[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 27 wrz 2019, 19:20

Na nowe bloki ma być w przyszłym tygodniu, taki info dostałem.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MichalP92 » 02 paź 2019, 20:22

W budynku B I C ogrzewanie działa A w budynkach d I e pewnie nie powinniście do nowego zarządcy czyli Pana Krystiana napisać albo powiedzieć żeby wam uruchomił:)
MichalP92
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 46
Na forum od: 22 paź 2017, 21:56

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: david2233 » 07 paź 2019, 15:34

Witam, jestem zainteresowany mieszkaniem w nowym bloku F, jednakże chciałbym się dowiedzieć ile wynosi czynsz dla mieszkania ok 50m2.
david2233
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 07 paź 2019, 13:20

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 07 paź 2019, 19:18

My w bud. D i E nie płacimy jeszcze czynszu bo już pół roku czekamy na przeniesienie własności :)
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ewela_G » 15 paź 2019, 16:53

Dzień dobry,
Mam pytanie do Państwa mieszkających w blokach najbliżej torów kolejowych - czy hałas przejeżdżających pociągów jest bardzo uciążliwy? Pytam w związku z zainteresowaniem mieszkaniem w budynku F, a ten będzie usytuowany jednak jeszcze bliżej co zastanawia nad lokalizacją. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ewela_G
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 15 paź 2019, 16:47

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 15 paź 2019, 23:46

Przywykniesz do tego po paru miesiącach przy zamkniętych oknach nie jest zle :) wsumie to 2 nowe budynki będą na osiedlu jeden od strony torów drugi za blokami D i E.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: RAMS » 16 paź 2019, 12:22

Ewela_G pisze:Dzień dobry,
Mam pytanie do Państwa mieszkających w blokach najbliżej torów kolejowych - czy hałas przejeżdżających pociągów jest bardzo uciążliwy? Pytam w związku z zainteresowaniem mieszkaniem w budynku F, a ten będzie usytuowany jednak jeszcze bliżej co zastanawia nad lokalizacją. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Można rzucić okiem na mapę akustyczną Rzeszowa ;) - na zielono zaznaczona inwestycja.

Obrazek
Wyższa rozdzielczość lub PPM: https://i.imgur.com/ALxHimj.jpg

Wskaźnik LN - długookresowy średni poziom dźwięku A wyrażony w decybelach (dB), wyznaczony w ciągu wszystkich pór nocy w roku (rozumianych jako przedział czasu od godz. 22.00 do godz. 6.00)
Wskaźnik LDWN - długookresowy średni poziom dźwięku A wyrażony w decybelach (dB), wyznaczony w ciągu wszystkich dób w roku, z uwzględnieniem pory dnia (rozumianej jako przedział czasu od godz. 6.00 do godz. 18.00), pory wieczoru (rozumianej jako przedział czasu od godz. 18.00 do godz. 22.00) oraz pory nocy (rozumianej jako przedział czasu od godz. 22.00 do godz. 6.00)
emisja - pomiar źródła dźwięku bez uwzględnienia tła akustycznego
imisja - pomiar źródła dźwięku razem z tłem akustycznym, czyli wszystko to co dotarło dodatkowo do urządzenia pomiarowego

Jak widać po mapach problem praktycznie nie występuję. Jest jeszcze może kwestia drgań i jakiegoś tam pogłosu, który jednak występować będzie, ja mieszkam 1 km od torów i słyszę pociąg ;) Takie są uroki mieszkania w mieście, zresztą pociągi nie jeżdżą non stop jak auta ;)

PS. Na południowy zachód od inwestycji, po przeciwnej stronie torów w przyszłości (nie wiem ile, strzelam może 10 może 15 lat) ma powstać parking park n ride, oraz nowy przystanek kolejowy dla podkarpackiej kolei aglomeracyjnej + będzie bardzo blisko na kopiec konfederatów jak już zostanie zagospodarowany ;)
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ewela_G » 16 paź 2019, 18:23

Bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi :)
Ewela_G
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 15 paź 2019, 16:47

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 21 paź 2019, 9:44

Cześć.
Pytanie do mieszkańców bloku E (najbardziej druga klatka) a i w sumie bloku C bo wydaje mi się, że was to też bd dotyczyć.
Mianowicie, podoba wam się umiejscowienie ogrodzonego miejsca, w którym bd umieszczone kubły na śmierci (tak mi się wydaje) ?
Są one bardzo blisko naszych okien a co za tym idzie w lecie mogą dochodzić do nas mało przyjemne zapachy.

Wg. mnie powinno zostać przeniesione to na koniec parkingu bądź przynajmniej gdzieś w jego połowie.
Na pewno tam bd bardziej komfortowe miejsce niż to obecne.
Nawet jeśli chodzi o samo parkowanie, w nocy można się spokojnie nadziać na ogrodzenie.

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 21 paź 2019, 10:08

Też uważam to za bezsensowne miejsce i jeszcze zaraz jak się wjeżdża na parking...szkoda że jeszxze na wprost klatki tego nie dali haha
Na końcu parkingu by było ok bo z przodu to tylko zajmuje miejsce itd...a jak widzieliśmy śmietnik przy budynku D jest lepiej rozwiązany a też był pierwotnie w innym miejscu koło miejsc parkingowych
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości