[ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bogdan10 » 15 sty 2023, 17:58

Decydując się na zakup mieszkania w Apklanie ( budynek A2) nie sądziłem z kim mam do czynienia, zrobiłem błąd i nie sprawdziłem tego dewelopera ... Teraz już wiem:
Najgorszy deweloper na Podkarpaciu !
Mieszkanie niby jest ale z dużą ilością wad i jeszcze do tego brak przyłącza elektrycznego oraz gazowego. Od sierpnia ub roku zacząłem
się tym intensywnie interesować ( przyłączami ) pytać, pytać i pytać i co ? nic! żadnych konkretnych odpowiedzi !
Na późną jesień położono w drodze przyłącza ( śnieg, mróz ) zamiast gdy można było je położyć w lecie. Jednak nic do chwili obecnej więcej do dzisiaj nie zrobiono oprócz ustawionej skrzynki gazowej, do której blok nie jest podłączony. Na moje pytanie kiedy planowany jest przyłącz do bloku - brak odpowiedzi.
Na przyszłość rada dla przyszłych klientów APKLAN-U : czytajcie umowy i wpisujcie paragrafy oraz kary umowne za opóźnienia w przekazaniu lokalu.

W naszym przypadku nie wszystko stracone: należy występować do wszelkich możliwych instytucji, prasy ( bezpłatna reklama ) aby ukarać i zakończyć praktyki Apklanu !
Bogdan10
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 sty 2023, 17:24

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Erwin123 » 15 sty 2023, 19:57

Pisałem o tych zaniedbaniach i olewactwu w starym roku to niektórzy wątpili w moje słowa. Dziś widzimy że nic się nie zmienia i analizując sytuację głębiej w urzedach szykuje się spora obsuwa bo w kwestiach formalnych apklan nic nie drgnął... kwestię materiałów użytych do budowy i jakosci wykonania - odsyłam do pierwszego lepszego inspektora budowlanego, niestety ale szkoda ze ładnie wygląda to z zewnątrz aw praktyce jest tragedia...
Erwin123
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 10 gru 2021, 20:24

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 15 sty 2023, 20:41

Bogdan10 pisze:Na przyszłość rada dla przyszłych klientów APKLAN-U : czytajcie umowy i wpisujcie paragrafy oraz kary umowne za opóźnienia w przekazaniu lokalu.

Patrząc po tej i innych inwestycjach, miałbym trochę inne zdanie. Nie podpisywać nic, wybrać co innego. To co się dzieje aktualnie na tej inwestycji do piękna laurka dla dewelopera.

Po części jestem w stanie uwierzyć że może być problem z przyłączami, bo inni deweloperzy mieli w tej samej okolicy z tym problem. Tutaj dochodzą inne czynniki o których można się dowiedzieć na budowie.

Traktowanie klientów jak zła koniecznego również o niczym dobrym nie świadczy.

Jak pisałem we wcześniejszych postach jeśli zobaczymy prąd w tym półroczu to będzie cud. To samo dotyczy kolejnego etapu jak zobaczą klucze w tym roku to będzie sukces. Stan surowy otwarty pół roku przed przewidywanym terminem ukończenia to nie jest dobry znak.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jastrząb » 15 sty 2023, 23:57

Problem jest w prądzie, gaz w zasadzie już jest. Natomiast prąd niewiadomo kiedy będzie, a zdaje się, że deweloper już informuje klientów, że to może być nawet końcówka III kwartału. Jakby nie było, kogo by to wina nie była, to słabo. Oby ludziom z budynków B nie przyszło tyle czekać i jakość wykończenia była w normie.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bogdan10 » 18 sty 2023, 14:46

Problem jest i to duży! Dlaczego deweloper pobrał srodki za przyłacza ? i praktycznie rok sa juz na koncie z którego korzysta !
Moim zdaniem jest tu wina głownie dewelopera ( wykazał brak staranności w dbaniu o nasze interesy ! ), ja rozważam rezygnacje z zakupu i pod koniec stycznia zgodnie z umowa występuje o zwrot moich srodków + należne odszkodowanie .
Bogdan10
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 sty 2023, 17:24

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 18 sty 2023, 14:54

Według zmian w aktualizacjach ksiąg wieczystych parę osób już zrezygnowało. Jeśli prąd będzie dostarczony w czerwcu, to dochodzą terminy innych odbiorów więc robi się wrzesień, a to jest już grubo ponad rok opóźnienia. Za chwilę się skończy jak z pozostałymi inwestycjami (bez olszynek) tego dewelopera gdzie sprzedało się jedno mieszkanie.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 21 sty 2023, 20:25

Prawie 8 minutowe nagranie inwestycji z drona:


Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8600
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kamaz108 » 23 sty 2023, 16:17

Sprawdźcie pilnie swoje skrzynki mailowe.
Developer wysyła dokument (pisemna prośba) żebyśmy uzupełnili i wysłali na wskazany adres oddziału PGE w Rzeszowie :| My, Nabywcy mamy prosić PGE...
Cytuję mail "w naszej ocenie może przyczynić się do niezwłocznego podjęcia przez PGE niezbędnych działań i nadania tej sprawie priorytetowego charakteru".
Tak z boku też dodam, że pisać na FB Developera nie ma sensu, nawet zwykłego "Co z A1/A2?". Komentarz zostanie usunięty raz dwa = dbają żeby opis sytuacji nie dotarł do wiekszego grona odbiorców.
PS: czy ktoś reflektuje na jakiś zbiorowy pozew? Jeżeli tak to ja bardzo chętnie dołączę.
Kamaz108
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 23 sty 2023, 16:10

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niewierze » 23 sty 2023, 17:11

Jak pisałem wcześniej to jest dziecinada. Klienci nie są stroną, więc PGE odeśle do dewelopera. Tonący brzytwy się chwyta. 150 wkurzonych klientów na kolejnej inwestycji to nie jest nic dobrego.

Rozpoczęły się roztopy po zeszłotygodniowym opadzie śniegu, w garażach podziemnych zamiast samochodów można zaparkować ponton albo łódkę.
Pyk, pyk, pyk, jako tako i fajrant
Awatar użytkownika
niewierze
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 21 lip 2022, 21:38

Re: [ul. Wieniawskiego] Osiedle Wieniawskiego (Apklan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Aktywny » 23 sty 2023, 17:36

Wreszcie ktoś z sensem (Kamaz).
Jestem za pozwem zbiorowym, tylko trzeba znaleźć kancelarię specjalizującą się w tych tematach.
Ustawa deweloperska i Kodeks cywilny do wykorzystania.
Do tej pory deweloper nie odpowiadał na emaile a tu... okazuje się że ma nasze adresy i telefony. A gdzie był od 1 czerwca 2022? Trzeba było już wtedy informować nabywców i monitować!
Aktywny
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 08 gru 2022, 12:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz i 115 gości