[ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomek293 » 15 maja 2020, 11:38

to tak jakbyś odbierał mieszkanie, do którego wchodzisz przez okno, z obietnicą, że w końcu zrobią drzwi...
jak mogę odebrać garaż, skoro nie ma możliwości jego używania?
tomek293
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 25 lut 2018, 14:08

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Świr » 15 maja 2020, 14:16

Podejrzewam, że spółdzielnia ma w głębokim poważaniu kiedy będzie droga, bo za nią odpowiada miasto i chce jak najszybciej oddać mieszkania bez względu na drogę dojazdową, bo wyszłoby z tego tylko tyle, że nie wywiążą się z umowy (oddanie mieszkań w terminie) przez opieszałość miasta w tej kwestii. Chociaż myślę, że spółdzielnia we własnym zakresie zrobi jakiś nasyp tak, żeby możliwy był wjazd do garaży (tak jak w sąsiednim bloku oddanym rok temu).
Świr
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 18 mar 2020, 9:20

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Barti » 15 maja 2020, 19:07

tomek293 pisze:to tak jakbyś odbierał mieszkanie, do którego wchodzisz przez okno, z obietnicą, że w końcu zrobią drzwi...
jak mogę odebrać garaż, skoro nie ma możliwości jego używania?


Odebranie, a użytkowanie to chyba jednak 2 różne sytuacje, zauważ jak wysoki musi być nasyp pod drogę(wysokość chodnika i wjazd do garaży) jak według ciebie w czasie prac mają zrobić tak, żeby dało się wjechać do garaży, skoro cała droga będzie dopiero powstawała. Chciałbym też zauważyć, że mieszkańcy bliźniaczych bloków jakoś sobie radzą z wjazdem do garażu i brakiem drogi, zrobili im nasyp z kamyków i funkcjonuje to już dobry rok czasu tyle, że tam droga jest dużo wyżej :D Miasto jak zwykle dało ciała, chociaż sam przetarg na drogę był ogłoszony w Lipcu 2019r., także nie rozumiem, jak tak długo można wybierać wykonawcę. Ktoś tu pisał, że termin oddania drogi to koniec października 2020r. Oby tak było, myślę, że do tego czasu i tak wprowadzi się może 10% mieszkańców ;) Najważniejsze, żeby oddali mieszkania w terminie :D Poruszając ten temat, ktoś może dopytywał się w spółdzielni, kiedy mają zacząć oddawać klucze do mieszkań?
Barti
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 22 sty 2020, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bodev » 15 maja 2020, 19:36

Dzwoniłem dzisiaj do Inspektora budowy powiedział mi ,że oddanie ma być pod koniec tego miesiąca lub początkiem następnego :)
bodev
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 20 sty 2020, 20:22

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: aneczkara » 18 maja 2020, 18:32

A orientujecie się co z powstawaniem tego kościoła? dopiero ostatnio się zorientowałam,że to zaraz obok jest budowa... niby w 2018 ostatnie kroki były podjęte. Może jednak go nie wybudują? :lol:
aneczkara
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 27 sty 2020, 0:23

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 18 maja 2020, 21:18

bodev pisze:Dzwoniłem dzisiaj do Inspektora budowy powiedział mi ,że oddanie ma być pod koniec tego miesiąca lub początkiem następnego :)

Też mam taką informację. Droga, a tym samym wjazdy do garaży będą dopiero pod koniec roku.
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jjohny1976 » 18 maja 2020, 21:20

aneczkara pisze:A orientujecie się co z powstawaniem tego kościoła? dopiero ostatnio się zorientowałam,że to zaraz obok jest budowa... niby w 2018 ostatnie kroki były podjęte. Może jednak go nie wybudują? :lol:

Prędzej czy później pewnie powstanie skoro już fundamenty są. Przerwa w budowie pojawiła chyba się na skutek tego, że jakieś roszczenia są co do działek na których kościół jest budowany.
jjohny1976
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 69
Na forum od: 25 wrz 2019, 17:24

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bodev » 19 maja 2020, 19:33

Mam pytanko: Odbieracie mieszkanie sami czy zatrudniacie kogoś do odbioru?
bodev
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 20 sty 2020, 20:22

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Irz » 26 maja 2020, 7:35

Witam...
Właśnie znalazłem to forum i dopiero teraz jak przeczytałem kilka ostatnich wpisów dotarło do mnie że tam nie ma jeszcze drogi aby dojechać do garaży... ( z informacji które uzyskałem faktycznie dojazd do parkingu podziemnego będzie pewnie nie dostępny do czasu ukończenia prac związanych z drogą dojazdową )

Ktoś czeka na odbiór mieszania na przy Niecia 15 ?...
Dzwoniłem i mam czekać na telefon w przyszłym tygodniu ( w tym tygodniu maja puszczać prąd itd.)

Pozatym chciałbym nadmienic że istnieje już od dawna jedno forum naszego osiedla Staromieście Ogrody:
https://staromiescie_rzeszow.forumoteka.pl/
i grupa osiedla na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/393297481175302

I jeszcze jedno pytanie, jak będzie wyglądać początkowy okres po oddaniu mieszkania czy będziemy musieli od razu płacić czynsz czy jednak będzie jakiś okres zwolnienia na czas remontu ( z tego co pamiętam poprzednio 2-3 msc było zwolnienie)
Irz
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 26 maja 2020, 7:29

Re: [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Irz » 26 maja 2020, 11:09

Odnośnie budowanej drogi to zgodnie z przetargiem powinna być wybudowana do 29 maja 2020r. a jak na dzień dzisiejszy tam się chyba nic nie dzieje.
Załączniki
orzetarg.png
orzetarg.png (218.89 KiB) Przeglądany 2627 razy
Irz
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 26 maja 2020, 7:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości