[ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 03 mar 2020, 8:28

Nie wiem właśnie co z tym dojazdem, bo w sumie nic konkretnego się tam nie dzieje, a tez mam tam mieszkanie, no i kolejna kwesta, że tych miejsc parkingowych za wiele nie ma... :roll:
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: LokatorNiecia » 04 mar 2020, 7:50

pawelc pisze:
dereds pisze:Witam Wszystkich Mieszkańców Staromieścia Ogrody
Czy ktoś mógłby więcej powiedzieć o dostawcach Internetu na osiedlu, kupiłem mieszkanie w bloku przy ulicy Niecia, które zostanie oddane końcem 2 kwartału 2020, czy na tym osiedlu jesteśmy skazani tylko na internet od Zodiaka, czy są dostępni inni dostawcy?

Niestety nie ma innego dostawcy, spółdzielnia ma monopol.

Cieszę się, że podnosisz tą kwestię. Jak to jest możliwe ,że spółdzielnia zmusza do korzystania z konkretnego usługodawcy Internetu? Czy będę też musiał korzystać ze sklepu spółdzielczego itd? Gdzie tu wolny rynek? To jakaś enklawa na Niecia będzie?
LokatorNiecia
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 04 mar 2020, 7:45

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 04 mar 2020, 11:15

Barti pisze:Nie wiem właśnie co z tym dojazdem, bo w sumie nic konkretnego się tam nie dzieje, a tez mam tam mieszkanie, no i kolejna kwesta, że tych miejsc parkingowych za wiele nie ma... :roll:


Co do rozbudowy ul. Niecia, wyczytałem na BIPie że jest po przetargu, a termin wykonania określony był na 31.05.2020.
Biorąc pod uwagę fakt ze nic tam się nie dzieje myślę że najwcześniej na koniec roku można się tej drogi spodziewać
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 10 mar 2020, 18:26

Nowe budynki szybko rosną, robią ostatnie piętro we wszystkich budynkach.

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Świr » 18 mar 2020, 9:38

Witam serdecznie!
Kupiłem mieszkanie w bloku przy ul. Niecia, które są planowo do oddania II kwartał bieżącego roku, chciałem obejrzeć mieszkanie w piątek 13 marca, ale "stety" niestety kierownik budowy poinformował mnie, że nie ma już takiej możliwości gdyż dwa bloki już są ukończone, posprzątane, a klucze oddane do prezesa firmy, na pytanie o drogę dojazdową (przedłużenie odesłał do spółdzielni). Po telefonie do spółdzielni, a konkretnie Pana inspektora Wacława Kamińskiego dowiedziałem się, że mieszkania nie będą wydawane wcześniej niż 1 czerwca, a drogę ma budować miasto, jednak nie będzie miało to wpływu na oddanie mieszkań, bo albo będzie już zrobiona droga przez miasto albo jakaś tymczasowa droga zostanie zrobiona. Jeśli ktoś ma info co z tą drogą to chętnie się dowiem :)
Mam pytanie do kogoś komu udało się w ostatnim czasie wejść do swojego mieszkania na etapie budowy, czy zmierzył ktoś wysokości na jakich są parapety lub wysokości nadproży w miejscach, w których mają być drzwi pokojowe?
Z góry dziękuje na info.
Pozdrawiam!
Świr
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2020, 9:20

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 20 mar 2020, 20:55

### czytaj regulamin!!!

Też mam taką informację, że mieszkania będą oddawane w Czerwcu, co do budowy drogi z tyłu, to ktoś tu wrzucał ostatnio jakieś info, że był przetarg i droga ma być zrobiona do końca maja 2020r. ale póki co nie bardzo wierzę w taki termin, patrząc na to, że nic się nie dzieje na osiedlu w tej kwestii. Mam nadzieje, że zrobią jeszcze trochę miejsc parkingowych, bo póki co bardzo słabo to wygląda, bliźniacze bloki obok mają dużo więcej miejsc parkingowych wokół bloku, nie wiem z czego to wynika... Co do mieszkania to miałem okazję być w środku, ale niestety nie mierzyłem co i jak z drzwiami i parapetami, przyjdzie jeszcze na to czas :D
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 20 mar 2020, 23:32

Informacja o przetargu znajduje się w poniższym linku:

http://s.bip.erzeszow.pl/ogloszenia-kom ... grody.html

07.10.2019 jest informacja z otwarcia ofert
Ale nie znalazłem informacji czy umowa z wykonawcą została podpisana
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Świr » 25 mar 2020, 19:35

Orientuje się koś co ma powstać w tym miejscu? To jest na zachód od budynków, które mają być oddane w najbliższym czasie. Na geoportalu jest jakiś bydynek, wielkości marketu typu biedronka/lidl i parking, pytanie czy ktoś zna jakieś konkrety?
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (494.98 KiB) Przeglądany 5260 razy
Świr
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2020, 9:20

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 25 mar 2020, 19:45

Podobno jakiś budynek handlowo usługowy, może fryzjer? żabka? W sumie moim zdaniem kompletnie nie potrzebne coś tam budować, mogli zrobić tam jakiś mini plac zabaw ze sprzętami do ćwiczeń.
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomek293 » 22 kwie 2020, 11:44

dzwoniłem i też pytałem o tę drogę- konkretów brak, stąd też nie wiem jak sie ustosunkować do czerwcowego odbioru (o ile bedzie to wyglądało jak wygląda obecnie= brak dostępu do garaży, parkingu)
a co do odbiorów mieszkania - macie coś poza rzutami? wiecie jak ma przebiegać instalacja elektryczna i inne? podpowiedzcie jakie plany poza ogólnym rzutem macie od Spółdzielni
pytanie jeszcze co do finalnego rozliczenia kosztów- spodziewacie sie raczej zwrotu czy dopłaty po rozliczeniu inwestycji? (nie chodzi mi o mierzenie itp, a o zapis w Umowie)
tomek293
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 25 lut 2018, 14:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: misiek3d, Ryba i 46 gości