Walka z wiatrakami.
[quote="chris"]

Jeżeli chce ktoś uzyskać plany instalacji w mieszkaniu, wystarczy napisać do Spółdzielni i poprosić. Skanują i przesyłają na maila.
Może nie jest to robione niezwłocznie:), ale nie miałem z ty problemu.
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Świr » 13 maja 2020, 23:15

chris pisze:
aneczkara pisze:Jeśli chodzi o plany różnych instalacji w mieszkaniu,to można udać się do kierownika budowy w spółdzielni i on takie rzeczy kseruje. Oczywiście nie od razu :) ale generalnie daje takie rzeczy bez problemu.


Czy tak chętnie i bez problemu to nie byłbym taki pewny. Walczyłem o to 2 miesiące i ostatecznie nie dostałem. Najpierw mówili, że mają zdjęcia. Potem okazało się, że jednak nie mają ale mają plany (też ich nie dostałem). Na końcu dali namiary na wykonawcę i wykonawca zwalił na spółdzielnię, że nie wymagali od nich żadnych zdjęć wykonanych instalacji. Dałem w końcu za wygraną. Walka z wiatrakami.


Ja bez problemu dostałem plany instalacji elektrycznej i wodnej, zgłosiłem się do spółdzielni, Pan Wacław Kamiński takie rzeczy przekazał, tyle że było to ma początku budowy.
Świr
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2020, 9:20

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomek293 » 14 maja 2020, 14:03

zastanawia mnie jedynie jak to zrobią z tą drogą- odbiera sie całość/mieszkanie+garaż/ a nie widze by były plany na jakiekolwiek nasypy
tomek293
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 25 lut 2018, 14:08

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 14 maja 2020, 22:20

tomek293 pisze:zastanawia mnie jedynie jak to zrobią z tą drogą- odbiera sie całość/mieszkanie+garaż/ a nie widze by były plany na jakiekolwiek nasypy


Mieszkania odbierzecie i garaże też. Niestety nie będzie do nich wjazdu do końca br.
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: karolki1989 i 132 gości