[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Willek543 » 07 gru 2023, 21:46

nowaa pisze:Cześć,
podobno Straż Pożarna nie odebrała i z tego co powiedział mi inżynier na budowie - jest problem z bodajże oddymianiem klatki schodowej i wina leży po stronie projektanta. W każdym razie Wykonawca czeka na informację od projektanta, jakie rozwiązanie należy zastosować.
Dopóki nie będzie zielonego światła od PSP nie mogą złożyć wniosku o PnU. Wykonawcy też zależy na tym, żeby je uzyskać, bo to kamień milowy przy fakturowaniu i nie mogą wnioskować o pozostałą część wynagrodzenia za wykonanie prac.
Cyrk na kółkach...


Z tą strażą to faktycznie jaja już są.
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowaa » 29 gru 2023, 15:05

PSP i Sanepid wydały pozytywne decyzje. Przed świętami złożyli wniosek o PnU, kontrola miała się odbyć 28.12.2023, z tego co dzisiaj mi przekazano na budowie - inspektorzy nie pojawili się na kontroli.
nowaa
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 26 lis 2022, 12:40

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Witek_0000 » 03 sty 2024, 9:44

Jeśli chodzi o etap 4 to byłem 31.12, elewacja bliska ukończenia, wykończenie w środku - nie wiem, wykończenie w około bloku - rozsypka. Nie wiem czy koniec marca to realny termin ukończenia, zależy jaka zima i czy by w ogóle chcieli, bo widać, że gadanie o terminach oddania X2023 czy XII2023 były w ogóle oderwane od tempa prowadzenia prac budowlanych i może nawet zakładanego harmonogramu. Także skończą kiedy będą chcieli skończyć, PGE i PGNiG podłączą media kiedy będą chcieli podłączyć, urzędnicy odbiorą kiedy będą chcieli odebrać... i co im wszystkim zrobisz.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 210
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ciek.in » 03 sty 2024, 18:52

Wiem że cena była atrakcyjna, lecz standard i jakość wykończenia części wspólnych wewnętrznych jest jakimś nieporozumieniem. W przyszłości już wiem, żeby omijać tego dewelopera. Można zrobić coś ekonomiczniej, ale warto się postarać aby schludnie było to zrobione.
Ciek.in
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 06 lip 2023, 11:01

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 04 sty 2024, 9:22

Coś więcej na temat wykończenia części wspólnych i mieszkań?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 04 sty 2024, 11:25

Jakbym to chciał literacko porównać to np. hartbex, dewelopres odjechali pociągiem a apklan został na peronie.

Bezsensowne cięcia na materiałach i wykonaniu, gdzie niektóre rzeczy dało się dać tańsze i lepsze. Sposób wykonania instalacji i ich rozłożenia w mieszkaniach to temat rzeka. Podwykonawcy im zeszli z placu budowy i teraz są kwiatki. Do tego dochodzi fakt, że mieszkania są wykonane niezgodnie z projektem który jest w umowie deweloperskiej.
Dochodzi wyparcie się faktu, że ponad 1,5 roczne opóźnienie to nie ich wina tylko wszystkich do okola. Szkoda, że kolejny etap idealnie obrazuje co innego.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bocian2000 » 04 sty 2024, 13:08

Ostatnio rozmawiałem z deweloperem i planowali oddanie na styczeń 2024. Byłem kilka dni temu i jeszcze sporo brakuje do końca. Gdyby ktoś miał jakieś informację to proszę o kontakt :D
Bocian2000
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 19 sty 2023, 19:26

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowaa » 04 sty 2024, 20:54

Z tego co mi na budowie mówił inżynier, etap IV będzie opóźniony i szacują, że być może uda się oddać mieszkania dopiero końcem 2024 roku.
nowaa
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 26 lis 2022, 12:40

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bocian2000 » 05 sty 2024, 16:37

Sytuacja wygląda tak samo jak w przypadku etapu 3
Bocian2000
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 19 sty 2023, 19:26

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Erwin123 » 05 sty 2024, 22:45

Sytuacja na tej inwestycji była znana od półtora roku. Jak pisałem o problemach to Pan Jastrząb podważał moje wypowiedzi, a jak teraz czytam wypowiedzi Państwa to widzę moje słowa stwierdzone po fakcie. Powiem lepiej sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana niż była półtora roku temu tylko zastanawia mnie niewiedza nabywców i wierzenie inwestorowi. Jak można lokować swoje środki i nie próbować zgłębić inwestycji. Niekompetencja inwestora jest okropna, braki odsyłane w ostatnie dni, nieuzupelnianie wymaganych dokumentów. Proszę ruszyć za sznurki w PGNiG i PGE to bd jasne tak jak pisałem wcześniej. Nie wspomnę o firmach przygotowujących wizualizacje i następnie pośredników którzy szukali najtańszych zamienników o tym można napisać książkę o tej inwestycji. Ogólnie takiego gniota dawno nie było... Przy porzadnym audycie budowlanym ta inwestycja nie powinna zostać udostępniona do użytku.
Erwin123
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 10 gru 2021, 20:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lordfisher i 74 gości