[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 16 sty 2020, 14:20

Dziękuję czekamy na info.
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 16 sty 2020, 16:03

AGULLA pisze:Witajcie

Tak dostali chyba wszyscy i coś mi się wydaje że dużo przyszło tym bardziej że nie ogrzewałam mieszkania aż tak a przyszła mi dopłata.
Mam pytanie do mieszkańców budynku B i C jaki płacą czynsz ? Coś mi się wydaje że dużo naliczyli w porównaniu do innych osiedli na innych osiedlach przy małych mieszkaniach jest czynsz nie przekraczający 200 zl a tu duzo wiecej i niedługo wyjdzie 300 zł ....a ta oplata za sprzątanie 35 zł? Za co? Tym bardziej że nie jest sprzatany teren wokół...proszę o wiadomość pirv lub na forum.


Odnośnie ogrzewania, też tak myślałem że coś nie tak. Ale niestety, to co płaciło się do tej pory czyli 60 zł za c.o., była to opłata przesyłowa.
Policzyłem wszystko i niestety Excel nie kłamie.
Aa też mi się za dużo wydawało.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krn20 » 23 sty 2020, 7:25

Witam sąsiadów.
Chciałbym się odnieść do emaila jaki mieszkańcy bloków D i E dostali od ADM informujący o postawieniu znaku D18 z dopiskiem " wyłącznie dla wspólnoty "i wmawianiu mieszkańcom, że administracja będzie miała większe możliwości... do czego? Do usunięcia samochodu z osiedla monitorowanego, zamkniętego? Jak może straż miejska usunąć coś z terenu prywatnego jakim jest całe osiedle gdzie wszyscy mieszkańcy są współudziałowcami. Żadna Straż Miejska nie przyjdzie na taką interwencję jak wmawia wam ADM i tu możemy wspólnie zaprosić dzielnicowego i wam wyjaśni jak to wygląda. Kolejny Emil pod publikę.
Druga sprawa jak deweloper może ludziom wmawiać, że jak się nie zrzekniesz roszczeń to nie będziesz miał ogródków. Hahahaha dwa budynki czyli jedna inwestycja muszą być takie same. A i co ważne Panie deweloperze musi Pan mieć DZIENNIK BUDOWY, który dziwnym trafem Pan szuka, żeby przekazać MZBM. No chyba, że coś chcemy ukryć - spokojnie znajdziemy co nasze.
Zapytajcie zarządcę jak i dewelopera kiedy będzie budowany Wasz plac zabaw. Nastepnie czemu Pan K. mówi że nie może być jednego wspólnego miejsca na śmiecie żeby śmieciarka nie jeździła po osiedlu?To jest nasze osiedle nie ADM i Pana J. I my powinniśmy decydować co jest dobre a nie oni, bo robią to wyłącznie pod publikę i jak im pasuje. Miejsca parkingowe za pergola przy bloku D to własność czyja? Bo wspólnota B I C ma służebność na tą działkę A właścicielem jest kto? Co by tam nie było możemy z niej korzystać prawdą Panie K?
Dodam że parkowanie na głównej drodze dojazdowej do miejsc parkingowych mieszkańców B C D i E jest denerwujące. I takie zachowanie będzie stwarzać nie potrzebny problem.
Pozdrawiam
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 23 sty 2020, 12:04

Brawo krn20 !!! całkowicie się zgadzam - przecież ewidentnie widać że deweloper i wszystkie "jego słupy" próbują skłócić blok B i C z blokiem D i E...
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krn20 » 23 sty 2020, 13:44

Dodam jeszcze że każda wspólnota ma swoich przedstawicieli którzy reprezentują mieszkańców i ich interesy, więc warto rozmawiać z ludźmi między, sobą a od zarządcy egzekwować naszą wspólną wolę. Bo oni są od tego. Nie odwrotnie.
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Thomas » 23 sty 2020, 16:27

krn20, na pierwszym spotkaniu wspólnoty mieszkaniowej ( na tym samym na którym wybrany został zarządca, już nie ważne jak), kilkoro z mieszkańców bloku D oraz E, w tym także ja i moi sąsiedzi poruszyliśmy temat parkingów. Nagminne jest ze mały parking przy bloku D jest zastawiony samochodami mieszkańców B oraz C. Również jestem za tym że każdy z mieszkancow posiada służebność na działkach sąsiadujących wchodzących w skąd osiedla i ma prawo z nich skorzystać. Jednakże miejsca postojowe liczone są do liczby mieszkań, tak więc na jedno przypada 1.3 miejsca. Dla bloku B wisi tabliczka że parking przeznaczony jest dla mieszkańców itd. Więc mieszkańcy bloku D i E również mają prawo zaparkować na parkingu który powstał podczas budowy inwestycji za którą zapłacili, a nie 30 minut szukać miejsca na drugim końcu osiedla. Co do dużego parkingu, moim zdaniem należałoby się dogadać z B i C bo zdaje sobie sprawę że też macie ograniczona ilość miejsc, jednakże stawianie aut pod ogródkami sąsiadom oraz jak najbliżej drzwi do klatki (bo z parkingu przy moim bloku będzie 15 kroków więcej) nie jest oznaką współpracy sąsiedzkiej a wręcz przeciwnie. Tak wiec ja osobiście uważam iż na temat dużego parkingu jak najbardziej można się dogadać, i nasi przedstawiciele uważają tak samo. Natomiast parking mały który ledwo dla bloku D wystarcza (bo jest zbyt mało miejsc) uważam że powinien być wyłączony z użytku reszty mieszkańców tak jak ten przy trakcie głównym. Parkowania na drodze już komentował nie będę, bo jest to poniżej krytyki co też uważam powinno być ukrócone za pomocą oznaczenia osiedla jako strefa zamieszkania i ustawienia znaków zakazu. Pozostaje jeszcze temat nadmiernej prędkości jaka niektórzy osiągają na głównej drodze osiedla, co również jest przerażające ponieważ to jest droga osiedlowa gdzie z każdej tak naprawdę strony może wyskoczyć dziecko lub pies,nie wspominając o autach wyjeżdżających z parkingu ( przy bloku D) nie ma najlepszej widoczności co stwarza już niebezpieczeństwo, obok jest plac zabaw. Przy większej stłuczce najlepsza opcja byłoby gdyby ucierpiały tylko samochody. Tak więc jak w przypadku parkingów ta kwestia również była poruszana na spotkaniu i jako rozwiązanie pojawił się pomysł Krystiana wspomnianej już wcześniej strefy zamieszkania i znaków ograniczeń prędkości do 30 jak i zakazów parkowania i postoju.

Podsumowywujac, moim zdaniem nie chodzi o to aby się kłócić, ale uszanować nawzajem.
Thomas
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 20 wrz 2018, 15:49

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emil » 23 sty 2020, 19:13

Korzystając z poruszonego tematu apel będę mial: ogarnijcie się co niektórzy, bo jak się patrzy że samochody za przeproszeniem usrane na drodze dojazdowej i pod klatkami, balkonami w momencie gdy pół parkingu wolnego, to nóż się w kieszeni otwiera!ta yariska ostatnio to przebiła wszystko!
Emil
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 20 paź 2017, 16:39

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Thomas » 23 sty 2020, 19:38

Emil, zgadzam się z Tobą, także ja proponuję spotkanie przedstawicieli B i C z D i E, usiądziemy i na spokojnie porozmawiamy. Bo gówno burza się robi a wszyscy jesteśmy dorośli i trzeba porozmawiać jak dorośli a nie tylko na forum pisać.

Tyle ode mnie.
Thomas
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 20 wrz 2018, 15:49

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 23 sty 2020, 20:44

Zgadzam się z Thomasem i Emilem. Blok b I c mają swoje parkingi i oznaczyli sobie że należą do nich także my też prosimy o uszanowanie naszych miejsc prakingowych.
Co do parkowania pod balkonami, na drodze i pod klatką to jest to czyste lenistwo mieszkańców i również apeluje aby tak nie stawiać samochodów.
Krn co do miejsc za pergola na parkingu budynku D to podobno jest to działka Krystiana takze jeżeli to prawda to może sobie robić z nią co chce. A i odholować samochody też może.
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krn20 » 23 sty 2020, 22:23

Witam. Jak najbardziej przedstawiciele mogą się spotkać. Proszę priv.
Pozdrawiam
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości