[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ORzeszTy » 23 sty 2023, 19:27

Kamaz108 / Aktywny -macie rację. Tylko wspólne działanie może
ORzeszTy
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 23 sty 2023, 19:20

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 23 sty 2023, 19:31

Osobiście działam prawnie w celu przekazania nieruchomości od wakacji. Większość miała w poważaniu temat, bo termin przekazania mieli na koniec roku. Nagle się okazuje że opóźnienie będzie coraz większe to nagle się obudzili. Na facebooku istnieją co najmniej 2 grupy zrzeszające mieszkańców, tylko nikt nie kwapi się do jakiegokolwiek działania. Czekajmy dalej prąd sam się znajdzie.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ORzeszTy » 23 sty 2023, 19:32

...cos zmienic(dokonczenie poprzedniego posta, przez przypadek za wczesnie wyslalem) Nie jestesmy strona jak pisze uzytkownik niewierze. Nie powinnismy nic wysylac bez uzgodnienia z prawnikiem. Tylko wspolnie mozemy cos z tym zobic.
ORzeszTy
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 23 sty 2023, 19:20

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bogdan10 » 23 sty 2023, 19:52

Uważam, że nie my tu jesteśmy stroną i takie pismo nie ma większego sensu !
Jednak ,,ostatnio'' napisałem do dewelopera pismo i otrzymałem odp w której pisze:
PGE Dystrybucja zapewnił Dewelopera, że najpóźniej do dnia 1czerwca 2022 roku wykona przyłącz .
Wiec po namyśle : ja takie pismo wyślę i proponuję to samo wszystkim właścicielom lokali, to niemal nic nie kosztuje.
Wykażmy w ten sposób swoje stanowisko do monopolisty PGE i zróbmy to !
Jednak już trzeba działać i to zdecydowanie dalej- zainteresowani niech dokładnie przeczytają to co podpisali w Akcie i do czego mają prawo.
Bogdan10
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 sty 2023, 17:24

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 23 sty 2023, 20:02

A sprzeciw, który wpłyną na zgłoszenie PGE dotyczące budowy przyłączy kablowych SN/nN końcem minionego roku, jak się ma do obecnej sytuacji?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Aktywny » 23 sty 2023, 21:31

Działamy i występujemy do Apkkan indywidualnie. Pewnie otrzymujemy podobne odpowiedzi.
Dzisiejsza wrzutka dewelopera z wzorem pisma w mojej ocenie świadczy o reakcji obronnej Apklan, który wyprzedza reakcję i chce przekierować nas na protest w kierunku PGE.
Jeżeli to prawda,że są grupy nabywców na Facebook to może ktoś udostępni link?
Może wreszcie zaczniemy działać wspólnie!
Aktywny
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 08 gru 2022, 12:52

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowaa » 24 sty 2023, 0:22

Zgadzam się! Jeżeli są jakieś grupy, proszę o link. Niemniej jednak do PGE można pismo wysłać, żeby cokolwiek ruszyć. Może warto kopię wysłać do UOKiK? Im nas więcej, tym lepiej, przynajmniej zajmą się sprawą. A także niezgodnych z prawem zapisów w umowie deweloperskiej... Kasy i nerwów pewnie nic nam nie zwróci, ale może przynajmniej kolejne osoby nie zostaną oszukane jak my.

Jeśli chodzi o sprzeciw, który pojawił się do zgłoszenia - zapytałam o to w piśmie do dewelopera i dostałam taką odpowiedź "Prezydent Miasta Rzeszowa jako organ właściwy w sprawie zgłoszenia, sprzeciwił się zamiarowi wykonania tych robót żądając przeprowadzenia odrębnej (dodatkowej) procedury mającej na celu uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego na budowę objętej projektem stacji transformatorowej. W efekcie, PGE nie mogło rozpocząć budowy przyłączy i odwołało się od ww. decyzji (sprzeciwu) celem weryfikacji jej zasadności, a jednocześnie podjęło czynności niezbędne do realizacji przyłączy (obejmujących również stację transformatorową) w odrębnym trybie.". Oczywiście, Deweloper wspiera PGE i prosi o cierpliwość i zrozumienie... A człowieka szlag trafia.

Żadnych konkretów oprócz deklaracji przeniesienia własności do dnia 30.09.2023 nie otrzymałam.

Zbierzmy się wszyscy, zbiorowo na pewno zdziałamy więcej.
nowaa
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 26 lis 2022, 12:40

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 24 sty 2023, 9:06

Czyli może chodzić o decyzję o ustalenie lokalizacji celu publicznego, co niestety może trwać... No chyba, że PGE ma jakieś inne wyjście, o którym wspomina deweloper, ale ten jak widać po terminie na przeniesienie własności, który otrzymałaś, liczy się z tym, że może to potrwać...
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kangur » 24 sty 2023, 9:54

Aktywny pisze:Jeżeli to prawda,że są grupy nabywców na Facebook to może ktoś udostępni link?
Może wreszcie zaczniemy działać wspólnie!


https://www.facebook.com/groups/5420860844701451
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 24 sty 2023, 14:02

Widzę też, że deweloper wspomina o odwołaniu od sprzeciwu przez PGE. Ciekawe czy odwołanie coś dało? Bo to byłaby szansa na szybsze załatwienie sprawy, bez czekania na decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 116 gości