[ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomek293 » 22 kwie 2020, 11:52

co do drogi- dzwoniłem do Urzędu miasta, są na etapie podpisywania umowy z wykonawcą, planowany termin realizacji inwestycji to 29 maj.
tomek293
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 25 lut 2018, 14:08

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: aneczkara » 23 kwie 2020, 22:40

Jeśli chodzi o plany różnych instalacji w mieszkaniu,to można udać się do kierownika budowy w spółdzielni i on takie rzeczy kseruje. Oczywiście nie od razu :) ale generalnie daje takie rzeczy bez problemu.
aneczkara
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 27 sty 2020, 0:23

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 27 kwie 2020, 8:02

tomek293 pisze:dzwoniłem i też pytałem o tę drogę- konkretów brak, stąd też nie wiem jak sie ustosunkować do czerwcowego odbioru (o ile bedzie to wyglądało jak wygląda obecnie= brak dostępu do garaży, parkingu)
a co do odbiorów mieszkania - macie coś poza rzutami? wiecie jak ma przebiegać instalacja elektryczna i inne? podpowiedzcie jakie plany poza ogólnym rzutem macie od Spółdzielni
pytanie jeszcze co do finalnego rozliczenia kosztów- spodziewacie sie raczej zwrotu czy dopłaty po rozliczeniu inwestycji? (nie chodzi mi o mierzenie itp, a o zapis w Umowie)


Właśnie nie ogarniam tego punktu w umowie. Jak człowiek umawia się na konkretną kwotę to nie rozumiem takich punktów. Na końcu zostanie przedstawiony kosztorys czy jak? Cena nie jest mała, a jak nie wiedzą za ile sprzedać to nie powinni sprzedawać przed skończeniem budowy. Może się okazać, że cena nagle zwiększy się dwukrotnie? Raczej nie przewiduję, aby mieli zamiar z własnej woli coś oddać.
Czy komuś przed podpisaniem umowy udało się wynegocjować jej zmianę (np. zmiana ceny za m2, usunięcie, edycja lub dodanie jakiegoś punktu)?
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 27 kwie 2020, 21:30

Wszystkie spółdzielnie mają taki zapis (umowa o budowę lokalu ostatecznie rozliczana po zakończeniu budowy). Z informacji jakie miałem na grudzień 2019 r. to cena m2 miała nie wzrosnąć. Jak to się zmieniło przez ostatnie miesiące tego nie wiem.
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 03 maja 2020, 22:51

Mają spory poślizg z tą drogą. Mieszkania gotowe a wjazd do garaży 1m powyżej drogi.
Realny termin to pewni koniec roku

tomek293 pisze:co do drogi- dzwoniłem do Urzędu miasta, są na etapie podpisywania umowy z wykonawcą, planowany termin realizacji inwestycji to 29 maj.
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 03 maja 2020, 22:56

A kolejne dwa bloki już wrysowane na geoportalu.......
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 05 maja 2020, 11:55

Martinn pisze:Wszystkie spółdzielnie mają taki zapis (umowa o budowę lokalu ostatecznie rozliczana po zakończeniu budowy). Z informacji jakie miałem na grudzień 2019 r. to cena m2 miała nie wzrosnąć. Jak to się zmieniło przez ostatnie miesiące tego nie wiem.

Czyli takie coś jest ryzykowne, bo można być niewypłacalnym w momencie odbioru. Co wtedy? Jest to jakoś limitowane? Chyba gorzej niż kredyt we Frankach. Czy w takim przypadku jest sens negocjować obniżkę ceny, a szczerze mówiąc to zaliczki za m2, skoro na końcu trzeba będzie dopłacić? Czy jest jakaś szansa na zwroty? Czy spółdzielnia może mieć swój zaplanowany zysk, który musi być i jest jakaś kwotą czy procentem? Są powody, aby bać się takiej umowy? Czy jest szansa, aby kupić gdziekolwiek mieszkanie bezpiecznie, bez stresu za gotówkę? Czy jest ktoś kto potrafi odpowiedzieć na takie pytania? W spółdzielni chyba ciężko otrzymać jakieś konkretne informacje i wszystko na okrętkę jest opowiadane.

jjohny1976 pisze:A kolejne dwa bloki już wrysowane na geoportalu.......

Nic nowego nie widzę, od kilku miesięcy już są. W spółdzielni nawet są już wstępne wizualizacje i układy mieszkań. Oczywiście jeszcze nie idzie na sprzedaż, bo jest sporo mieszkań w obecnie 4 budowanych. Trzeba liczyć się z tym, że skoro jest tyle pustej przestrzeni to będzie kiedyś zagospodarowana. Szczególnie, że jest taki plan co jest dużym plusem. Nie tak jak na niektórych osiedlach blok przy bloku, każdy inny, sąsiad zagląda sąsiadowi w okno, a uliczki wąskie i kręte.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomek293 » 05 maja 2020, 12:58

aktualizacja co do drogi -> nowy termin realizacji/oddania to 22październik także nam do tego czasu pewnie jakieś nasypy zrobią lub... będziemy musieli czekać.
tomek293
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 25 lut 2018, 14:08

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NietoPterek » 05 maja 2020, 13:34

tomek293 pisze:aktualizacja co do drogi -> nowy termin realizacji/oddania to 22październik także nam do tego czasu pewnie jakieś nasypy zrobią lub... będziemy musieli czekać.


To słabo, jest opcja domagania się zadośćuczynienie jeśli w pełni nie można korzystać z tego co się kupiło? To samo będzie pewnie przy kolejnych 4 nowych blokach co obecnie budują i termin jest na III kwartał następnego roku. Tam pewnie też drogi dojazdowe do parkingów podziemnych zaczną budować dopiero jak skończą budynki.

Plany dróg i nowych miejsc postojowych wzdłuż nich to zamknięty temat skoro już zostały wyrysowane na geoportalu? Przy nowej drodze dojazdowej do parkingów podziemnych dla bloków od strony gdzie jest teraz plac zabaw na ul. Gromskiego nie ma nawet jednego nowego miejsca postojowego w planie. Jeśli ktoś ma wejście do klatki od strony tego placu zabaw to będzie musiał sporo dreptać jak nie będzie miał wykupionego miejsca na podziemnym, bo nie będzie zrobionego przejścia dla pieszych na drugą stronę bloku gdzie ma być wew. parking.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 05 maja 2020, 14:14

Skoro w Urzędzie Miasta podają już konkretny termin to pewnie musieli w końcu podpisac umowę z wykonawcą drogi.
By nie było kolejnych opóźnień.
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MateuszKK i 112 gości